Toefl Kursu Ankara

TOEFL Kursu Ankara her yıl 1 milyon’dan fazla kişinin aldığı bir sınavdır. Dünya çapında 130 ülkede, 8000’e yakın üniversite, eğitim kurumu, şirket Toefl sınavını kabul etmektedir. Diplomat Akademi‘de Toefl Kursu Ankara programımızın hakkında

TOEFL IBT (Test of English as a Foreign Language – Internet-Based Testing) her yıl 1 milyon’dan fazla kişinin aldığı bir sınavdır. Dünya çapında 130 ülkede, 8000’e yakın üniversite, eğitim kurumu, şirket Toefl sınavını kabul etmektedir. Diplomat Akademi’de Toefl Kursu Ankara eğitimimiz tüm hızıyla devam ediyor.

Sizi daha iyi tanıyabilmemiz için talep formunu doldurabilirsiniz, eğitim danışmanımız sizin için en uygun kurs önerisinde bulunacaktır.

Toefl sınavı, diğer sınavlardan daha fazla yer ve tarih olanağına sahiptir. Yılda 30-40 arası test tarihi açıklanır ve dünya çapında 165 ülkede 4.500 test merkezi mevcuttur. Sınava dilediğiniz kadar girme hakkına sahipsiniz. Aldığınız puanlardan dilediğiniz bir tanesini kullanabilirsiniz. TOEFL Sınavı’nın geçerliliği 2 yıldır. Sınav sadece İngilizce verilmektedir ve internet üzerinden alınır.

TOEFL IBT standartlaştırılmış bir test olup, tüm dünyada kullanılan İngilizce’de 4 ana becerideki yetkinliğinizi ölçer. Bir başka ifadeyle TOEFL IBT sınavında okuduğunuzu ve dinlediğinizi anlama ve yorumlama, verilen bir konuda konuşarak ve yazarak fikirleriniz belirtme yetkinliğiniz ölçülmekte ve kapsamlı bir sonuç belgesi sunulmaktadır.

Üyelik Hakkında

Öncelikle linkten ETS’ye üye olmak gerekmektedir. https://toefl-registration.ets.org/TOEFLWeb/extISERLogonPrompt.do İsterseniz yine aynı linkten kayıt yaptırabilirsiniz. Ya da telefonla kayıt olabilirsiniz ancak bu yöntemde de ETS’ye üye olmak gerekmektedir. TOEFL sınavına gün almak için 00 31 320 239 540 no’lu numarayı arayabilirsiniz. Telefonla gün almadan önce yukarıdaki linkten online kayıt sayfasında üye olursanız telefonda daha kısa süre beklersiniz.

Üyelik Ücretleri

Üye olunca size verilen ETS ID numaranızı telefonda belirtmeniz istenecektir. Sonrasında istediğiniz gün ve yer sorulacak, verdiğiniz kredi kartı bilgileri onaylandığı takdirde de gün almış olacaksınız. TOEFL sınav ücreti 185 $’dır.

Bu ücret sınav için gün alırken, kredi kartıyla doğrudan sınavı yapan şirket ETS’ye (Educational Testing Services) ödenir. Sınav tarihine 7 günden az kaldığı takdirde bu ücret 210 $ olarak ödenir. Sınava üç gün kala başvuru yapılamaz. Yapılmış olan başvuru tarihi yine en geç üç gün öncesine kadar 40 $ karşılığında değiştirilebilir.

Toefl Kursu Ankara EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ

TOEFL eğitimlerimiz , uzun yılların verdiği tecrübeler ışığında artık sadece maksimum üç öğrencinin katılabileceği, öğrenciye özel programlar şeklinde verilmekte ve artık grup dersleri yapılmamaktadır. TOEFL eğitimi almak isteyen aday, en az B2 seviyesinde (intermediate) bir İngilizce altyapısı olduğu takdirde, (hedeflerine de bağlı olmak kaydıyla) en az 40 ders saatine ihtiyaç duymaktadır.

Bu seviyenin altındaki öğrencilere, pre-TOEFL eğitimleri ile altyapı eksiklikleri giderilir. Adaya başvurusu esnasında, dil öğrenim geçmişi, hedefleri, daha önce girdiği sınav sonuçları, sınava ne zaman gireceği, zaman kısıtı varmı, haftanın kaç günü ve toplam kaç ders saati alabilir gibi detaylı sorular sorularak ona en uygun olabilecek program dizaynı yapılmaya çalışılmaktadır.

Eğtim Programı İşleyişi

Adaya en uygun sınava günü belirlenerek, o gün deneme sınavına, eğitimini verecek öğretmeni ile birlikte çağrılır. Adayın en az, 2-2,5 saat sürecek sınav ve sınav sonrası mülakat için kendisine bir süre ayırması gerekmektedir. Bu süre içerisinde girmiş olduğu sınav birlikte değerlendirilerek, adayın hangi dil becerilerinde zayıf, hangilerinde ise kuvvetli olduğu birlikte belirlenir.

Hazırlanacak eğitim programında, adaya sadece zayıf görülen becerilerini geliştirici, eksik yönlerini tamamlayıcı bir eğitim hazırlanır. Böylece kişiye özel (tailor made) programla, adayın gereksiz zamanı ve parası harcanmamaktadır. Aday asıl sınav öncesi gireceği ikinci bir deneme sınavı ile gelişimi belirlenerek, hem sınav öncesi gerginliği azaltılmakta, hem de son rötuşlar yapılabilmektedir.

Toefl Kursu Ankara 2019

TOEFL, bir çok ülkede eğitim veren üniversitelere kayıt ya da firmalara iş başvuruları için 4 dil becerisini  ölçen (okuma-yazma-dinleme-konuşma) uluslararası kabul gören bir  sınavdır. DİPLOMAT AKADEMİ DİL OKULLARI ANKARA Şubesinde öğrencilerimizden gelen (sınava hazırlanmak için 2-3 ay gibi çok az zamanı olan) talepleri dikkate alan sadece bizim okulumuza özel bir TOEFL eğitimi düzenlenmiştir. Bu eğitim sayesinde  öğrenci hedeflediği puanı alması yanında, ömür boyu kullanabileceği 4 dil becerilerine de sahip olmaktadır.

Hafta içi yoğun programlar; her bir dil becerisi birbirini takip eden 2 haftalık dönemler (CYCLE) şeklinde verilmekte ve 2 ayda tamamlanmaktadır. Hafta sonu programlarda ise her bir beceri 1 ay sürmekte ve 4 ayda tamlanmaktadır. Hafta içi yoğun ve hafta sonu programlarımızda toplamda 100-120 ders verilmektedir.

Öğrenci yeni beceri dönemi açılmasını beklemeden, eğitimine misafir öğrenci olarak hemen başlayabilir. Yarım aldığı beceri dönemini 6 hafta sonra yeni açılacak dönemde tam olarak yeniden alır. Misafir öğrenci olarak fazladan alacağı dersler için öğrenciden herhangi bir ücret talebinde bulunulmaz. Bu dönem eğitim programına adaptasyon için faydalı olmaktadır.

Eğitim içeriği TOEFL’nin belirlediği en son kriterler dikkate alınarak hazırlanmaktadır ve materyal olarak Kaplan, Barron’s  yayınları kullanılmaktadır.

Akademik sınavlar koordinatörlerimiz, sınavlar konusunda ayrıca ücretsiz rehberlik hizmeti sunmaktadır.  Dersler her ne kadar grup olarak alınsa da, her öğrencinin zayıf olan dil becerileri ve gelişme ve seviyesine göre farklı ev ödevleri ve çalışma planı verilmektedir. Kurs sürecinde öğrencilerin gelişmeleri istatistiksel olarak takip edilerek, zamanında gereken geri iletimler yapılmaktadır.

Toefl kursu Ankara eğitimi

Uluslararası İngilizce sertifika sistemlerinden biri olan TOEFL (Test of English as a Foreign Language ) sınavı aldığınız puan türüne göre her ülkede eşdeğer puanı hesaplanabilen ve uluslararası İngilizce seviyenizi ölçen bir sınavdır. TOEFL sınavı diğer seviye ölçme sınavlarına göre biraz daha zor olsa da toefl kursu Ankara ile üstesinden başarı ile gelinebilecek ve yüksek puanlar alınabilecek bir sınav türüdür.

Uluslararası platformlarda İngilizce seviyenizi göstermeniz gerektiğinde toefl sınav sonucunuz ve o ülkenin eşdeğer puan hesabını gösterebilir İngilizce seviyenizi kanıtlayabilirsiniz. Toefl sınavına hazırlanırken   doğru tekniklere dayalı eğitim veren , sınava yönelik teknikler ile kısa süre de başarı yakalamanızı sağlayan, toefl sınavını  korkulu rüya olmaktan çıkaran dil kursumuzu tercih ederek rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz.

Yurt Dışı

Yurt dışında veya ülkemizde yüksek lisans, doktora veya farklı bir üniversite eğitimi için şart koşulan dil sınavlarından biri olan toefl sınavından yüksek puan almak için Ankara bölgesinde dil okulu olarak eğitim veren ve kullandığı teknikler ile size sınav tekniği kazandırarak hem süreyi verimli kullanmanızı sağlayan hem de İngilizcenizi geliştiren dil kursu olarak sizlere başarıyı garanti ediyoruz.

Yabancı dil sınavı eğitiminin yanında toefl kursu eğitim kurumumuz ile sizlere pratik kazandırarak sınav telaşınızı ve kafanızdaki olumsuz düşünceleri ortadan kaldırıyor profesyonel ve toefl sınavlarından çok yüksek puanlar almış hocalarımız ile sizlere başarılı bir sınav geçirme imkânı sunuyoruz.   Uluslararası geçerliliği olan bir yabancı dil belgesi için gerekli olan materyalleri ve kaynakları sağlayarak sınava kolay bir şekilde hazırlanmanıza katkı sunuyoruz.

Toefl sınavı aynı zamanda yurt içinde de geçerliliği olan ve özellikle yüksek lisans, doktora gibi programlarda üniversiteler tarafından istenilen bir dil sınavı türüdür. Yurt içinde geçerliliği olduğu için doğru bir en iyi toefl kursu ankara eğitim kurumu tercih etmeli, verdiğiniz emeklerin boşa gitmesini önleyerek iyi bir puan alabilirsiniz. Ankara’da yer alan dil okulumuzu tercih ederek, doğru metotlar ve doğru kaynaklar ile sizlere yüksek bir toefl puanı almanızı garanti ediyoruz. İhtiyacınız olan puanı alabilmek için doğru tercihler yapmalı, uzman kadromuz ve deneyimli eğitmenlerimiz ile sınava doğru hazırlanmalısınız.

Toefl sınav içeriği ile ilgili en kapsamlı bilgi için (ingilizce)

https://www.ets.org/s/toefl/pdf/toefl_ibt_insight_s1v2.pdf

Toefl sınav Merkezleri ve Tarihleri için:

https://www.ets.org/tr/toefl/ibt/register/centers_dates/

Toefl ibt sınavı hakkında genel bilgiler için:

https://www.ets.org/tr/toefl/ibt/about