Yds Kursu Ankara

YDS Kursu Ankara Eğitim Programımızın Hakkında

Diplomat Akademi Ankara Yds Kursu Ankara programı tüm hızıyla devam ediyor. Ankarada en çok tavsiye edilen yds kursu olan Diplomat Akademi’den en iyi yds kursu fiyatları almadan karar vermeyin !

YDS’ye Diplomat Akademi Dil Okullarının uzman kadrosu ile hazırlanan adaylar kelime dağarcığını genişletir, karşılaşacağı soru kalıplarını öğrenir ve zamanı nasıl daha verimli kullanacağının pratiğini yapar.

Sizi daha iyi tanıyabilmemiz için talep formunu doldurabilirsiniz, eğitim danışmanımız sizin için en uygun kurs önerisinde bulunacaktır.


Yds Nedir ?

YDS Nedir?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit sınavı (YDS), adayların dil bilgisi düzeylerini ölçmek amacıyla uygulanmakta olan bir sınavdır. Adaylar YDS için ileri düzeyde sözcük bilgisine (vocabulary), ileri düzeyde yapı bilgisine (grammar), ileri düzeyde okuma becerisine, (reading comprehension), orta düzeyde yazma becerisine (writing) ihtiyaç duyar.

YDS’de sözcük ve yapı bilgisi (vocabulary & structure), cloze test, çeviri (translation), duruma uygun düşen ifadeler (situations), eşanlamlı cümleler (restatements), paragrafın anlam bütünlüğü bozan cümleler (ırrelevant sentences), cümle tamamlama (sentence completion), paragraf tamamlama (paragraph completion), okuduğunu anlama (reading comprehension) şeklinde 10 farklı soru tipi kullanılmaktadır.

Her bir soru tipi farklı bir bilgi ve becerinin ölçülmesine yöneliktir. Bu nedenle, adayların her bir bölüme ilişkin stratejik bir çalışma yapması gerekmektedir.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit sınavı (YDS), Kamuda iş başvurusunda bulunanların, Kamu çalışanlarının ve Akademik hedefleri olanların girmesinin zorunlu olduğu bir sınavdır. Bu sınavda, adayların, dil ve kelime bilgisi ile birlikte, okuduğunu anlama ve yorumlayabilme becerileri ile kısmen tercüme yapabilme becerileri, çoktan seçmeli 80 soru ile 150 dakikalık bir sınavla ölçülmektedir. Sınavların geçerlilik süresi Akademisyenler için sınırsız olmasına karşın, Dil Tazminatı alanlarda 5 yılla sınırlıdır.

YDS sınavları yılda 2 kere Eylül ve Nisan aylarında, e-YDS ise yılda 8-10 kere yapılmaktadır. Adaylar her 2 YDS sınavına girebilecek iken, e-YDS adayları ancak son girdikleri sınavın üzerinden 3 ay geçtikten sonra yeni bir e-YDS sınavına girebilmektedirler.

E-yds örnek sınav : http://www.osym.gov.tr/TR,10359/e-yds-ornek-sinav.html

Tıpta Uzmanlık Sınavı

TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı) ve DUS (Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı) sınavı sonrasında YDS ya da e-YDS sınavından en az 50 puan almaları halinde tercih yapabilmektedirler.

İngilizce dışındaki dillerde sınava girecekler hangi dillerin hangi dönemde sınav açacaklarını bilmeleri gerekmektedir. Nisan ayında yapılan YDS sınavında; hemen hemen her dilde sınav açılırken, Eylül ayında sadece Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinde sınav yapılmaktadır.

Her iki sınavda OSYM tarafından yapılmaktadır. e-YDS sınavı bilgisayar ortamında yapılır. Başvurular https://ais.osym.gov.tr adresinden, YDS başvuruları ise https://ais.osym.gov.tr adresinden yapılmaktadır.

Sınav sonuçları e-YDS sınavı, sınav günü gecesi açıklanmakta, YDS sonuçlarının alınması ise 2-3 hafta sürmektedir.

Kamuda Dil Tazminatı B seviyesi üzerinde ödenmekte olup, 5 yılın sonunda tekrar YDS sınavına girmeyenlerin seviyesi 1 seviye düşürülür. Üniversiteler Yüksek Lisans ve Doktora eğitimleri için en az 55 puan, Doçentlik için ise 65 puan alınmasını yeterli görmektedir ancak hangi puanın yeterli olacağı üniversitelerin yetkisindedir.


YDS Sınavı Ne Zaman Yapılır ?

YDS Sınavı Ne Zaman Yapılır ?

YDS İlkbahar ve Sonbahar Dönemi olmak üzere yılda 2 kez yapılıyorken artık Aralık ayıyla beraber 3 kez yapılıyor.


Yds ve E-YDS Dil Seviyeleri

Yds ve E-Yds Dil Seviyeleri

  • 90-100 arasında puan alanlar (A) seviyesi
  • 80-89 arasında puan alanlar (B) seviyesi
  • 70-79 arasında puan alanlar (C) seviyesi
  • 60-69 arasında puan alanlar (D) seviyesi
  • 50-59 arasında puan alanlar (E) seviyesi

YDS ve e-YDS nin TOEFL sınavı denkliği kabul edilmesine karşın IELTS için denkliği kaldırılmıştır.

SORU TÜRÜSORU SAYISI
Reading Comprehension (Okuma Parçaları)20
Grammar (Dil bilgisi)10
Cloze Test10
Sentence Completion (Cümle Tamamlama)10
Vocabulary (Kelime Bilgisi)5
Dialog (Diyalog Tamamlama)5
Irrelevant Sentence (Anlam Bütünlüğünü Bozan Cümle)5
Restatement (Anlamca En Yakın Cümleyi Bulma)5
Paragraph Completion (Paragraf Tamamlama)4
İngilizce-Türkçe Çeviri3
Türkçe-İngilizce Çeviri3

Ankara YDS hazırlık kursu

maalesef son 2-3 ayda yapılabilecek bir hazırlık değildir. En az temel seviyede bir dil bilgisi gerekmekte ve üzerine 70 ve üzeri not için en az 7000 kelime bilgisi ve en az 10 deneme sınavı tecrübesi ile zamanı iyi kullanabilme ve soru tipleri becerisi gerekmektedir.

Okulumuzda Ankara YDS Kursu tavsiye edilen hazırlık sınıflarına kabul görebilmek için öğrencinin en az B1 seviyesini tamamlamış olması talep edilmektedir.

Ankara YDS Eğitimi

dersleri takribi sınav tarihinden 3-4 ay önce başlamaktadır. Hafta içi akşam ve Hafta sonu sabah olmak üzere sınıflar açılmaktadır. Eylül sınav hazırlığı takvimi aşağıdadır.

GÜNLERBAŞLANGIÇBİTİŞHAFTA(DERS)TOPLAM HAFTATOPLAM DERS
HI, Pzt-Çrş-Cuma24 Haziran23 Ağustos129100
HS, Cmtesi-Pazar22 Haziran25 Ağustos1010100

Yds Kursu Ankara

Okulumuzda dersler VIP sınıflarda en fazla 12 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. Birçok dil okulunda YDS sınav hazırlığı 30- 40 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. Sınıfların kalabalık olması, öğrencinin sorularını soramamasına, öğretmenin de öğrencisinin ihtiyaçlarını ve gelişmesini yeterince takip edememesine yol açmaktadır.

YDS Kursu Okulumuzda seçilen eğitim materyali ve kitaplar titizlikle konu uzmanı tecrübeli öğretmenlerimiz tarafından, en güncel ve en başarılı olanları arasından seçildiği için markaya bağımlı olmaktan kaynaklı sorunlar aşılabilmektedir.

Ankara Yds Kursu Eğitim süresince öğrenciye evde yapması için 10 adet deneme sınavı verilmekte, deneme sınavı için harcanan süre, ders esnasına kaybedilmemektedir. Dolayısı ile alacağınız ders sayısı, eğitim için harcanan net süredir. Alınan 10 deneme sınavı, öğrenciye zaman planlaması konusunda yardımcı olmakta ve disiplini kazandırmaktadır. Bizim öğrencilerimizin sınavı yetiştiremedim sorunu olmamaktadır.

Yds eğitimlerimizde Deneme sınavları titizlikle seçilmiştir ve gelebilecek tüm soru tiplerini karşılamaktadır. Dolayısı ile öğrencilerimiz bir sürprizle karşılaşmazlar. Öğretmenlerimiz uzun yıllardır sadece sınav İngilizcesi eğitimi vermektedir. Sınavları yakından takip ederek, en güncel şekilde sınav hazırlığı programlarını düzenlerler.

Yds Kursu Ankara 2019

Yds Kursu Ankara Temel Hazırlık

Bu programımız İngilizce altyapısı olmayan adaylara yöneliktir. Adaylara Temel İngilizce eğitimi verilerek sınav için gerekli olan altyapı oluşturulup sonrasındaki YDS için hazırlık programı başlatılacaktır.

YDS Ön Hazırlık Programı

Bu programımız daha öncesinde benzeri sınava girmemiş devlet veya özel kurumlarda orta seviyede İngilizce eğitimi almış adaylara yöneliktir.

YDS  Eğitim Programı

Bu programımız üniversitelerin hazırlık bölümlerinde İngilizce eğitimi almış adaylara yöneliktir.