Osmanlıca Kursu Ankara

MEB Onaylı Sertifikalı Osmanlıca Kursu Ankara

Osmanlıca, İslam dünyasının klasik kültür dilleri olan Farsça ve Arapçadan kelimeler içeren Osmanlı Türkçesidir. Kanun-i Esasi’de Türkçe olarak geçmektedir. 13-20. Yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu’nun egemen olduğu tüm topraklarda kullanılmıştır. Osmanlıca kursu ankara eğitimlerimiz başladı.

Milleti millet yapan değerlerden biri ve en önemlisi olan dil en güçlü iletişim aracıdır. Osmanlıca Türkçesi bizlerin hatırası ve ferdi / milli kimliğimizdir. Osmanlıca günlük konuşma dili olmamıştır. Bu özelliği Türkçe ile hayat bulmuştur. Yöneticilerin ve eğitim görmüş seçkinlerin yararlandığı bir yazışma ve edebiyat dilidir. Yüzyıllar boyunca atalarımız tarafından geliştirilmiş ve binlerce eser bu dilde tezahür etmiştir.

Osmanlıca Kursu Ankara | Meb Onaylı Osmanlıca Sertifikası | Osmanlıca Kursları Ankara | Ankara Osmanlıca Dil Kursu Tavsiye 2019

Geçmiş ile gelecek arasında bir köprü vazifesi gören Osmanlıca milli kültürümüzün en sağlam yapıtaşını oluşturmaktadır. Devlet arşivlerimizde saklanan belgelerin günümüz Türkçesine çevrilmesine ne zaman ne de insan gücü yetmeyecektir. Yedi asır cihana hükmeden bir milletin sayısız eserinden, oluşturdukları kültür birikiminden yararlanmak ve tarihe sahip çıkmak için Osmanlıca öğrenmek gerekmektedir.

Farsça ve Arapça bilenler için öğrenmesi kolay bir dil haline gelmektedir. Ancak pratik, emek ve süreklilik isteyen bir dildir. Arap alfabesi ile başlayan bu derin bilimin öğrenimi uzman kişiler tarafından sağlanmalıdır. Mesleki olarak kullanılmayacaksa metin okuma becerisini edinmek de fayda vardır.

Atalarımızdan yadigar bir mektup, bir hayrat, tarihi bir kapı, bir mezar üzerinde yazan metinlerin ne olduğunu bilmek her Türk’ün hakkı ve vazifesidir. Cami kubbelerine dokunan, mermer levhaya işlenen hattat eserlerinin ne anlama geldiğini rehbere ihtiyaç duymadan okumak ve bilmek isteyenlere Osmanlıca Kursu Ankara önerimiz Diplomat Akademi’dir.

Sizi daha iyi tanıyabilmemiz için talep formunu doldurabilirsiniz, eğitim danışmanımız sizin için en uygun kurs önerisinde bulunacaktır.

Meb Sertifikalı Osmanlıca Kursu Ankara

2014-2015 yılından itibaren zorunlu/seçmeli olarak MEB müfredatına alınan Osmanlıca oldukça zengin bir lisandır, Osmanlı İmparatorluğu dilidir. Üniversitelerimizin Tarih ve Tarih Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı, İlahiyat, Sosyoloji, Türkoloji, Türkçe Öğretmenliği, Arap Dili Edebiyatı, Fars Dili Edebiyatı, Sanat Tarihi bölümlerinde zorunlu ders olarak okutulan Osmanlıca eski zamanlarda sahip olduğu önemi kazanmak üzeredir.

Sizler de geçmiş ile gelecek arasındaki bağı güçlendirmek isteyenlerdenseniz Osmanlıca Sertifika Kursu için Diplomat Akademi’ye davetlisiniz. Osmanlıca Kursu Ankara ilinde örgün hizmet vermektedir.

Diplomat Akademi; 8 kişiden oluşan grup, 1-5 kişiden oluşan VIP ve birebir özel dersten oluşan eğitim seçeneklerini öğrencinin tercihine sunmaktadır. Toplamda 4 kurdan oluşan eğitimin 3. kuru 96, diğer kurların her biri 64 saat sürmektedir. Uzun ve meşakkatli olan bu yolda her biri birbirinden değerli ve alanında uzman eğitimciler sayesinde hızla yol almak mümkündür. Osmanlıca Sertifika Kursu her kurun ardından gerçekleştirilen yetkinlik sınavı ile konuşma, yazma, okuma ve anlama becerilerinizi test etmektedir. Bir üst kura geçmek için uygulanan bir ara sınav ve bir final sınavı ortalaması alınan 70 puan veya üzerinde olmalıdır. Tüm kurları başarı ile tamamlayan öğrenciler sertifika almaya hak kazanmaktadır.

Diplomat Akademi Osmanlıca Sertifika Kursu Ankara Hedef Kitlesi

  • Divan Edebiyatı eserlerini orijinal halini okumak isteyen edebiyat tutkunları,
  • Kültürel ve tarihi mirasımızı gelecek nesillere aktarmak isteyenler,
  • Cumhuriyet gibi Osmanlı Türkçesine has kelimeleri öğrenme amacı taşıyanlar,
  • Dilini zenginleştirmek, akademik ve turizm alanında ilerlemek isteyenlerdir.

Sayfa İçeriği : MEB Onaylı Sertifikalı Osmanlıca Kursu Ankara – Osmanlıca Kurs Fiyatları , En İyi Osmanlıca Kursu Ankara , Kızılay , Ankara’nın En İyi Osmanlıca Dil Kursu