Toefl Kursu Ankara

Diplomat Akademi
Ücretsiz
TOEFL KURSU ANKARA TOEFL KURSU FİYATLARI

Ankara TOEFL Kursu programımızın hakkında

TOEFL IBT (Test of English as a Foreign Language – Internet-Based Testing) her yıl 1 milyon'dan fazla kişinin aldığı bir sınavdır. Dünya çapında 130 ülkede, 8000’e yakın üniversite, eğitim kurumu, şirket Toefl sınavını kabul etmektedir. Diplomat Akademi’de Toefl Kursu Ankara eğitimimiz tüm hızıyla devam ediyor.

Toefl sınavı, diğer sınavlardan daha fazla yer ve tarih olanağına sahiptir. Yılda 30-40 arası test tarihi açıklanır ve dünya çapında 165 ülkede 4.500 test merkezi mevcuttur. Sınava dilediğiniz kadar girme hakkına sahipsiniz. Aldığınız puanlardan dilediğiniz bir tanesini kullanabilirsiniz. TOEFL Sınavı’nın geçerliliği 2 yıldır. Sınav sadece İngilizce verilmektedir ve internet üzerinden alınır.

TOEFL IBT standartlaştırılmış bir test olup, tüm dünyada kullanılan İngilizce’de 4 ana becerideki yetkinliğinizi ölçer. Bir başka ifadeyle TOEFL IBT sınavında okuduğunuzu ve dinlediğinizi anlama ve yorumlama, verilen bir konuda konuşarak ve yazarak fikirleriniz belirtme yetkinliğiniz ölçülmekte ve kapsamlı bir sonuç belgesi sunulmaktadır.

Öncelikle linkten ETS’ye üye olmak gerekmektedir. https://toefl-registration.ets.org/TOEFLWeb/extISERLogonPrompt.do İsterseniz yine aynı linkten kayıt yaptırabilirsiniz. Ya da telefonla kayıt olabilirsiniz ancak bu yöntemde de ETS’ye üye olmak gerekmektedir. TOEFL sınavına gün almak için 00 31 320 239 540 no’lu numarayı arayabilirsiniz. Telefonla gün almadan önce yukarıdaki linkten online kayıt sayfasında üye olursanız telefonda daha kısa süre beklersiniz. Üye olunca size verilen ETS ID numaranızı telefonda belirtmeniz istenecektir. Sonrasında istediğiniz gün ve yer sorulacak, verdiğiniz kredi kartı bilgileri onaylandığı takdirde de gün almış olacaksınız. TOEFL sınav ücreti 185 $’dır.

Bu ücret sınav için gün alırken, kredi kartıyla doğrudan sınavı yapan şirket ETS’ye (Educational Testing Services) ödenir. Sınav tarihine 7 günden az kaldığı takdirde bu ücret 210 $ olarak ödenir. Sınava üç gün kala başvuru yapılamaz. Yapılmış olan başvuru tarihi yine en geç üç gün öncesine kadar 40 $ karşılığında değiştirilebilir.

TOEFL KURSU ANKARA EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ

TOEFL kurslarımız , uzun yılların verdiği tecrübeler ışığında artık sadece maksimum üç öğrencinin katılabileceği, öğrenciye özel programlar şeklinde verilmekte ve artık grup dersleri yapılmamaktadır. TOEFL eğitimi almak isteyen aday, en az B2 seviyesinde (intermediate) bir İngilizce altyapısı olduğu takdirde, (hedeflerine de bağlı olmak kaydıyla) en az 40 ders saatine ihtiyaç duymaktadır. Bu seviyenin altındaki öğrencilere, pre-TOEFL eğitimleri ile altyapı eksiklikleri giderilir. Adaya başvurusu esnasında, dil öğrenim geçmişi, hedefleri, daha önce girdiği sınav sonuçları, sınava ne zaman gireceği, zaman kısıtı varmı, haftanın kaç günü ve toplam kaç ders saati alabilir gibi detaylı sorular sorularak ona en uygun olabilecek program dizaynı yapılmaya çalışılmaktadır. Adaya en uygun sınava günü belirlenerek, o gün deneme sınavına, eğitimini verecek öğretmeni ile birlikte çağrılır. Adayın en az, 2-2,5 saat sürecek sınav ve sınav sonrası mülakat için kendisine bir süre ayırması gerekmektedir. Bu süre içerisinde girmiş olduğu sınav birlikte değerlendirilerek, adayın hangi dil becerilerinde zayıf, hangilerinde ise kuvvetli olduğu birlikte belirlenir. Hazırlanacak eğitim programında, adaya sadece zayıf görülen becerilerini geliştirici, eksik yönlerini tamamlayıcı bir eğitim hazırlanır. Böylece kişiye özel (tailor made) programla, adayın gereksiz zamanı ve parası harcanmamaktadır. Aday asıl sınav öncesi gireceği ikinci bir deneme sınavı ile gelişimi belirlenerek, hem sınav öncesi gerginliği azaltılmakta, hem de son rötuşlar yapılabilmektedir.

TOEFL, bir çok ülkede eğitim veren üniversitelere kayıt ya da firmalara iş başvuruları için 4 dil becerisini  ölçen (okuma-yazma-dinleme-konuşma) uluslararası kabul gören bir  sınavdır. DİPLOMAT AKADEMİ DİL OKULLARI ANKARA Şubesinde öğrencilerimizden gelen (sınava hazırlanmak için 2-3 ay gibi çok az zamanı olan) talepleri dikkate alan sadece bizim okulumuza özel bir Ankara TOEFL kursu düzenlenmiştir. Bu eğitim sayesinde  öğrenci hedeflediği puanı alması yanında, ömür boyu kullanabileceği 4 dil becerilerine de sahip olmaktadır.

Hafta içi yoğun programlar; her bir dil becerisi birbirini takip eden 2 haftalık dönemler (CYCLE) şeklinde verilmekte ve 2 ayda tamamlanmaktadır. Hafta sonu programlarda ise her bir beceri 1 ay sürmekte ve 4 ayda tamlanmaktadır. Hafta içi yoğun ve hafta sonu programlarımızda toplamda 100-120 ders verilmektedir.

Öğrenci yeni beceri dönemi açılmasını beklemeden, eğitimine misafir öğrenci olarak hemen başlayabilir. Yarım aldığı beceri dönemini 6 hafta sonra yeni açılacak dönemde tam olarak yeniden alır. Misafir öğrenci olarak fazladan alacağı dersler için öğrenciden herhangi bir ücret talebinde bulunulmaz. Bu dönem eğitim programına adaptasyon için faydalı olmaktadır.

Eğitim içeriği TOEFL’nin belirlediği en son kriterler dikkate alınarak hazırlanmaktadır ve materyal olarak Kaplan, Barron’s  yayınları kullanılmaktadır.

Akademik sınavlar koordinatörümüz Dr. Nia, sınavlar konusunda ayrıca ücretsiz rehberlik hizmeti sunmaktadır.  Dersler her ne kadar grup olarak alınsa da, her öğrencinin zayıf olan dil becerileri ve gelişme ve seviyesine göre farklı ev ödevleri ve çalışma planı verilmektedir. Kurs sürecinde öğrencilerin gelişmeleri istatistiksel olarak takip edilerek, zamanında gereken geri iletimler yapılmaktadır.

Dr. Nia’nın TOEFL sınavına hazırladığı son 330 öğrencide, en düşük skor 79 (Selim Şeker) ile en yüksek skor 99 (Dr. Mahmut Şerif Yıldırım) arasında  öngördüğü skoru aldırma başarısı % 98, 6 gibi inanılmaz bir istatistiğe sahiptir.

Toefl sınav içeriği ile ilgilien kapsamlı bilgi için (ingilizce)

https://www.ets.org/s/toefl/pdf/toefl_ibt_insight_s1v2.pdf

Toefl sınav Merkezleri ve Tarihleri için:

https://www.ets.org/tr/toefl/ibt/register/centers_dates/

Toefl ibt sınavı hakkında genel bilgiler için:

https://www.ets.org/tr/toefl/ibt/about

 

Önemli Bilgiler :

En iyi Toefl Kursu Ankara eğitimi veren kurumlardan en önemlisi olan Diplomat Akademi , Ankara Çankaya Kızılay adresinde yer almaktadır. Batıkent , Ümitköy , Etimesgut , Keçiören veya Yenimahalle gibi bölgelerimizde ikamet edip Toefl Kursu almak isteyen öğrencilerimiz , metro hattı ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilmektedir.

Eğitim Özellikleri

  • Konular 0
  • Süre Haftada 12 Saat
  • Yetenek seviyesi B2
  • Dil Türkçe , İngilizce
Ünite başlıkları girilmemiş
Ücretsiz