Ielts Kursu Ankara

IELTS KURSU ANKARA

Diplomat Akademi Dil ve Kariyer Okulu  ielts kursu Ankara eğitim programımız tüm hızıyla devam ediyor. Peki Ielts Nedir  ? Açılımı IELTS (International English Language Testing System) olan IELTS , ingilizce yeterliliğinizi ölçmek ve değerlendirmek amacıyla hazırlanan uluslar arası bir sınavdır.

Sizi daha iyi tanıyabilmemiz için talep formunu doldurabilirsiniz, eğitim danışmanımız sizin için en uygun kurs önerisinde bulunacaktır.

IELTS, üniversitelere ve fakültelere İngilizce de yetkin olan ve yeterli becerilere sahip öğrencileri seçmede yardımcı olmak üzere University of Cambridge ESOL Examinations, British Council ve IDP Education Australia tarafından ortaklaşa düzenlenmektedir. IELTS 120 ülkede 6000’i aşkın kurum tarafından tanınmaktadır. IELTS Avustralya, İngiltere, Kanada, Yeni Zelanda ve Güney Afrika’daki pek çok akademik kurum ve Amerika Birleşik Devletleri’nde 2000’i aşkın akademik kuruluş ve çeşitli profesyonel kurumlar tarafından kabul edilir IELTS, Akademik ve Genel olmak üzere ikiye ayrılır.

IELTS Genel sınavına, İngilizce konuşulan bir ülkeye taşınan ve orada çalışmak isteyen kişiler ya da sadece İngilizce’deki yeterliliğini ölçmek isteyen adaylar girer. IELTS Akademik sınavı ise adayların öğrenim dili İngilizce olan üniversitelerde öğrenim görmeye yeterli olup olmadıklarını ölçmeye yöneliktir. Sonuçlarının bir aydan daha kısa bir sürede açıklandığı IELTS sınavına tekrar girmek isterseniz, en az 90 gün beklemeniz gerekir. Ayrıca, sınav sonucu iki yıl boyunca geçerliliğini korur.

IELTS KURSU Ankara EĞİTİMİMİZE KİMLER KATILABİLİR

IELTS-TOEFL gibi sınavlar her İngilizce öğretmeninin hakim olabileceği alanlar değillerdir. IELTS Eğitimlerimizde görev alan eğitmenlerimiz sınav İngilizce’sine hakim, deneyimli ve alanında uzman eğitmenlerden oluşmaktadır. Eğitmenlerimiz bu tarz sınavlarda yıllardır eğitim veren, IELTS’ye hakim uzmanlardır.

IELTS Sınavı Academic ve General Training olmak üzere iki modül seçeneğine sahiptir.

  • General Training modülü genelde göçmenlik başvuruları için tercih edilir diğer bir deyişle; İngilizce konuşulan bir ülkeye taşınan ve orada çalışmak isteyen kişiler ya da sadece İngilizcedeki yeterliliğini ölçmek isteyen adaylar tercih etmektedirler.
  • Academic modül ise adayların öğrenim dili İngilizce olan üniversitelerde öğrenim görmeye yeterli olup olmadıklarını ölçmeye yöneliktir.

IELTS sınavını hangi modülde almanız gerektiğini, sizden bu sınavı almanızı isteyen kurumdan kesin olarak öğrenmeniz gerekmektedir.

IELTS, dil değerlendirmede, en yüksek uluslararası standartlara sahiptir. Test, IELTS’e en güvenilir test sonucu itibarını kazandıran, yüz yüze konuşmanın yanı sıra okuma, yazma ve dinleme bölümlerinden oluşmaktadır. Bir sene içinde 48 test tarihi belirlenir ve internet üzerinden duyurulur. Size uygun olan bir tarih için kaydınızı internet üzerinden yaptırabilmektesiniz. IELTS sınavını bir kereden fazla alma hakkına sahipsiniz. Ancak IELTS sınavına tekrar girmek isterseniz, sınava girdiğiniz tarihten itibaren en az 90 gün beklemeniz gerekir.

Sınav sonuçları; sınav tarihinden sonra 13. Gün, Test Sonuç Raporunuz kurye ile adresinize gönderilecektir. Test Sonuç Raporunda; Listening, Reading, Writing ve Speaking bölümlerinin ayrı olarak 9 üzerinden değerlendirmesi ve bunların ortalaması olan sonuç notunuz yer almaktadır. Sınav sonuçları 2 yıl için geçerlidir.

IELTS BANT PUANLARI ( IELTS BAND SCORE ) IELTS BAND SKORLARI

PUANIELTS KARŞILIĞIDÜZEY AÇIKLAMASI
9Expert User (Uzman Kullanıcı)İngilizce üzerinde tam bir kontrolü vardır: uygun, doğru ve akıcı konuşma ve tam kavrama yeteneğine sahiptir. İngilizce bilgisi neredeyse anadil düzeyindedir.
8Very Good User (Çok İyi Kullanıcı)İngilizce üzerinde sadece sistematik olmayan hatalar ve uygunsuzluklar dışında tam bir kontrolü vardır. Bilgisi dâhilinde olmayan konularda anlaşmazlıklar olabilir. Zor ve karmaşık tartışmalarda başarılıdır.
7Good User (İyi Kullanıcı)İngilizce üzerinde bazı durumlarda olabilecek tesadüfî hatalar, yanlış kullanım ve yanlış anlamalar dışında pratik kontrolü vardır. Genellikle zor ve karmaşık dili iyi derecede kullanabilir ve detaylı muhakemesini yapabilir.
6Competent User (Orta Düzey Üstü Kullanıcı)Bazı hatalar, uygunsuz kullanımlar ve yanlış anlamalar olmasına rağmen genellikle dili efektif kullanır. Yabancısı olmadığı konularda oldukça zor seviyedeki İngilizceyi kullanabilir.
5Modest User (Orta Düzey Kullanıcı)Hata yapmaya müsait olmasına rağmen birçok durumda genel anlamı çıkarabilir ve dil üzerinde kısmi bir hakimiyeti vardır. Bildiği bir konuda basit bir iletişim kurabilir.
4Limited User (Sınırlı Düzeyde Kullanıcı)Bilgisi dâhilinde olan durumlarda bile İngilizce becerisi limitlidir. Anlama ve ifade etmede sık sık problem yaşar. Karmaşık ve zor bir dili kullanamaz.
3Extremely Limited User (Alt Sınır Düzeyinde Kullanıcı)Sadece çok iyi bildiği konuları anlayıp ifade edebilir. İletişimde sık sık zorluk yaşar.
2Intermittent User (Başlangıç Düzeyinde Kullanıcı)En basit bilgileri belirli kelimelerle ifade etmek bildigi konularda kısa formüller kullanmak ve acil ihtiyaçlarını belirtmek dışında gerçek iletişim kurmak mümkün değildir. Yazı ve konuşma İngilizcesini anlamakta zorluk çeker.
1Non User (İngilizce bilgisi olmayan Kullanıcı)Birkaç kelime dışında dili kullanma yeteneği yoktur.

Diplomat Akademi Ielts Kursu Ankara Programı

IELTS, bir çok ülkede eğitim veren üniversitelere kayıt ya da firmalara iş başvuruları için 4 dil becerisini  ölçen (okuma-yazma-dinleme-konuşma) uluslararası kabul gören bir  sınavdır. DİPLOMAT AKADEMİ DİL OKULLARI ANKARA Şubesinde öğrencilerimizden gelen (sınava hazırlanmak için 2-3 ay gibi çok az zamanı olan) talepleri dikkate alan sadece bizim okulumuza özel bir IELTS kursu düzenlenmiştir. Bu eğitim sayesinde  öğrenci hedeflediği puanı alması yanında, ömür boyu kullanabileceği 4 dil becerilerine de sahip olmaktadır.

Hafta içi yoğun programlar; her bir dil becerisi birbirini takip eden 2 haftalık dönemler (CYCLE) şeklinde verilmekte ve 2 ayda  tamamlanmaktadır. Hafta sonu programlarda ise her bir beceri 1 ay sürmekte ve 4 ayda tamlanmaktadır. Hafta içi yoğun ve hafta sonu programlarımızda toplamda 100-120 ders verilmektedir.

Öğrenci yeni beceri dönemi açılmasını beklemeden, eğitimine misafir öğrenci olarak hemen başlayabilir. Yarım aldığı beceri dönemini 6 hafta sonra yeni açılacak dönemde tam olarak yeniden alır. Misafir öğrenci olarak fazladan alacağı dersler için öğrenciden herhangi bir ücret talebinde bulunulmaz. Bu dönem eğitim programına adaptasyon için faydalı olmaktadır.

Eğitim içeriği IELTS.ORG nin belirlediği en son kriterler dikkate alınarak hazırlanmaktadır ve materyal olarak  Cambridge yayınları kullanılmaktadır.

Akademik sınavlar koordinatörlerimiz, sınavlar konusunda ayrıca ücretsiz rehberlik hizmeti sunmaktadır.  Dersler her ne kadar grup olarak alınsa da, her öğrencinin zayıf olan dil becerileri ve gelişme ve seviyesine göre farklı ev ödevleri ve çalışma planı verilmektedir. Kurs sürecinde öğrencilerin gelişmeleri istatistiksel olarak takip edilerek, zamanında gereken geri iletimler yapılmaktadır.

IELTS sınav tarihleri, ücretleri ve yerleri:

https://www.britishcouncil.org.tr/exam/ielts/dates-fees-locations

IELTS sınavlarına  kayıt için;

https://www.britishcouncil.org.tr/exam/ielts/registration

Önemli Bilgiler :

En iyi IELTS Kursu Ankara eğitimi veren kurumlardan en önemlisi olan Diplomat Akademi Ankara  , Ankara Çankaya Kızılay adresinde yer almaktadır. Batıkent , Ümitköy , Etimesgut , Keçiören veya Yenimahalle gibi bölgelerimizde ikamet edip IELTS Kursu Ankara almak isteyen öğrencilerimiz , metro hattı ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilmektedir.