BİREBİR İNGİLİZCE KURSU ANKARA

5 AY İÇERİSİNDE İNGİLİZCE ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

“Anlıyorum ama konuşamıyorum” bu size tanıdık geldi mi? İngilizceyi bildiğinizi düşünmüyor musunuz? Bütün eğitiminiz boyunca aldığınız, birbirine benzer ders kitapları eşliğinde ısrarla tekrarlanan bilgilerin size bir katkıda bulunmadığına mı inanıyorsunuz? Bizde öyle… İşte bu yüzden Birebir İngilizce Kursu Ankara eğitimlerimiz tam size göre.

Birebir İngilizce Kursu – Özel İngilizce Kursu – Kişiye Özel Eğitim – Ankara – ingilizce özel ders tavsiye Ankara – Özel İngilizce Dersi

PEKİ, NEDEN İNGİLİZCE KONUŞAMIYORUZ?

Her ne kadar sebebi çok derin ve felsefi bir cevabı hak ediyor gibi görünse de, ne yazık ki cevap çok basit ve bir o kadar da acı bir gerçek. Yıllarca süren eğitim boyunca size İngilizce bir lisan olarak değil, ezberlenmesi gereken alternatif bir yazı ve söz biçimi gibi gösterildi. Eğitimci tarafından bizzat söz verildiği veya nadir yapılan aktiviteler haricinde derslerde interaktif olarak konuşmaya teşvik edecek bir ortam size sunulamadı. Öğrendiğiniz bilgiler adeta matematik formülleri gibi size verildi fakat nasıl kullanacağınıza dair en önemli aşama sunulmadı: Pratik. Dil öğrenilmesi gerektiği kadar, yaşanması ve kullanılması da gereken bir bilim alanıdır.

ARTIK FARKLI BİR YÖNTEME GEÇMENİN VAKTİ GELDİ…

Onca yıl edindiğiniz kapsamlı İngilizce bilgisinin hiçbir işe yaramadığını düşünmeyin. Bir dili hatırlamak, öğrenmekten çok daha kolay ve hızlıdır. Sahip olduğunuz bilgileri pratik şekilde kullanabileceğiniz ve size gerçekten dili bildiğinizi kanıtlayan bir program sunuyoruz. IISS (Intensive Interactive Speaking System) Avusturalya’da bulunan göçmenler için geliştirilmiş ve yetişkinlere odaklı bir programdır. Program Türkiye şartlarına uygun olacak şekilde tekrar uyarlanıp aynı etkinlikle kazanımları sağlamaktadır.

IISS

Programın içeriği, isminden de anlaşılabileceği üzere (Yoğun İnteraktif Konuşma Programı) bireylerin edindiği bilgilerini kullanıp pekiştirerek kalıcı hale getirirken, konuşma becerisi üzerine odaklanarak hız ve akıcılık kazandırmayı hedefler. Programın en başarılı yanı tamamen öğrenci için özel olarak düzenlenebilmesidir. Tamamen öğrenci odaklı bir sistem olduğu için, öncelikle sözlü ve yazıda öğrencinin seviyesi tespit edilir, ardından öğrencinin hedeflediği seviye belirlenir ve gereken alanlarda yoğunlaşarak gereken gün ve saatler öğrenciye uyacak şekilde programa dönüştürülür. Öğrencinin hedefine göre gereken süre zarfı değişir ve içerik her öğrenci için farklı yoğunluklar içerir. Eğer öğrencinin alt yapısı çok zayıfsa, IISS programı yine aynı şekilde özel olarak temeli hızlandıracak şekilde yapılandırılabilir. Amaç her seviye için öğrenciyi ihtiyacı olduğu kapsamda mümkün olan en yüksek yoğunlukta konuşturmaktır. Programın içeriği, öğrencinin hedefine bağlı olarak yoğunluk gösterebilir. Bunların en yaygın örnekleri;

  • Günlük konuşma
  • Mesleki terminoloji
  • İş toplantıları
  • Sunum yapma
  • Sözlü / Yazılı çeviri yapabilmek
  • Sınav (TOEFL/IELTS) odaklı pratik

Dersin içeriğinde kullanabileceğiniz ses kayıtları, video ve ek kaynaklar sayesinde hedefinize ulaşmanız için gereken tüm içerikler ile birlikte, program 1 seviye için 36 saattir.

İngilizce (veya herhangi bir dil) zihni çok zorlayan ve sürekli pratik talep eden bir alandır. Zihinsel stimulasyon olmadığı sürece sıklıkla duyduğumuz “İngilizce nankör” ifadesiyle karşılaşırız. Öğrenmek kolay olabilir fakat asıl zor olan hatırlamak ve kullanabilmektir ve eğer bunu edinebilirseniz, kolaylıkla unutamazsınız. Dilin öğrenimde aklınızda en kalıcı ve sağlam şekilde yer etmesi için bunun sıkıcı bir şekilde edinilmemesi gerekir ve bu yüzden bizde sizi sıkacak yazılı sınav, birbirine benzer sayısız test ve rekabet yok. Sadece siz, hedefiniz ve aranızdaki köprü.

Ankara’nın en iyi birebir ingilizce kursu Diplomat Akademi’den, en uygun birebir ingilizce kursu fiyatları ile kişiye özel ingilizce eğitimleri almak için bizimle iletişime geçiniz.