Çocuklar için ingilizce kursu ankara

Çocuklar için İngilizce Kursu Ankara

KIDS & JUNIOR Çocuklar için İngilizce kursu Ankara PROGRAMIMIZ HAKKINDA

Çoğumuz günümüzde bir yabancı dil öğrenmenin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Peki, çocuklarımızın geleceği için onların küçük yaşlarda bir dil hatta günümüz şartlarında en az iki yabancı dil öğrenmesi gerektiğinin ne kadar farkındayız. ‘’Ağaç yaşken eğilir’’ geleceğimizin teminatı çocuklarımızın erken yaşta yabancı dil eğitimine başlaması onlar için faydalı olacaktır. Ancak ne zaman başlamalı, nerede öğrenmeli sürekli bir arayış içindeyiz.

Bazı veliler anaokulundan itibaren çocuklarına eğitim aldırıyor, bazıları dil eğitimi üzerine çalışan özel okullarda eğitim aldırıyor. Çoğu veli devlet okullarının verdiği dil eğitimini yeterli görmeyerek dil kurslarından eğitim aldırıyor. Hepsinin haklılık payı var. Ancak çocuğun nerede eğitim aldığından ziyade eğitim esnasında sıkılmaması ve eğlenerek öğreniyor olması esastır.

‘’Ağaç yaşken eğilir’’

Bu dönmede aldığı eğitimden, öğretmeninden, eğitim materyallerinden veya eğitim yönteminden kaynaklanacak sıkıntılar gelecek dönemlerde dilden soğumasına hayatı boyunca dil öğrenmeye karşı direnç göstermesine neden olacaktır. Kendinize bir sorun şimdi dili nasıl iyi bir şekilde kullanıyorsunuz ya da nasıl bu kadar soğudunuz. Öğrenci kaç yaşında olursa olsun önemli olan veli ya da dil okulları için, dil öğrenmeyi günlük hayatın bir parçası haline getirmek ve sevdirmek.

Komşu çocuğunun İngilizceyi nasıl güzel konuştuğunu ya da sınıfta en yüksek not alanın kim olduğunu unutun başlarda. Present perfect tens’i iyi bilmesi ya da Future perfect contionuous tensi iyi bilmesi onu dil bilimci yapmayacak , belki bu tensleri hayatında 2 kere kullanmayacak bile.

Öğrencilere her gün ne öğrendiğini sormak, onları İngilizceyi kullanmaları konusunda test etmek, hele ki lise döneminde fayda sağlamayacaktır. Bu çağlarda çocuklar daha çok pasif dinleyici, gözlemci olurlar. Hatalarının yüzlerine vurulmasından çok cesaretlendirilmeyi bekliyorlar. 7-10 yaş arası çocukların eğitiminde daha çok sabırlı olmak ve dil öğreniminde özgüvenini arttırmak en doğru yol olacaktır.

Diplomat Akademi dil programı tam olarak bu şekilde ilerlemektedir. Öğrencilere baskı yapmadan doğal yollardan hızlı bir şekilde, çeşitli oyun aktiviteleri ile İngilizceyi severek öğrenmelerine yardımcı olur. İlkokul çağlarındaki çocukların yüksek notları almasını amaç edinmiyoruz. Okulumuza gelmek için can atan hafta sonunu heyecanla bekleyen, dersin nasıl geçtiğini anlamayan kendine güveni yüksek öğrenciler yetiştirmek. Temeli sağlam atarsak, başarı arkasından zaten geliyor.

Yapılan araştırmalar sonucunda etkili öğrenme ve bilgi edinme konularında duyguların( % 75 görsel, % 13 işitme ve % 12 dokunuş, koku, tat) uyarıldığında etkili olduğunu göstermiştir. Öğrenme süreci görsel ve işitsel süreçlerin birlikte kullanılması ile çocukların daha kolay, hızlı ve kalıcı öğrenmelerini sağladığı görülmektedir.

Okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmenin hedeflendiği okulumuzda, en etkili ve kalıcı yollardan biri olan görsel ve işitsel teknikler kullanılarak en etkili öğrenme hedeflenmektedir. İnteraktif derslerimizde konuyla alakalı hem işitsel hem de görsel açıdan etkili resim, fotoğraf, video ve film gibi malzemeler kullanılarak öğrenme desteklenmektedir. Bunun yanı sıra Eğlence Zamanı (Fun Time) aktivitelerinde çeşitli oyun ve etkinliklerle çocuklar, eğlenerek dil becerilerini; konuşma (speaking), yazma (writing), dinleme (listening) ve okuma (reading) gibi bilgi ve becerilerini aktif olarak kullanma ve pratik yapma şansı bulurlar.

Sizi daha iyi tanıyabilmemiz için talep formunu doldurabilirsiniz, eğitim danışmanımız sizin için en uygun kurs önerisinde bulunacaktır.

Öğretmenlerimizi dikkatle seçiyoruz. Öğretmenlerimizin dil eğitimi diploması ya da formasyon eğitimi sahibi olmasını yeterli görmüyoruz. Çocukları seven, onların sevdiği çizgi filmleri , kitapları, oyunları bilen; sabırlı, iletişimi güçlü, en az onlar kadar enerjik bireyler olmalarına önem veriyoruz. Öğrenme sürecinde ailenin çok büyük bir rolü olduğunu biliyoruz. Çocukların dil eğitiminin bireysel değil grup işi olduğuna inandığımız vizyonumuz doğrultusunda uzman kadromuz ilk olarak öğrenci ve aile ile görüşür sonrasında öğrencinin kişisel ihtiyacına cevap verecek bir model geliştirilir. Çocuklar için ingilizce kursu ankara

Sınıflar, çocukların yaşıtları ile etkileşim kurmalarına ve öğrenirken kendilerini güvende hissetmelerini sağlayan özelliklere göre ayrılır. İlköğretim 2. sınıftan itibaren, en fazla 12 kişilik olan sınıflarımızda MEB odaklı müfredatla çocuklarınızın okul derslerinde daha başarılı olması hedeflenir. Eğlenceli içeriğimiz çocuğunuzun erken yaşta temel İngilizce becerisi geliştirilir. Öğrencilerimiz ve ebeveynlerimiz ile iletişim halinde olmamız sayesinde aldığımız düzenli geri bildirimler en yüksek verim hedefimizi gerçekleştirmektedir.

Çocuklar için İngilizce Kursu Ankara Programı

Eğitim Verilen Yaş Grupları :

  • 4 Yaş Çocuklar için Ingilizce kursu Ankara
  • 5 Yaş Çocuklar için Ingilizce kursu Ankara
  • 6 Yaş Çocuklar için Ingilizce kursu Ankara
  • 7 Yaş Çocuklar için Ingilizce kursu Ankara