İngilizce Kursu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İngilizce öğrenmek büyük oranda vakit gerektiren bir süreçtir. Vaktin çok değerli olduğu günümüzde ayırdığınız vaktin, ingilizce öğrenmenizi sağlaması gerekir. İngilizce öğrenirken eğitim alacağınız kurum, sizin değerli olan vaktinizin hakkını vermesi gerekir. İngilizce kursu seçerken dikkat edilmesi gerekenler başlıklı metnimizde, zamanınızı boşa harcamamanız için seçeceğiniz kurslarda olması gereken bazı temel özelliklere değineceğiz. Bazı özellikler eğitimi almak isteyen kişinin isteklerine ve ihtiyaçlarına hatta yaşam tarzına göre farklılıklar gösterirken bazı özellikler de tüm iyi ingilizce kurslarında olması gereken ortak özelliklerdir.

Kurumun Verdiği Güven

Herhangi bir hizmet veya ürün alma konsunda karar verdiğinizde, hizmeti veya ürünü sunan firmalar arasından, en güvenilir olanını seçme eğiliminde olmak tüketicilerin doğal davranışıdır. Güvenilir kurumlar, hizmetlerini veya ürünlerini satın alan kişilere gayet saygılı ve haklarına saygı göstererek ticari hayatlarına devam ederler. İngilizce eğitimi belirli bir süreç gerektiren bir hizmet biçimidir. Süreklilik gerektiren işlerde kurumların güvenilir olma özellikleri bir kat daha önem kazanmaktadır. İngilizce kursuna başladığınız tarihten, bitirdiğiniz tarihe kadar eğitim kurumunun size ilk günkü eğitim anlayışını sunması gerekir. Güvenilir olmayan kurumlar bir müddet sonra derslerin aksatılmasına veya ders kalitesinin düşürülmesine neden olabilir. Güvenilir kurumları anlamanın bir çok yolu vardır. Yazının devamında ki özellikleri taşıyan kurumlar genelde güvenilir kurumlar olarak nitelendirilebilir.

İngilizce öğrenmek isteyen kişiye, eğitimi verecek olan kurumun, ilk dakikadan güven aşılaması gerekir. Yani bir kursa gittiğinizde güven sorunu yaşıyorsanız ve sorduğunuz sorular üzerine bu güven sorunu hala aşılmamışsa, kurumla ilgili bir takım sıkıntılar söz konusudur. Güven, ingilizce kursu seçilirken çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Kursun fiyat veya ders saatinin fazla olması gibi sizi cezbeden ekstra özelliklerine kanmamanızda fayda vardır.

Kurumun Tarihi

Bir işte uzun yıllar boyunca hizmet veren firmalar köklü firmalar olarak anılır. Köklü firmaların ortak özellikleri, sundukları hizmetin veya ürünün arkasında durup, müşterilerinin haklarına son derece saygılı olmalarıdır. Uzun yıllar boyunca ticari hayatına devam eden firmalar güvenilir olarak nitelendirilebilir. Fakat sadece firmanın tarihi eski diye seçiminizi yapmanız doğru olmayabilir. İngilizce öğrenmek için kurs araştırması yaparken kurumun tarihini de göz önünde bulundurmanız faydanıza olacaktır. Fakat dediğimiz gibi seçiminizi belirleyen tek etken kurumun tarihinin köklü olması, olmamalıdır. Kurum tarihi güçlü bir tercih nedeni olabilir, fakat ilgili kurstan eğitim alan diğer kişilerin düşüncelerini öğrenerek, kurumun tarihini değerlendirmek daha doğru bir davranış olacaktır.

Yeni açılan ingilizce kurslarına en azından bir fırsat vermeniz faydanıza olabilir. Kaliteli bir eğitim anlayışını benimseyen eğitim kurumları da isteklerinize karşılık verebilir. Kurumun tarihi İngilizce kursu seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasındadır, fakat yazımızda bulunan diğer maddeler ile beraber değerlendirildiğinde daha fazla anlam kazanacaktır.

Sunulan İmkanlar

Teknoloji günümüzde hemen her işimizin içerisinde bulunmakta. Eğitim kurumlarının, teknolojinin yeniliklerinden faydalanması gerekir. Teknoloji ile eğitimin kalitesini arttırmak çok mantıklı bir davranıştır. Eğitim alanında kullanılmak üzere geliştirilmiş bir çok yeni teknolojik gelişme, kaliteli ingilizce kurslarının hemen dikkatini çeker. İyi ingilizce kusrları teknolojinin tüm imkanlarını öğrencilerine sunmak için çalışırlar. Teknolojik cihazların kullanımı eğitim kalitesini son derece arttıran bir etkendir. Öğrencilerin teknolojik cihazlar ile eğitim görmeleri, başarı oranlarını çok arttırmaktadır. İngilizce kursu seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında kursun size sunduğu teknolojik imkanlar çok önemlidir. Örneğin kurs içerisinde bulunan sınıflarda teknolojik cihazlar ile ders anlatılması zamandan tasarruf anlamına gelmektedir. Bu şekilde eğitim alan kişiler gereksiz zaman kayıplarından korunurlar, ve aldıkları ders saatinin her dakikasını dolu dolu geçirmiş olurlar.

Teknolojik imkanların yanında kaliteli ingilizce kursları, öğrencilerinin konforlarına özen gösterirler. Eğitim verilen sınıflarda veya dinlenme alanlarında öğrencilerin konforunu gözetmek iyi ingilizce kurslarının görevidir. Dersler sırasında konforsuz bir sınıf ortamı dersin işlenişini çok etkilemektedir. İyi ingilizce kursları, bu duruma özen göstererek kursiyerlerinin rahat etmesine önem verirler. Ayrıca sınıfların ve öğrencilerin ders aralarında kullanacağı alanların temiz ve ferah olması, öğrencinin daha iyi eğitim almasını için yapılması gerekenlerdendir.

Eğitimci Kalitesi

İngilizce eğitimi almayı düşündüğünüz kurumun, eğitimci kalitesini kesinlikle araştırmanız gerekir. Kayıt olmayı düşündüğünüz eğitim, kurumu içerisinde sizin eğitiminizi sağlayacak, eğitimcinin kalitesini öğrenmek sizin yararınıza olacaktır. İngilizce konuşmayı bilen her insan, ingilizce öğretebilir gibi bir yanılgı vardır. Bilgi öğretebilmek, profesyonellik gerektiren bir iştir. İngilizce eğitimi konusunda profesyonel olmayan bir eğitimciden ders almak, size zaman kaybından başka bir şey getirmez.

Kurs Lokasyonu

İngilizce eğitimi almak için zamanınız kısıtlı ise, kısıtlı olan zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmeniz gerekir. Kurs lokasyonu zamanınızı iyi şekilde idare edebilmeniz için çok önemlidir. İngilizce kursu seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında kurs lokasyonunun ayrı bir yeri vardır. Çoğu insan kurs seçerken kursun yerini önemsemediği için kursa devam etmekte zorluk yaşamaktadır. İngilizce kursu almak istiyorsanız eğitim kurumunun konumu ulaşımınızın sorun olmadığı bir yerde olmalıdır.

Eğitim Alanların Yorumları

İnternet üzerinden hemen hemen her firma hakkında tecrübelerini paylaşan insanlara rastlamanız mümkündür. Eğitim almayı düşündüğünüz eğitim kurumu hakkında kısa bir araştırma yaparak, daha önceden ilgili eğitim kurumundan eğitim almış insanların düşüncelerine ulaşabilirsiniz. İnsanların, kayıt olmayı düşündüğünüz eğitim kurumu hakkında düşüncelerini okuduktan sonra kararınızı netleştirebilirsiniz.

İngilizce kursu seçerken dikkat edilmesi gerekenler başlıklı yazımızda kaliteli bir ingilizce kursunun genel özelliklerine ve ingilizce kursu almak isteyenlerin kurs tercih ederken ne gibi konulara dikkat etmesi gerektiğine değinmeye çalıştık. Unutmamak gerekir ki bu maddeler iyi bir eğitim kurumunu tanımlayan sadece bir kaç özelliktir. İhtiyaçlarınıza ve imkanlarınıza göre kurs tercih ederken belirttiğimiz maddelerde ki özelliklere dikkat etmenizde fayda var.

Toefl Sınavı Tarihleri 2019

Toefl sınavı bir çok kurum ve iş yeri tarafından önem verilen bir sınavdır. Toefl sınavı sayesinde üniversiteler ve iş yerleri, sizin ingilizce seviyenizi rahatlıkla öğrenebilir. Bir çok üniversite ingilizce seviyenize bakarak kaydınızı onaylamaktadır. Ayrıca iş yerleri, toefl sınavı sonucunuza göre kariyerinizin geleceğine karar verebilir. Toefl sınavına girebilmek için bazı şartları karşılamanız gerekir. Bu şartları yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirsiniz. Toefl sınavı tarihleri 2019 yılında da diğer yıllarda olduğu gibi şimdiden belirlenmiştir. Size en uygun sınav tarihini seçip hazırlanmaya şimdiden başlayabilirsiniz. Toefl sınavı, ingilizce seviyenizin tam olarak belirlenmesine neden olduğu için, kapsamlı bir dizi testten geçmenizi gerektirir

Toefl sınavı tek aşamadan oluşan bir sınav değildir. Dört aşamadan oluşan toefl sınavının genel puanı, tüm aşamaların derecelerine göre belirlenir. Toefl sınavında, başarılı veya başarısız olma gibi bir durum yoktur. Sadece toefl sınavı sonrasında, sınavdan elde ettiğiniz sınav puanı vardır. Her iş yeri veya üniversite, kendi toefl sınav puanını belirleyebilir. Örneğin bir üniversite kayıt için 90 puan isterken, başka bir üniversite 95 puan isteyebilir. Üniversitenin veya iş yerinin beklentileri ve ihtiyaçları bu puanları düşürebilir veya arttırabilirler. Toefl sınavında başarı veya başarısızlık yok demiştik fakat istediğiniz üniversitenin puan barajını tutturamamış olmanız başarısızlık olarak algılanabilir. Toefl sınavı, hedefleriniz için çok değerlidir ve önem verilerek çalışılmalıdır.

Toefl sınav tarihleri 2019 yılında, çok önceden beirlenmiş ve toefl sınavı adayları için, bilgilerinin olacağı platformlarda paylaşımları yapılmıştır. Toefl sınavının çok değerli ve popüler bir sınav olmasının nedeni, birçok üniversite ve işyerinin toefl sınavını belirleyici olarak kabul etmesidir. Toefl sınavına güvenen kurumlar, toefl sınavından istedikleri puanı alan öğrencilerinde ingilizce bilgisine güvenmektedir. Peki kurumlar neden toefl sınav puanına ihtiyaç duyarlar? Toefl sınav puanına ihtiyaç duyan kurumlar genelde üniversiteler ve şirketlerdir. Üniversitelerin toefl puanına önem vermesinin başlıca nedeni, yurt dışından üniversiteyi tercih eden öğrencilerin ingilizce dil bilgilerinden emin olma isteğidir

Üniversitelerde eğitim dili ingilizce olarak verileceği için dersin anlaşılması çok önemlidir. Durum böyle olunca belirli bir seviye inglizce bilgisinin olması üniversiteler tarafından beklenmektedir. Bu beklentinin gayet normal ve doğru olduğunu kabul etmek gerekir. Toefl sınavı size yurt dışı üniversitelerinin kapılarını açacaktır. Yüksek kalitede eğitim alabilmeniz ve hayallerinizi gerçekleştirebilmek için toefl sınavı size yardımcı olacaktır. Eğitim hayatında olduğu kadar iş hayatında da toefl çok önemli bir yer tutar. İş hayatında yurt dışı firmaları ile çalışan şirketler, personellerinin belirli bir seviyede ingilizce bilgisinin olmasını isterler. Personellerin ingilizce seviyelerinin belirlenebilmesi için de toefl sınav puanı kullanılır. Toefl sınavı tarihleri 2019 yılında öğrenciler kadar çalışanlarında merak ettiği bir konudur.

Toefl sınavına girebilmeniz için iyi seviyede ingilizce bilginizin olması gerekir. Giriş seviye yada orta seviye ingilizce bilgisi ile toefl sınavında pek yüksek sonuçlar almayabilirsiniz. Hiç ingilizce bilginiz yoksa ve toefl sınavına girmek istiyorsanız derhal ingilizceyi giriş seviyesinden öğrenmeniz gerekir. Daha sonra ilerleyişinize göre seviyenizi kademe kademe arttırarak eğitiminize devam etmelisiniz. Bu süreç içerisinde profesyonel bir eğitimci veya kurumla çalışmanız faydanıza olacaktır. Toefl sınavına hazır olduğunuza eğitim kurumunuz veya eğitimciniz sizin derslerde ki durumunuza bakarak rahatlıkla karar verebilecektir. Hazır olmadan başvurulan toefl sınavları pek sağlıklı geçmemektedir. Kendinizi en iyi şekilde hazırlayıp toefl sınavına girmeniz en doğru tercihtir.

Toefl sınavı tarihleri 2019 yılında aşağıda ki listede göründüğü şekilde olacaktır eğitim planlamanızı tarihlere göre yapmanız çok önemlidir. Toefl sınavının her aşamasına ayrı ayrı hazırlanıp, aşamaların herbirinden yüksek puanlar almanız için bir an önce kaliteli bir eğitim kurumuna başvurabilirsiniz. Toefl sınavı konusunda uzman eğitimci kadromuz ile Diplomat Akademi her zaman hayallerinize giden yolda toefl sınavını aşmanız için elinden geleni yapacaktır.

İstanbul/Anadolu Yakası Toefl Sınav Tarihleri 2019

 • 16 Şubat 2019
 • 23 Şubat 2019
 • 08 Mart 2019
 • 09 Mart 2019
 • 16 Mart 2019
 • 30 Mart 2019
 • 05 Nisan 2019
 • 06 Nisan 2019
 • 13 Nisan 2019
 • 04 Mayıs 2019
 • 11 Mayıs 2019
 • 15 Haziran 2019
 • 29 Haziran 2019

İstanbul/Avrupa Yakası Toefl Sınav Tarihleri 2019

 • 08 Şubat 2019
 • 16 Şubat 2019
 • 23 Şubat 2019
 • 08 Mart 2019
 • 09 Mart 2019
 • 16 Mart 2019
 • 30 Mart 2019
 • 05 Nisan 2019
 • 06 Nisan 2019
 • 13 Nisan 2019
 • 04 Mayıs 2019
 • 10 Mayıs 2019
 • 11 Mayıs 2019
 • 18 Mayıs 2019
 • 19 Mayıs 2019
 • 01 Haziran 2019
 • 14 Haziran 2019
 • 15 Haziran 2019
 • 29 Haziran 2019

İzmit/Kocaeli Toefl Sınav Tarihleri 2019

 • 08 Şubat 2019
 • 23 Şubat 2019
 • 08 Mart 2019
 • 09 Mart 2019
 • 05 Nisan 2019
 • 10 Mayıs 2019
 • 19 Mayıs 2019
 • 01 Haziran 2019

İzmir Toefl Sınav Tarihleri 2019

 • 16 Şubat 2019
 • 23 Şubat 2019
 • 08 Mart 2019
 • 09 Mart 2019
 • 16 Mart 2019
 • 30 Mart 2019
 • 05 Nisan 2019
 • 13 Nisan 2019
 • 04 Mayıs 2019
 • 10 Mayıs 2019
 • 11 Mayıs 2019
 • 18 Mayıs 2019
 • 01 Haziran 2019
 • 14 Haziran, 2019
 • 15 Haziran 2019
 • 29 Haziran 2019

Ankara Toefl Sınav Tarihleri 2019

 • 08 Şubat 2019
 • 16 Şubat 2019
 • 23 Şubat 2019
 • 08 Mart 2019
 • 09 Mart 2019
 • 16 Mart 2019
 • 30 Mart 2019
 • 05 Nisan 2019
 • 06 Nisan 2019
 • 13 Nisan 2019
 • 04 Mayıs 2019
 • 10 Mayıs 2019
 • 11 Mayıs 2019
 • 18 Mayıs 2019
 • 19 Mayıs 2019
 • 01 Haziran 2019
 • 14 Haziran 2019
 • 15 Haziran 2019
 • 29 Haziran 2019

Yazı içi arama terimleri :

Toefl sınavı ne zaman 2019,  Toefl sınavı ücreti,  Toefl sınav başvurusu,  Toefl sınavı ne zaman 2019, Toefl sınavı tarihleri 2019, Toefl başvuru tarihleri 2019,  Toefl sınavı örneği, Toefl sınav ücreti 2019

 Neden İngilizce Öğrenmeliyiz

Bu yazımızda insanların neden ingilizce öğrenmeliyiz sorusunu maddeler halinde yanıtlamaya çalışacağız. İngilizcenin ülkemizde öneminin artması ile, ingilizce öğrenmek isteyen insan sayısı da artmıştır. İngilizce öğrenmek kişilere sosyal hayatta ve iş hayatında önemli katkılar sağlamaktadır. Bu faydaları yazımızın devamında bulabilirsiniz. Neden ingilizce öğrenmeliyiz sunum olarak yazımızı aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.İngilizceyi neden öğreniyoruz bize sağlayacağı avantajlar nelerdir ?

İş Hayatında İngilizcenin Önemi

İnsanlar ihtiyaçtan dolayı ingilizce öğrenmek isteyebilirler. Günümüzde, kendine en fazla yatırımı yapan insanlar, en başarılı olanlardır. Kendinize yapacağınız yatırımların en önemlilerinden olan ingilizce eğitimi, ile iş hayatında bir adım öne geçebilirsiniz. İş hayatında her geçen gün biraz daha rekabet ortamının arttığı göz ardı edilemez bir gerçektir. Rekabetin fazla olması kişilerin sürekli kendilerini geliştirmelerini beraberinde getiriyor. Kendisini geliştiren kişiler iş hayatında daha başarılı olurken, kendisini geliştirme konsunda sorunlar yaşayan kişiler iş hayatlarında başarılı olamıyorlar. İş hayatında başarılı olmanın bir yolu da ingilizce bilginizin olmasıdır. Neden ingilizce öğrenmeliyiz sorusuna, ingilizcenin sadece iş hayatında ki yerini düşünerek bile cevap verebiliriz.

İngilizce lisanına hakimiyetiniz büyük firmaların dikkatini çekecektir. Sizinle aynı işe başvuran diğer insanlardan her zaman bir adım önde olacaksınızdır. Kariyer hedefleriniz de yüksek yerler varsa ingilizce öğrenmenizin zamanı gelmiş demektir. İngilizce günümüzde öyle bir hal aldı ki büyük şirketlerde, hemen hemen her personelin ingilizce hakkında bilgi sahibi olması bekleniyor. İngilizcenizin iyi olması mevcut işinizi daha iyi yapabilmeniz için de hayati önem taşır. Özellikle yurt dışı kaynaklı firmalar ile anlaşmaları bulunan şirketler için ingilizce bilen personeller çok değerlidir. Firmanız için değerli bir personeli olmak istiyorsanız ingilizce öğrenmeye başlamalısınız.

Eğitim Hayatında İngilizcenin Önemi

İnternetin hayatımıza girmesi her alanda çok önemli etkiler yaratmıştır. İnternet hayatımıza girdiğinde bir çok alışkanlığımız değişmiş, hatta bazı alışkanlıklarımız tamamen yok olmuştur. İnternet öncesinde bilgiye ulaşmak, günümüze göre çok zordu. İnternetin hayatlarımıza müdahil olmasından sonra Dünya’nın herhangi bir yerinde ki bilgiye anında ulaşmamızın yolu açıldı. Bilginin bu kadar kolay ulaşılabilir olması, hiç kuşkusuz bütün insanlar için çok değerli bir olaydır. Bilginin bu denli hızlı ve kolay elde edilmesi insanların, yeni bilgilere ihtiyaç duymasına neden oldu. Dünya’nın diğer ucunda ki bir olaydan anında haberdar olabilmek, eğitim sektörünün her alanında çığır açmıştır.

Dünyada ki yeni gelişmelerin anı anına takip edilebilme imkanı, insanların bilgiye karşı heyecanını çok artırmıştır. Düşünüldüğü zaman böyle bir imkanın olması hiç kuşkusuz tüm insanlık için çok değerlidir. Bu denli büyük bilgi akışının olduğu bir yerde sadece bilgiyi bulmanız yeterli değildir. Bulduğunuz bilgiyi aynı zamanda anlamanız gerekir ki o bilgi nitelikli bir bilgi haline gelsin aksi halde anlayamadığınız bir bilgi, birisi size anlatana kadar anlamsız gelecektir. Eğitim hayatında ingilizce bu yüzden çok önemlidir. Dünya’nın herhangi bir yerinden bilgiyi elde edip, analiz edebilmeniz için ingilizce bilginizin olması gerekir. Neden ingilizce öğrenmeliyiz sorusunu soran öğrenciler için “bilgiye ulaşmanın yolu ingilizceden geçtiği için” diyebiliriz.

Sosyal Hayatta İngilizcenin Önemi

İngilizcenin iş hayatında ki önemini açıklamaya çalışırken, en iyi yatırımın insanın kendisine yapılması gerekliliğinden söz etmiştik. İnsan, yaşamı boyunca her alanında kendisine yatırım yapmalıdır. Diğer insanlar ile iletişim kurmak, iş hayatında başarılı olmak, ufkunu genişletmek, mutlu olmak, insanın kendisine yatırım yapmasının sonucunda elde edebileceklerinden sadece bir kaçıdır. Sosyal hayatta ingilizcenin önemi, etrafınızda ki veya etkileşime girdiğiniz elektronik cihazlara bakarak anlayabileceğiniz bir konudur. Bilginin veya teknolojik ürünlerin anında ülkemize gelmesi, oldukları gibi sindirilmelerine yol açar. Bu durumda sosyal hayatımızda ingilizce kelimelerin fazlalığı dikkat çeker.

İngilizce lisanı yeni insanlar tanımanıza, yeni kültürler hakkında bilgi sahibi olmanıza, yeni hobiler ve aktiviteler bulmanıza katkı sağlar. Öz güveninize katkı sağladığını da unutmamak gerekir. Kendinizi geliştirme cabası ise, sizi daha iyi hissettirecektir. İş ve eğitim hayatı sizin için neden ingilizce öğrenmeliyim sorusunun yanıtı değilse kendiniz için ingilizce öğrenebilirsiniz. Yeni bir lisanın insana kattığı haz bile ingilizce öğrenmek için yeterli bir nedendir. Yeni lisanlar öğrenmek sizin yetenekli olduğunuz bir alan olabilir. Denemeden öğrenemezsiniz…

En İyi IELTS Kursu Hangisidir ? Ankara IELTS Kursları Tavsiye 2019

 En İyi IELTS Kursu

IELTS sınavı, isanların ingilizce dil bilgisi seviyelerini ispatlamalarına yarayan bir sınavdır. IELTS sınavına girmeden önce en iyi IELTS kursu yani Diplomat Akademi ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Bir çok firma IELTS sınavından alınan puanları referans alarak, personellerini belirlemektedir. Uluslar arası iş yapan firmalar için personellerinin ingilizce bilmesi çok önemli bir ek özelliktir. İngilizce lisanı sayesinde işletmeler yurt dışındaki ortakları ile rahatlıkla iletişim kurabilmektedir. İngilizce lisanı tüm ülkelerdeki firmaların kullandığı resmi dil olarak kabul görmektedir. İngilizce lisanını öğrenmek zor bir süreç gibi görünsede pek de öyle değildir. En iyi IELTS kursu olan Diplomat Akademi’de ingilizce öğrenmek oldukça kolaydır.

IELTS’nin İş Dünyasındaki Önemi

IELTS sınavına girmek ne gibi faydalar sağlar bunlara değinelim isterseniz. Öncelikle IELTS sınavından iyi bir puan almanız, uluslar arası iş yapan tüm şirketlerde elinizi güçlendiren bir CV maddesi haline gelecektir. Firmaların büyük bir bölümü istihdam edecekleri personellerde ingilizce lisanının gelişmiş olmasını bekler. Bir personelin ingilizce seviyesini belirlemek için de profesyonel bir sınavdan geçmesi gerekir. IELTS sınavı sayesinde firmalar almayı düşündükleri personelin ingilizce bilgisini kolaylıkla görebiliyorlar. Firmaların genelde tercih ettiği personeller, en iyi IELTS kursu mezunları oluyor. IELTS sınavından yüksek bir puan almak istiyorsanız sizi de aramıza bekliyoruz.

IELTS sınavını, firmalar neden bu kadar önemsiyor sorusu aklınıza gelebilir. IELTS sınavı zorlu ve ingilizce dil bilginizi sınayan bir yapıdadır. Sınav esnasında, ciddi anlamda yoğun bir test sürecinden geçersiniz. Durumun böyle olduğunu düşünürsek en iyi IELTS kursun dan mezun olmanız faydalı olacaktır. Sınavda başarılı veya başarısız olma gibi bir durum söz konusu değildir. Fakat IELTS sınav sonucunuzun geleceğinize yön vermesini istiyorsanız yüksek puanlar almanız gerekmektedir. IELTS sınavına istediğiniz kadar girebilirsiniz. Herhangi bir sınırlamanın olmaması kendinizi geliştirdiğinizde sınava tekrar girebileceğiniz anlamına gelmektedir.

IELTS’nin Eğitim Hayatındaki Önemi

IELTS sınavı eğitim kurumları tarafından da kabul görmektedir. Bir çok üniversite her yıl binlerce öğrenci almaktadır. Alınan öğrencilerin büyük bir çoğunluğu üniversitenin bulunduğu ülke dışından olabilir. Üniversitelerin eğitimi, ingilizce lisanında verilmekteyse bu noktada IELTS sınavı puanı çok önem kazanıyor. Yurt dışından ilgili üniversiteye kayıt olmak için üniversitenin istediği IELTS puanına sahip olmanız gerekir. Üniversitenin verdiği eğitimi anlayıp kendinizi eğitebilmeniz için IELTS sınavı puanınızın üniversitenin istediği düzeyde olması şarttır. Üniversitelerin istediği IELTS sınavı puanına Ankarada en iyi IELTS kursu olarak hizmet veren Diplomat Akademi ile erişebilirsiniz.

IELTS sınavı TOEFL sınavında olduğu gibi dört aşamadan oluşur. Dört aşama da zorlu süreçler barındırmaktadır. Bu dört aşamanın her birinden başarı ile geçtiğiniz de yüksek bir puan almanız söz konusudur. Aşamaların her biri için öğrencilerini özellikle eğiten en iyi IELTS kursu Diplomat Akademi adeta yüksek puan almanız için her imkanı seferber etmektedir. Hedefiniz de olan kariyeri elde etmenk veya iyi bir eğitim hayatına başlamak için sizi Diplomat Akademiye bekleriz.

IELTS Sınavı

IELTS, dinleme, okuma, yazma ve konuşma aşamalarından oluşmaktadır. Bu aşamaların her birinde katılımcının ingilizce dil bilgisi ölçülür. Her aşamanın kendine göre hedef aldığı lisan özellikleri vardır. Katılımcının grameri, telaffuzu, kelime bilgisi, duyduğunu veya okuduğunu anlayabilme gibi bir çok bilgisi test edilir. Testlerin tamamından iyi bir sonuç alabilmek için ciddi bir çalışma sürecinden çıkmış olmanız gerekir. Yoğun çalışmalar sonrasında IELTS den hedeflediğiniz puanı almanız için en iyi IELTS kursu olan Diplomat Akademi daima hizmetinizdedir. Kursun her aşamasında seviyenizin ilerlediğini kendiniz gözlemleyebilirsiniz.

IELTS kursuna katılmak için belirli seviye de ingilizce bilginizin olması gerekir. Bu seviye genelde B2 olarak ifade edilebilir. En iyi IELTS kursu olan Diplomat Akademiye kayıt yaptırmak istiyorsunuz fakat henüz hiç ingilizce bilginiz yokmu, üzülmeyin size sunacağımız teklifler doğrultusunda, önce genel ingilizce kursu ile temelini attığımız ingilizce lisanına başlıyacak, daha sonra sizi IELTS için hazırlamaya koyulacağız. Hiç ingilizce bilginiz yok iken süreci çok iyi yönetmemiz sayesinde kendinizi IELTS ye hazırlanırken bulacaksınız

 

En İyi IELTS Kursu Hangisidir | Ankara IELTS Kursları Tavsiye 2019 | ielts speaking kursu | ielts özel ders ankara | Ankaradaki en iyi ielts kursu yazısının sonuna geldiniz.

En İyi İngilizce Kursu Nasıl Seçilir : Ankara İngilizce Kursları

İngilizce öğrenmek istiyorsanız hiç bir zaman geç kalmış değilsiniz. Öğrenmeyi her zaman ertelediğiniz ingilizce eğitimini en iyi ingilizce kursu olan Diplomat Akademi‘den alabilirsiniz. İngilizce öğrenmek günümüz şartlarında kişiye çok büyük avantajlar sağlamaktadır. İş, öğrenim hatta sosyal hayatında insanlar ingilizce diline ihtiyaç duymaktadır.

İngilizce lisanı kişiye bir çok fayda sağlamaktadır. İngilizce, kariyer planı yapan insanlar için oldukça değerli bir lisandır. İş hayatında uluslar arası işlem yapan firmalar için resmi dil ingilizce olarak kabul edilir. Şirketler ingilizce bilen personel ihtiyacını gidermek için, personel alımlarında ingilizce dil bilgisine önem vermeye başladılar. Firmaların gözde personelleri arasında yerinizi kaçırmamak için en iyi ingilizce kursu yani Diplomat Akademi’den eğitim almaya başlayın.

En İyi İngilizce Kursunun İş Hayatında Faydaları

İngilizce günümüz şartlarında çok gerekli bir lisan haline geldi. Firmaların uluslar arası ticaret yapmaları ingilizcenin önemini her geçen gün biraz daha arttırmakta. Firmaların bünyesinde ingilizce bilen insan sayısının fazla olması, firmanın işlerinin yürütülmesinde hayati önem taşır hale geldi. Bir çok personel mevkileri gereği ingilizce öğrenmek için atılımlarda bulunmuştur. İşlerini daha verimli şekilde yapabilmek için ingilizce öğrenmek zorunda kalmışlardır. Günümüzde ingilizce öğrenmek zorunluluk haline gelmiştir. Bu zorunluluktan ankarada en iyi ingilizce kursu hizmetini veren Diplomat Akademi bünyesinde eğitim alarak kurtulabilirsiniz. İş hayatında ingilizce sayesinde gözle görülür bir sıçrayış yaşayacağınız kesindir.

Kariyer planlarınızda daha üst mevkiler varsa kesinlikle ingilizce eğitimi alarak ingilizcenizi bir an önce geliştirmeye başlamalısınız. Bulunduğunuz sektörün yoğunluğuna ve şirketinizin dış ülkelerde ki firmalar ile ilişkilerine bağlı olarak, çok yoğun bir şekilde ingilizce konuşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu zorunluluk sizin için bir engel olmasın istiyorsanız ankarada en iyi ingilizce kursu 2019 yılında da Diplomat Akademidir ve ingilizce engelini rahatlıkla aşabilmeniz için hizmetinizdedir. İngilizce eğitiminizden sonra kariyer basamaklarını ikişer ikişer atladığınızı sizde göreceksiniz. Akıcı bir ingilizce ile sorunları bir an önce çözüp sonuca kavuşturduğunuzu gören işverenleriniz sizi ödüllendirmekten çekinmeyeceklerdir. Çünkü sizin gibi ingilizceye hakim bir personele her zaman ihtiyaçları olduğunun bilincindedirler.

Eğitim Hayatında En İyi İngilizce Kursu

İş hayatının dışında da ingilizce lisanına ihtiyaç duyulması gayet doğaldır. Eğitim hayatında da ingilizce iş hayatında olduğu kadar değerlidir. Bilgiye ulaşma konusunda internet bize çok büyük avantajlar getirmiştir. Fakat bazen edinmek istediğimiz bilgilerin kendi dilimizde olmadığını görmek o bilgiye ulaşmamıza engel olabilir. İnternet üzerinde en çok bilgi temalı içerikler, genelde ingilizce lisanında yazılmaktadır. İngilizce olarak yazılmasının nedeni olarak daha fazla insana ulaşmak olduğunu söyleyebiliriz. Dünya’da resmi dil olarak ingilizce kullanılması bilgi içeriklerinin de ingilizce olarak yazılmasına neden olmaktadır. Dünya’nın herhangi bir yerinde ki bilgiye ulaşmak için en iyi ingilizce kursu olan Diplomat Akademi’den eğitim almaya başlayabilirsiniz.

En iyi ingilizce kursu olan Diplomat Akademi ingilizce eğitimi ile artık ulaşamıyacağınız herhangi bir bilgi olmayacaktır. Bir çok kaynak ingilizce olarak internet üzerinde barındırılmaktadır. İngilizce bilginiz iyi seviyedeyse bu kaynaklardan olabildiğince fazla faydalanabilirsiniz. Eğitiminiz devam ederken tezler, projeler, veya ödevler hazırlamanız gerekir. Fakat hazırlamanız istenilen konu hakkında Türkçe kaynak bulmakta zorlanabilirsiniz. Burada devreye internet giriyor yani Türkiye sınırlarından dışarı çıkmanız gerekiyor. Konunuz ile ilgili bilgi veren yazılar bulmanız internet üzerinden çok kolay olabilir. Fakat internetde bulabileceğiniz bilgiler genelde ingilizce olacaktır. Hazırlanan yazılar veya vidyolar ingilizce lisanı ile üretilmiş olacaktır.

Bu içeriklere ulaşabilmek için en iyi ingilizce kursu olan Diplomat Akademi’den yardım alabilirsiniz. İngilizce bilginizi ölçüp uygun kurdan başlamanızı sağlayabilir ve çabanız doğrultusunda ingilizceye olan hakimiyetinizi arttırabiliriz. Hakimiyetiniz ne kadar fazla olursa kaynakların içerisinde ki bilgilere daha rahat ulaşıp analiz edebilirsiniz.

İngilizcenin gerekli olduğu bir alanda sosyal hayattır. Eğitim ve iş hayatında ingilizcenin çok önemli bir yeri olduğundan söz etmiştik. Sosyal hayatta ingilizce biraz daha insanı mutlu eden bir yapıdadır. İngilizce yeni insanlar ile tanışmanızı veya yeni yerlere seyahat etmenizi kolaytırır. Sosyal hayatta ingilizce lisanından haz almak istiyorsanız en iyi ingilizce kursu olan Diplomat Akademi ye bekleriz. En iyi ingilizce kursu Ankara şehrinde kuşkusuz Diplomat Akademi’dir. İngilizce konusunda yetkin bir seviyeye gelmek ve Dünya’ya açılmak istiyorsanız kursumuza davetlisiniz.

En İyi Toefl Kursu Hangisidir ? Ankara Toefl Kursları 2019

Toefl sınavına hazırlanmak gibi bir düşünceye sahipseniz Ankaranın en iyi Toefl kursu Diplomat Akademi’nin kapıları size her zaman sonuna kadar açıktır. Toefl sayesinde ingilizce seviyenizi tescilleyip gelecek planlarınızı uygulama adına çok büyük bir adım atarsınız. Kariyerinizi veya eğitim hayatınızı bir üst seviyeye çıkarmak için Toefl sınavına girip yüksek bir puan almanız gerekir.

Hedeflerinizin başlangıç noktası olarak Toefl sınavını görebilirsiniz. Toefl sınavından alacağını yüksek bir puan hayatınızın geri kalanını şekillendirmekte önemli rol oynayacaktır. En iyi Toefl kursu olan Diplomat Akademi ile hayallerinizi gerçekleştirmek artık çok kolay. Toefl sürecinde profesyonel eğitmen kadromuz ile siz öğrencilerimizin en iyi puanları alması için çaba göstermekteyiz.

Toefl sınavına hazırlanmak zorlu bir süreçtir. Profesyonel bir dil kursu tarafından bu süreç yönetilmez ise sonuç hüsran olabilir. Toefl alacağınız kursun sizin için en iyi toefl kursu olduğuna emin olmanız gerekir. Eğitim sürecinin tamamen planlanıp, planlar dahilinde öğrencinin gün ve gün ilerleyişinin gözlenmesine ihtiyaç duyulur. Toefl köklü bir sınav sistemini barındırır. Toefl’a sistematik bir çalışma takvimi ile hazırlanılması gerekir. En iyi Toefl kursu olan Diplomat Akademi ihtiyaç duyacağınız bütün planlamaları sizin yerinize gerçekleştirmektedir.

Toefl Nedir

Test of english as a foreign language adıyla bilinen Toefl, eğitim kurumları veya işyerleri için ingilizce seviyesi belirleme konusunda prestijli bir sınavdır. Eğitim kurumları özellikle yurt dışından öğrenci başvurularında Toefl puanına göre kayıt almaktadır. Üniversiteler, belirledikleri Toefl puanını alamayan öğrencileri ne yazık ki değerlendirmeye almamaktadırlar. Yurt dışında öğrenim görme hayaliniz varsa Toefl sınavından yüksek bir not almanız gerekir. Hayalinizi gerçekleştirmenin ilk adımı olarak en iyi toefl kursu olan Diplomat Akademi ile görüşebilirsiniz.

Toefl sadece eğitim kurumlarında geçerli bir sınav değildir. Toefl ayrıca şirketlerin personel alırken veya mevcut personellerinin mevkilerini belirlerken de kullandıkları bir sınavdır. Uluslar arası hizmet veren şirketler ingilizce diline çok önem göstermektedirler. İngilizcenin bu denli önemli olması demek, ingilizcenin en az Türkçe kadar çok kullanılması anlamına gelmektedir. Firmalar yoğun ingilizce konuşulan şirketlerinde ingilizce seviyesi iyi olan personelleri tercih etmeye özen gösterirler veya ingilizce seviyesini geliştrien personellerine ekstra imkanlar sağlayabilirler. Firmaların personellerinin ingilizce seviyesini belirleme konusunda Toefl sınavından destek alırlar. Toefl sınavından alınan puan istenilen seviyeler ise firma iş başvurunuzu dikkate alacaktır.

Toefl Sınavı

Toefl sınavı dört ana başlık altında yapılmaktadır. Sınava giren kişinin ingilizce yetkinliğini test etmek için bu dört başlığın gereklilikleri özenle uygulanır. Dört başlığın tamamlanması sonucu net bir Toefl puanı ortaya çıkabilmektedir. Toefl sınavına girecek kişinin dört başlıkda da başarılı olması gereklidir. Kurs programı hazırlanırken bu hususa dikkat edilmelidir. En iyi toefl kursu olarak biz bu dört başlık için öğrencilerimizi özenle eğitmekteyiz. Sınavdan en yüksek başarıyı sağlayabilmek için öğrenciye göre plan oluşturmaktayız. Aşağıda Toefl başlıkları ve içerikleri hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Toefl Okuma

Toefl sınavında, kişilerin okuma becerileri test edilmektedir. Okuduğunu anlaaybilme, lisana hakimiyet gibi hususlar bu başlık altında kontrol edilebilir. Kişinin okuma becerisinin ne durumda olduğu bu aşamada büyük oranda ortaya çıkmaktadır. En iyi toefl kursu olan Diplomat Akademi’den eğitim alan öğrenciler bu bölümde zorlanmamaktadır. Sınava giren kişiye üç yada dört adet okuması için metin verilir. Verilen metinler ile alakalı sorular sınava giren kişiye iletilir. Katılımcı verilen metinlerde ki bilgilerden faydalanarak soruları cevaplar. Eğer iyi bir okuma ve anlama eğitimi almışsa bu bölümü zorlanamdan geçebilmektedir. Bu bölümün ortalama süresi altmış ile seksen dakika arasındadır.

Toefl Dinleme

Sınava giren kişinin duyduğunu anladığının veya anlamadığının testi bu aşamada gerçekleştirilir. Sınav esnasında katılımcıya dinletilen metinden sorular sorulmaktadır. Sorulan sorular direk olarak dinletilen metin ile alakalıdır. Burada katılımcının duyduğu kelimelere veya cümle yapılarına ne kadar hakim olduğu, ayrıca duyduklarını ne kadar anlamlandırabildiğinin testi gerçekleştirilir. Sorulan sorulara dinlediği metin üzerinden cecap veren katılımcı iyi bir eğitim almışsa rahatlıkla dinlediği kelimeleri ve yapıları anlayacaktır. En iyi toefl kursu olarak öğrencilerimize bu aşamada da diğer aşamalarda olduğu gibi çok güveniyoruz.

Toefl Konuşma

Toefl sınavında telaffuz kelimelerin kullanımı, lisana hakimiyet çok önemlidir. Toefl konuşma bölümü kişinin konuşmasının testinin yapıldığı bölümdür. Belirlenen bir konu hakkında sınava giren kişiden fikirlerini belirtmesi istenir. Bu sırada konuşurken zorlanma, telaffuzlarda veya yapılarda sorun olup olmadığına bakılır. Bu bölüm de tamamlandığında gerekli puanlamaların yapılması sonucu en iyi toefl kursu mezunu olan kişiler görürler ki rahatlıkla iyi puanlar alabilmişlerdir.

Toefl Yazma

Yazma aşaması sınavın en zorlanılan bölümlerindendir. Asla gramer hatası yapılmamalıdır. Ayrıca yazım esnasında olabildiğince çok farklı kelime kullanılması faydalı olacaktır. Sınava giren kişiden bir kompozisyon yazması istenir. Kişi kendi düşüncelerini ne kadar doğru anlatabilirse alacağı puanda o kadar yüksek olacaktır. Yazım esnasında kelimelerin yazılışları konusunda hata yapılmamalıdır. En iyi toefl kursu olarak bu hususa özellikle dikkat etmekteyiz. Kelime dağarcığının geniş olması size bu aşamada fayda sağlayacaktır.

İngilizce Kendini Tanıtma Yazısı

Yeni bir arkadaş edindiğimiz zaman, bir iş görüşmesinde , bir mülakatta hatta okulumuzun ilk gününde kendimizi tanıtma ihtiyacı hissedebiliriz. Türkçe kendini tanıtmak oldukça kolay. Peki ingilizce kendimizi tanıtmamız gerektiğinde ne yapmalıyız ? İngilizce kendini tanıtma yazısı içeriğimiz, ilkokul, ortaokul lise veya üniversite düzeyinde kendini tanıtma yazıları içeriyor.  Hazırladığımız ingilizce kendini tanıtma örneklerini hem uzun paragraflarla hem uzun cümlelerle, hem de kısa paragraflarla kısa cümlelerle destekledik.

İngilizce kendini tanıtma örneklerini pdf olarak kaydettik. Buraya tıklayarak ingilizce kendini tanıtma yazılarını pdf olarak indirebilirsiniz.

İngilizce Kendini Tanıtmak Zor mu ?

Normalde ana diliniz ile konuşurken kendiniz hakkında 3-4 cümle söylemek hiç de zor değil. Sonuç olarak kendinizi herkesten daha iyi tanıyorsunuz. Kendinizi ingilizce tanıtmaya sıra geldiğinde bu süreç aslında çok da zor değil. Zaten birçoğumuz halihazırda bilmemiz gereken kelimeleri biliyoruz.

Bu nedenle kendimizi ingilizce tanıtmak kolay , değil mi ?

Hayır, her zaman değil. Aslında cümle kurmak kolay ancak kendimiz hakkında bahsetmek biraz zor olan kısım. Kendimizle alakalı hangi özelliklerden, konulardan bahsetmemiz gerektiğini önceden netleştirmemiz lazım. Aksi halde anlatacak çok şeyimiz var. Ama hiçkimse karşısındaki ile ilk tanıştığında hayatının hikayesini dinlemek istemez.

İş görüşmelerinde ise kendinizi ingilizce tanıtırken daha dikkatli olmalısınız. İş görüşmesinin stresi sizi daha çok hata yapmaya ve gereksiz bilgiler vermeye itebilir.

Adım Adım İngilizce Kendini Tanıtma

 1. Merhaba
 2. Adınız
 3. Nereli Olduğunuz
 4. Nerede Yaşadığınız
 5. Yaşınız
 6. Mesleğiniz
 7. Hobileriniz
 8. Aileniz
 9. Kapanış

1 – Merhaba : Hi

Cümleye mutlaka merhaba ile yani hafif ön selamlamayla başlayın. Yeni birisiyle tanışırken merhaba kelimesi ilk söylemeniz gereken sözcüklerdendir.

2 – Adınız

Merhaba faslından sonra ilk söylemeniz gerekenlerden biri de adınızdır. Soyadınızı gerekmedikçe söylemenize gerek yok ancak adınız önemlidir.

Hi, My name is Murat

3 –  Nereli Olduğunuz

Yeni birisiyle tanışırken veya ingilizce kendinizi tanıtırken nereli olduğunuzu belirtmeniz şart değildir ancak gerektiği zaman da belirtmenizde fayda vardır.

I am from Sivas. -> Sivaslıyım.

I am from Spain. -> İspanyol’um.

Hi, my name is Murat, I am from Tekirdağ.

4 – Nerede Yaşadığınız

Nerede yaşadığınız, kendinizi ingilizce olarak nasıl ve kime tanıttığınıza bağlı olarak önemli bilgilerdendir.

I live in England. -> İngiltere’de yaşıyorum.

I live in Istanbul. -> Istanbul’da yaşıyorum.

I live in Batıkent. -> Batıkent’te yaşıyorum.

Hi, my name is Murat, I am from Tekirdağ. I live in Istanbul.

5 – Yaşınız

Kaç yaşında olduğunuz özellikle iş görüşmelerinde önemli olabilmektedir. Bireysel tanışmalarda yaş genelde söylenmez, ancak tercih elbette sizin.

I am 22 years old. -> 22 yaşındayım.

Hi, my name is Murat, I am from Tekirdağ. I live in Istanbul. I am 22 years old.

6. Mesleğiniz / Eğitim Durumunuz

Mesleğiniz veya eğitim durumunuz ingilizce kendini tanıtma örneklerinde paylaşılması gereken bilgilerdendir.

I work as a teacher in a school. -> Bir okulda öğretmen olarak çalışıyorum.

I work as a salesman in a store -> Bir mağazada satış elemanı olarak çalışıyorum.

I am student.  -> Öğrenciyim.

Hi, my name is Murat, I am from Tekirdağ. I live in Istanbul. I am 22 years old.I work as a salesman in a store.

7. Hobileriniz

Hobiler kendini tanıtmanın en önemli aşamalarıdır.

I like reading books -> Kitap okumaktan hoşlanırım.

I love watching movies -> Film izlemeyi severim.

I like cycling -> Bisiklete binmeyi severim

I like playing football ->Futbol oynamaktan hoşlanırım

I like meeting new people -> Yeni insanlarla tanışmaktan hoşlanırım

I like to go to music concerts -> Müzik konserlerine gitmeyi severim

Hi, my name is Murat, I am from Tekirdağ. I live in Istanbul. I am 22 years old.I work as a salesman in a store. I like reading books , I love watching movies , I like cycling and I like meeting new people.

8. Aileniz

Aileniz hakkında da bahsetmek istediğiniz konular olabilir. İngilizce kendinizi tanıtma içeriğine ekleyebilirsiniz.

I have 2 sisters. -> 2 kız kardeşim var.

My brother’s name is Hakan. -> Erkek kardeşimin adı Hakan.

My mother is 44 years old. -> Annem 44 yaşındadır.

My father is a great teacher. -> Babam harika bir öğretmendir.

I have a grandmother. -> Bir büyükannem var.

9 – Kapanış

Kendimizi tanıttıktan sonra bir de kapanış cümlesi ekleyebiliriz.

Nice to meet you ( Daha samimi )

Pleased to meet you ( Daha resmi )


İngilizce kendini tanıtma metni örnekleri :

Hi, my name is Murat, I am from Tekirdağ. I live in Istanbul. I am 22 years old.I work as a salesman in a store. I like reading books , I love watching movies , I like cycling and I like meeting new people. I have one brother. My brother’s name is Hakan. My mother is 44 years old. My father is 47 years old. My father is a great teacher. I have a grandmother. Her name is Ayşe. Nice to meet you.

Merhaba, benim adım Murat. Tekirdağlıyım. İstanbul’da yaşıyorum. 22 yaşındayım. Bir mağazada satış elemanı olarak çalışıyorum. Kitap okumayı, film izlemeyi, bisiklete binmeyi ve yeni insanlarla tanışmayı seviyorum. Bir erkek kardeşim var. Erkek kardeşimin adı Hakan. Annem 44 yaşında, babam 47 yaşında. Babam harika bir öğretmen. Bir büyükannem var ve onun adı Ayşe. Tanıştığıma memnun oldum.


Hi (Hello)  =  Merhaba
My name is Yasemin and my surname is Doğan =  Adım Yasemin ve soyadım Doğan
I’m 21 years old =  21 yaşındayım
I was born in 1989 in Istanbul =  1989 yılında İstanbul’da doğdum
My fahter is a doctor and my mother is a housewife =  Babam doktor ve annem ev hanımı
I have a brother and a sister =  Bir erkek kardeşim ve bir kız kardeşim var
I’m a student at the university =  Üniversitede öğrenciyim
I like going out with my friends =  Arkadaşlarımla dışarı  çıkmayı  seviyorum
I don’t like eating vegetables =  Sebze yemeyi sevmiyorum
I have brown eyes and black hair =  Gözlerim kahverengi ve saçım siyah
I am not very tall =  Çok uzun boylu değilim


Özet olarak ;

Kendimizi ingilizce tanıtmak istediğimizde nereden başlamamız gerektiğini, hangi konulara değinmemiz gerektiğini ve kapanışı nasıl yapmamız gerektiğini adım adım anlattık. Artık ingilizce kendimi nasıl tanıtırım diye sormanıza gerek yok. Siz de ingilizce kendini tanıtma ödevleriniz için veya kendinizi nasıl tanıtacağınızı daha iyi öğrenebilmek için, lise veya üniversite düzeyinde bu şablonları kullanarak kendinizi tanıtabilirsiniz.

Diplomat Akademi olarak sunduğumuz İngilizce eğitimlerimizle ilgili bilgileri bu sayfamızdan bulabilirsiniz:

https://diplomatakademi.com/kurslar/ingilizce-kursu-ankara/