Tıp Dil Kursu Ankara

Tıp Dil Kursu Ankara EĞİTİMİMİZ HAKKINDA

TIPDİL NEDİR

TIPDİL, TUS,DUS adaylarının YDS’ye alternatif olarak girebilecekleri Ankara Üniversitesi TÖMER tarafından düzenlenen yabancı dil sınavıdır. Tıp Dil Kursu Ankara da binlerce mutlu öğrenci ve tecrübesiyle Diplomat Akademide.

Sizi daha iyi tanıyabilmemiz için talep formunu doldurabilirsiniz, eğitim danışmanımız sizin için en uygun kurs önerisinde bulunacaktır.

Tıp dil Kursu Ankara 2019

TIPDİL SINAVINA KİMLER GİREBİLİR

Sınava tıp, diş hekimliği, veya sağlık bilimi ile ilgili fakültelerde okuyan veya bu fakültelerden mezun olan kişiler girebilir. Zira mesleki bilgi sınavlarının sonucuna göre yerleştirme yapılabilmesi için yabancı dil yeterliliği aranır. TUS ve DUS ile yerleştirme yapılabilmesi için TIPDİL sınavında 100 üzerinden en az 50 alınması gerekmektedir.

TIPDİL SINAVI GEÇERLİLİK SÜRESİ

TIPDİL sınavının geçerlilik süresi 5 yıldır.TIPDİL sınavının YDS’ye göre avantajı, nispeten daha kolay olmasının yanı sıra doktorların ve diş hekimlerinin aşina olduğu konularda soru sormasıdır. Sınavda 80 soruya 150 dakika verilir ve İngilizce- Türkçe çeviri, Türkçe-İngilizce çeviri, paragraf (ağırlıklı olarak), paragraf tamamlama, cümle tamamlama, anlam bütünlüğünü bozan cümle, kelime bilgisi ve dilbilgisi soruları sorulur. Yani temel İngilizcenin üzerine biraz çalışmayla aşılamayacak bir sınav değildir.

TIPDİL SINAVI NEREDE YAPILIYOR

Sınav, Ankara, İstanbul –Avrupa Yakasında ve İzmir’de yapılmaktadır. Kayıt https://aday.ankara.edu.tr/ adresinden gerçekleştirilmektedir.

Önemli Bilgiler :

En iyi Tıp Dil Kursu Ankara eğitimi veren kurumlardan en önemlisi olan Diplomat Akademi , Ankara Çankaya Kızılay adresinde yer almaktadır. Batıkent , Ümitköy , Etimesgut , Keçiören veya Yenimahalle gibi bölgelerimizde ikamet edip Tıpdil kursu dersi almak isteyen öğrencilerimiz , metro hattı ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilmektedir.