ARAPÇA KURSU ANKARA

Dünyanın en köklü dillerinden ve kutsal bir dil olan Arapça öğrenmeye hazır mısın? Diplomat Akademi Arapça Kursu Ankara eğitim programlarımız son hızıyla devam ediyor. Arapça kursu eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi ve Ankara arapça kursu fiyatları hakkında bilgi almak için canlı destek hattımızdan, whatsapp ve mobil numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Kızılay’daki merkezi konumumuz ile Ankara’daki en iyi arapça kursu Diplomat Akademi ile arapça öğrenmek artık çok kolay.

Arapça, farklı lehçeleri ile birlikte yaklaşık 60 ülkede anadil olarak kullanılan kökeni Hami- Sami Dilleri ailesinin Sami koluna dayanan en eski diller arasındadır. En çok konuşulan diller sıralamasında 6. sırada yer alır. Arapça İslam dininin dili olmasından ötürü kutsal bir dildir. Ülkemizde Arapça, birçok kişi tarafından okuma düzeyinde bilinmektedir. Profesyonel olarak bu dile olan ilgi günden güne artmaktadır. Gerek Orta Doğu ülkeleriyle ticari, diplomatik ve turistik ilişkilerin gelişmesi gerekse Kur’an ın ve diğer dini metinlerin orijinal dilinde anlaşılmak istenmesi bu dile ilgiyi arttırmaktadır.

Arapça Kursu Ankara eğitimlerimizde Kutsal Kitap Kuran-ı Kerim’in dili olması sebebiyle okullarda zorunlu ve ya seçmeli okutulması, ayrıca İlahiyat fakültelerinde Arapça bilmenin gerekliliği bu dile olan talebi arttırmaktadır. Bunun yanı sıra, kişisel gelişim için ve fıkıh, tefsir, ve hadis gibi alanlarda akademik araştırma yürütenler için Arapça bilmek büyük katkılar sunar.

arapça kursu ankara fiyatları

Arapça kursu ankara

Diplomat Akademi Dil ve Kariyer Okulunda Arapça kursu ankara grup eğitimi ya da birebir eğitim olarak verilmektedir. Arapça, grup eğitimlerimiz 8 kişilik sınıflarda Avrupa Dil Portföyü kriterleri doğrultusunda 4 kurda tamamlanmaktadır. Bir kur 80 ders saatinde ve iki aylık sürede tamamlanmaktadır.

Eğitimimiz başlamadan önce, eğitmenlerimiz tarafından yapılan sözlü mülakat ve ücretsiz seviye tespit sınavı olmaktadır. Bu sınav sonucu, sizin için en uygun sınıfta eğitim almanızı sağlayacaktır.

Arapça Kursu Ankara | Arapça Dil Kursu | Arapça Kursları Ankara | Ankara Ankara’daki En İyi Arapça Kursu – Arapça Kursu Tavsiye 2019

Arapça’yı öğrenme sebebi belirli olduğunda ve ya öğrencilerin Arapça öğrenimleri için ayırdıkları süre kısıtlı olması durumunda 1-4 kişiden oluşan küçük gruplarla Arapça kursu eğitimi almak öğrenciye önemli avantajlar sağlamaktadır. VIP gruplarda bir kur için ayrılan süre 1 aya kadar inebilmektedir.

Ankara Arapça dil kursu genel grup derslerinde, Modern Akademik Arapça öğretilmektedir. Derslerimizde ağırlıklı olarak konuşma becerisinin geliştirilmektedir. bunun yanı sıra, diğer yetkinliklerin yani dinleme, yazma ve okuma pratiklerinin geliştirilmesi de sağlanmaktadır. Eğitmenlerimiz, anadili Arapça olan, uzmanlık düzeyinde eğitimleri olan, tecrübeli hocalardan oluşmaktadır. Çoğu aynı zamanda Türkçe’de bilmektedir. Ders kitapları ve materyalleri okulumuzca ücretsiz temin edilmektedir. Kursumuzda tercihen “El-Lisanu’l-Umm” kitabı kullanılmaktadır.

A1 ve A2 kur eğitimleri tamamlandıktan sonra, ders içeriği, öğrencilerin özel talepleri olması durumunda, Dini Arapça, Siyaset ya da Ticaret gibi belirli terminolojiye yer verilerek, kişiye ya da gruba özel olarak şekillendirilmektedir.

Diplomat Akademi Ankara Arapça Kursu Programımızın hedef kitlesi:

  • Arapça YDS(Yabancı Dil Sınavı) girecekler,
  • Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmak isteyenler
  • Dil becerilerini akademik bir düzeyde geliştirmek isteyenler,
  • Turizm, dış ticaret veya diplomasi alanlarında kariyer planı olanlar,
  • İkinci bir dil ile iş yaşamında fırsat yakalamayı hedefleyenler,
  • Arapça dini metinleri çalışmak ve bu alanda bilgisini arttırmak isteyenler..

Diplomat Akademi , Arapça Öğrenmenin En Keyifli Hali

Diplomat Akademi Yabancı Dil ve Kariyer okulumuzda arapça kursu grup eğitimleri ve birebir arapça kursu eğitimleri olarak devam ediyor. Dilerseniz grup eğitimlerimize katılabilir, dilerseniz size özel program hazırlayarak size en uygun saatlerde arapça kursu alabilirsiniz.

Overall
5