Ankara İngilizce Kurslarından Diplomat Akademi, Deneyimli kadrosuyla Ankara’da bir çok öğrencimize ingilizce öğretmiş ve öğretecektir. Tecrübeli ve uzman kadrosuyla Diplomat akademi, Sınavlara hazırlık, grup ve özel ingilizce derslerimiz ile Ankara’ya İngilizce öğretiyoruz.

 

Ankara En İyi Hazırlık Atlama Kursu

Ankara en iyi hazırlık atlama kursu özellikle Türkiye de üniversite hazırlık sınıfında okuyan kişilerin destek almak için araştırdığı bir konudur. Hazırlık okuyan öğrencilerin kurs merkezlerinden destek alarak ya da hazırlık sınıfını direk atlama amacıyla katıldıkları kurslardır. En iyi kurs merkezleri ve ders içerikleri araştırılırken;

 • Birebir derslerin olup olmadığı
 • Sınıf mevcutlarının az olması
 • Türk üniversiteleri hazırlık sınıfı müfredatına uygunluğu
 • Soru tiplerinin kalitesi
 • Kurs ücretinin uygunluğu
 • Kurs eğitiminin kalitesi

Gibi birçok konu hakkında sıkı bir araştırma yapılarak kurs merkezine kayıt olunmalıdır. Ayrıca kurs merkezinin uygulayacağı eğitim sistemi ve metotların kalitesi de son derece önemlidir.

Ankara En İyi Hazırlık Atlama Kursu Hakkında Bilgi

Ankara en iyi hazırlık atlama kursları araştırması yapıldıktan sonra seçilen kurs da eğitime başlamadan önce seviye belirleme sınavına katılmak gerekmektedir. Bu sayede öğrenci seviyesini belirleyerek o doğrultuda eğitim alır. Sınava katılan öğrenci B1 düzeyinde ise yoğun saatli eğitim sürecine tabi tutularak C1 düzeyine getirilir. Yapılan sınavda öğrencinin seviyesi orta düzeyde ise o seviyeye göre eğitim verilmelidir. Eğer yapılan sınavda dil seviyesi iyi düzeyde ise okuma+ dinleme+ yazma+ gramer+ kelime çalışmaları yapılmalıdır. Hazırlık atlama kurslarına başvurmadan önce kurs ile ilgili en ayrıntılı bilgilerin öğrenilmesi gerekir.

Kursa yönelik tüm araştırılmaların yapılması ve bilgi alınarak öğrencinin seviyesinin belirlenmesi şarttır. Ayrıca kursta verilen eğitimin kalitesinden emin olunmalıdır.

Hazırlık Atlama Kurslarının Faydası

Ankara en iyi hazırlık atlama kursu hazırlık okuyacak olan öğrencilerin mümkünse mutlaka katılmaları gereken kurstur. 1 yıl kazancın yanı sıra bir yıllık üniversite masraflarından dolayı oldukça karlıdır. Bu kurs sayesinde öğrenciler direk kazandıkları bölümü okumaya başlarlar. Üniversitenin eğitim sürecinde öğrencinin zamandan ve ekonomik olarak kazancı son derece önemlidir. Kurs merkezinde alınacak dil derslerinin iyi bir şekilde anlaşılarak sınavın kazanılması dil eğitiminin yeterli seviyeye geldiğini işaret eder. Bu nedenle en iyi hazırlık atlama kursu araştırılarak bilgi alınmalıdır. Kurs potansiyelinin iyi olması, kurs eğitimcilerin ve öğrencinin gayreti hedeflenen başarıya ve sonuca ulaştıracaktır.

Ankara Hazırlık Atlama Kursu hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız…

Ankara İngilizce Özel Ders Tavsiye

Ankara İngilizce Özel Ders Tavsiye

Ankara İngilizce özel ders tavsiye;

Diplomat Dil Akademisini SEÇMENİZ İÇİN 3 NEDEN:

Fiyat: Canlı Ankara şehrinde uygun bir fiyata Özel İngilizce öğrenin

Kalite: Sertifikalı okul,

En iyi konum: Ankara, Kızılay merkezde ve bütün duraklara ve metroya yürüme mesafesindedir.

 

Ankara İngilizce özel ders tavsiye

Ankara Diplomat dil okulu dil kursları, verimli ve modern bir öğretim yöntemi benimseyen uzman öğretmenler tarafından verilen yüksek kaliteli İngilizce kurslarıdır. Dil kurslarımız hem yeni başlayanlar hem de ileri seviyedeki konuşmacılar olan öğrenciler ve profesyoneller için uygundur.

İhtiyaçlarınızı en iyi karşılayan dil kursunu bulmanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

En önemli avantajı siz ders programına değil, ders programı sizin programınıza uyar. Bu yüzden de biz öğrencilerimize Ankara İngilizce Özel ders tavsiye programını öneriyoruz.

Ankara İngilizce özel ders tavsiyeprogramı almak dikkati ve motivasyonu olumlu bir şekilde etkiler. Derslerden geri kalmak yada dersten kopma gibi bir olasılık neredeyse hiç yoktur.

Programınızı uygulayan İngilizce öğretmeni, öğrencisini daha iyi bir biçimde tanıyabileceğinden öğretim yöntemini öğrencinin öğrenme şekline ve karakterine göre rahatlıkla ayarlayabilir.

Ankara İngilizce özel ders tavsiye programımızı Neden Tavsiye ediyoruz ?

 • Ders günleri ve saatlerini belirleme konusunda daha rahat hareket edilebilir.
 • Kalabalık kurs sınıflarında soramadığınız soruları sorabilir, anında cevap alabilirsiniz
 • Kalabalıkta sormaya çekindiğiniz soruları çok rahat eğitmeninizle paylaşabilirsiniz.
 • Konuşma(Speaking), yazma( writing) ve gramer (grammer) konularında ki hatalarınızı anında eğitmenimiz tarafında tespit edilir.
 • Öğrencilerin algılama tarzları ve süreleri birbirinden farklıdır. Ankara özel ders tavsiye programı , öğrenciye dayalı yöntemler kullanılarak, maksimum verimi alır.
 • Öğrenci daha disiplinli ve planlı bir ilerleme ile  öğrenir, eksikleri tamamlanır.
 • Öğrenci, öğretmen iletişiminin en verimli olduğu  sistem  özel derstir
 • Verimli ve kalıcı eğitimdir.
 • Öğrenci merkezlidir.
 • Öğrenci ve eğitmen motivasyonuna göre mola sayısı ve süresi verilebilir.
 • Kişinin algı saatlerinin fazla olduğu saatleri birlikte tespit edebilir.
 • Dil konusunda Türk halkının genel problemi olan özgüvenini kırmasını kolaylaştırır.
 • Özel derslerde dikkat dağılma olasılığı minimuma iner.
 • Özel ders, öğrencilere verilen ödevlerin ve görevlerin kontrolü ve burada yapılan hataların çözümü konusu oldukça kolaydır.
 • Bir ders ortamından daha çok bir arkadaş samimiyeti ile özel dersler devam eder.

 

 

 

Günlük Kullanılan İngilizce Kalıplar, En Çok Kullanılan Kelimeler Ve Anlamları

Günlük Kullanılan İngilizce Kalıplar, En Çok Kullanılan Kelimeler Ve Anlamları

Her geçen gün ingilizce öğrenmek biraz daha zorunuluk haline gelmektedir. İngilizce diline ne kadar erken hakim olursanız o kadar sizin için faydalı olacaktır. Günümüz de artık her alanda ingilizce dil bilgisi gerekli olabilmektedir. İngilizce öğrenebilmek veya İngilizcenizi geliştirmek için bir çok farklı yol vardır. Günlük İngilizce kalıplar, en çok kullanılain kelimeler ve anlamları başlıklı yazımız da bu yollardan sadece bir tanesidir. Yazımızın içerisinde bulunan İngilizce cümleler ile, İngilizce bilginizi geliştirebilir eğer hiç İngilizce bilginiz yok ise en azından İngilizce kelimelere aşinalığınız oluşacaktır.

Kalıplar

İngilizce deyimler ve İngilizce kalıplar hakkında bilgi sahibi olmanız İngilizcenizin gelişmesine fayda sağlayacaktır. Her ne kadar bu durum ezber yapmak gibi görünse de en çok kullanılan İngilizce kelimeler sizin İngilizce bilginize katkı sağlayacaktır. Kalıp halinde ezberlediğiniz cümlelerin zamanla kullanımları konusunda profesyonelleşeceğiniz için ayrı ayrı kelimelere de hakim olmanız söz konusudur. Ayrıca İngilizce kısa sözler kullanmanız telaffuzunuza katkı sağlayacaktır. Kalıpları ve cümleleri her kullanışınızda telaffuzunuzunda hatrı sayılır derece de geliştiğini gözlemleyebilirsiniz. Günlük kullanılan İngilizce kalıplar tam olarak İngilizce lisanına hakim değilseniz işlerinizi pratik şekilde halledebilmenizi sağlayacaktır.

İngilizcenizi Geliştirme

İngilizcenizin gelişmesi için en çok kullanılan İngilizce kelimeler ve anlamları sadece bir yoldur. Alanında profesyonel bir İngilizce kursundan eğitim almanız da İngilizcenizin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Profesyonel bir eğitim almak her zaman daha kısa sürelerde etkili sonuçlar doğurabilecektir.

En çok kullanılan İngilizce kalıpları, İngilizce bilmemenize rağmen sizi bir çok sorundan kısa süre de etkili şekilde kurtarabilir. Örneğin bir yerden alış veriş yapıyorsunuz ve İngilizce soru sormanız gerekiyor. İngilizce soru kalıpları hakkında bilginiz varsa bulunduğunuz ortamda rahatlıkla işlerinizi yürütebilirsiniz. Ayrıca İngilizcede en çok kullanılan kelimeler hakkında bilgi sahibi olmanız öz güveninize katkı sağlayacak bir durumdur. Kelimeleri her kullanımınızda telaffuzunuzun düzelmesi ve hakimiyetinizin artması size ekstra bir özgüven sağlayacaktır.

Günlük Kullanılan İngilizce Kalıpların Önemi

İngilizce günlük örnekleri konusunda kendinizi en iyi geliştirebileceğiniz alanlardan bir tanesi de yabancı dizilerdir. Özellikle uzun süren yabancı dizilerin İngilizcenize katkısı büyük olacaktır. Dizinin içerisinde bulunan karakterlerin bir zaman sonra konuşmalarına o kadar hakim olursunuz ki konuşurken kullanacağı kelimeleri tahmin bile edebilirsiniz. Siz farkına varmadan dizi karakterleri üzerinden İngilizce günlük kelimeler sizin zihninize yerleşmiş olur. Günlük kullanılan İngilizce kalıplar film yoluyla da öğrenilebilir. Dizilerde olduğu gibi, filmlerde de bazı kalıp cümleler tekrar edebilir. Yabancı dizi ve filmlerin yeteri kadar tüketilmesi sonucunda güzel bir kelime arşivi öğrenilebilir.

İngilizce Öğrenmek

İngilizce öğrenmek için sürekli tekrarın büyük faydası vardır. Tekrar ve yeni kelimelerin öğrenilmesi İngilizce öğrenme sürecini hızlandırmaktadır. Sürekli tekrarın yapılması kelimelerin kullanımını ve cümle yapılarının unutulmamasını sağlar. İngilizce öğrenmek veya geliştirmek bol miktarda tekrardan geçmektedir, diyebiliriz. Sürekli tekrar yapabilmeniz için hayatınızın her alanında diyaloglarınızı İngilizce olarak tekrar etmeniz gerekebilir.

Size sorulan bir soruya zihninizden direk olarak İngilizce olarak cevap vermeniz, İngilizcenizin belirli bir seviye de geliştiğine işarettir. En çok kullanılan İngilizce kelimeler ezberlendiğinde kelime dağarcığınızın geniş olmasından ötürü kendinizi daha rahat ifade edebilirsiniz. Kelime bilginiz fazla olduğu için zihninizde konuşmayı çok rahat planlayabilirsiniz. Örneğin birisi size “teşekkür ederim” dediğinde rica ederim İngilizce olarak zihninizde belirmeli.

Gramer Bilgisi önemli değil

İngilizce bilgisi olan fakat konuşmakta sorunlar yaşayan insanların çoğunlukta olduğunu söyleyebiliriz. Genelde konuşma konusunda sorunlar yaşayan insanların Türkçe olarak düşünüp daha sonra düşündüklerini İngilizceye çevirme çabasından kaynaklandığı gözlemlenmiştir. İngilizce sözler ve anlamları bu durumu ortadan kaldırabilmektedir. Kalıp halinde öğrenilen cümlelerin kullanımı çok daha kolaydır. Böylece kişi ekstra bir çeviri sorunu yaşamaz. Aksi halde düşüncelerin Türkçe den İngilizceye çevrilmesi hem özgüveni hemde akıcılığı zedeler. Günlük kullanılan İngilizce kalıplar sizi ekstra bir çeviriden kurtarır ve akıcı bir konuşmanın yolunu açar. Konuşma pratiğinizin her geçen gün gelişmesi sonucunda tamamen İngilizce düşünüp İngilizce konuşmanız çok daha kolay bir hal alacaktır.

 • No way! – Olamaz!
 • I agree – Aynı fikirdeyim.
 • Have fun. – İyi eğlenceler.
 • Don’t bother! – Zahmet etme.
 • I am speechless. – Nutkum tutuldu.
 • Happy Eid! – İyi bayramlar!
 • Keep your head held high! – Boynunu bükme, dik tut!
 • Keep your nose clean! – Pis işlere bulaşma!
 • Time’s up! – Vakit doldu.
 • Forget it! – Unut bunu!
 • Forgive me! – Affet beni!
 • Dont move! – Kımıldama!
 • Dont worry! – Endişelenme!
 • Dont touch! – Dokunma!
 • Enjoy your meal! – Afiyet olsun.
 • Enjoy yourself! – Keyfine bak!
 • Have nice time! – İyi eğlenceler.
 • Bless you! – Çok yaşa!
 • Bottoms up! – Şerefe!
 • Cheer up! – Neşelen!
 • Come on! – Neşelen!
 • Be quit! – Sessiz ol!
 • Be calm! – Sakin ol!
 • Be careful – Dikkatli ol!
 • Be patient! – Sabırlı ol!
 • After you! – Senden sonra!
 • Allow me! – İzin ver!
 • As for me – Bence
 • How terrifying! – Nasıl ürkütücü!
 • I have no choice! – Bir seçeneğim yok!
 • What a shame! – Yazıklar olsun!
 • It is on me! – Benden olsun (Ismarlama)
 • Maybe not! – Olmayabilir!
 • Don’t mention! – Lafı, sözü bile edilmez!
 • All aboard! – Herkes binsin! (Arabaya, gemiye, trene vs…)
 • Imagine! – Hayal et!
 • If anything happens, give me call! – Bir şey olursa bir alo de!
 • If not… – Eğer olmazsa, eğer öyle değilse…
 • Take a rest! – Dinlenmek!
 • Keep in touch! – İletişimde kalalım!
 • Keep in your mind! – Aklında bulunsun!
 • Keep doing! – Yapmaya devam et!
 • Keep going! – İlerlemeye devam et!
 • Have a nice sleep! – İyi uykular!
 • Come here! – Buraya gel!
 • Once a day – Günde bir kez

En Çok Kullanılan İngilizce Kelimeler

Kendinizi hangi dilde olursa olsun düzgün ifade edebilmeniz için doğru kelimeleri kullanmanız gerekir. Kelime dağarcığınız kısıtlı ise insanlar ile anlaşma konusunda sorunlar yaşarsınız. İngilizce lisanı hakkında bilgi sahibi olmanız, İngilizce dilini iyi bir şekilde konuşabileceğiniz anlamına gelmeyebilir. Sürekli yeni kelimeler öğrenerek İngilizce kelime bilginizi geliştirmeniz gerekir. En çok kullanılan İngilizce kelimeler sizin kelime bilginize katkı sağlayacaktır. Boş zamanlarınız da sürekli İngilizce kelimeler öğrenmeniz faydanıza olacak bir gelişmedir. İngilizce günlük en çok kullanılan kelimeler hakkında bilgi sahibi olmanız cümlelerinizin kalitesini büyük oranda arttıracaktır.

Günlük Kullanılan İngilizce Kalıplar İşinizi görecektir

İngilizce öğrenmek istiyor fakat zaman ayırmak konusunda sorunlar yaşıyorsanız, İngilizce soru cümleleri öğrenerek öğrenme sürecine başlayabilirsiniz. İngilizce soru örnekleri sizin İngilizce lisanı hakkında giriş seviyede de olsa bilgi sahibi olmanıza fayda sağlayacaktır. Soru cümlelerinden sonra, İngilizce günlük konuşma cümleleri ile pratik yapabilecek seviyelere yaklaşmanız söz konusu olabilir.

İngilizce öğrenmek sizin için bir noktadan sonra zorunluluk haline gelebilir. Özellikle iş hayatında İngilizce bilgisi ekstra fayda sağlayabilir. İngilizce bilmemek sizi o kadar zorlayabilir ki işinizi yapmak konusunda bile sorunlar yaşayabilirsiniz. En basitinden İngilizce mail kalıpları bile size sorunlar çıkartabilir. Tamamen İngilizce bilginiz yoksa bile İngilizce kalıp cümleler ile en azından bazı durumlarda zorda kalmadan sorunlarınızı çözüme kavuşturabilirsiniz.

 • What’s up? – Naber?
 • So so – İdare eder.
 • How is it going? – Nasıl gidiyor?
 • Let’s go! – Haydi gidelim!
 • Let’s go on! – Devam edelim!
 • Give me a hand! – Yardım et, bir el at!
 • I will see to it! – İlgileneceğim, bakacağım.
 • Get out of here! – Defol buradan!
 • My head is killing me! – Başım beni öldürüyor!
 • What a beatiful girl! – Ne güzel bir kız!
 • I am broke! – Parasızım!
 • I am hungry! – Açım!
 • I am starving! – Açlıktan ölüyorum!
 • Don’t get me wrong! – Beni yanlış anlama!
 • It sounds good! – Kulağa hoş geliyor!
 • It is beyond me! – Bu beni aşar!
 • It is up to you! – Sana bağlı, sen bilirsin.
 • You can trust me!– Bana güvenebilirsin!
 • iLets get to the point! – Sadede gelelim!
 • iGuess what! – Bil bakalım!

İngilizce Günler (Okunuşlarıyla)

İngilizce günlerin yazılışlarının ve okunuşlarının bilinmesi kişilere bir çok fayda sağlamaktadır. Bazı internet siteleri üzerinden sipariş ve ya rezarvasyon yapılırken günlerin İngilizce kısaltma halinde olduğunu görmüş olabilirsiniz. Özellikle rezarvasyon işlemlerinde bu durum çok büyük sorunlar oluşturabilir. Günlerin İngilizcelerinin bilinmesi bu gibi durumlarda gereklidir. Ayrıca günlerin İngilizcelerini öğrenmek, İngilizce öğrenmeye başlamanın güzel bir yoludur. Sürekli karşınıza İngilizce günler çıkabilir. Her geçen gün biraz daha günlere aşina olursunuz. İngilizce cümle kalıpları içerisinde öğrendiğiniz günleri rahatlıkla kullanarak kendinizi ifade edebilirsiniz.

İngilizce konuşma kalıpları ile, günler hakkında kelime bilginizi harmanlayıp yanlış anlaşılmaların

önüne geçebilirsiniz. Aşağıda İngilizce günler okunuşlarıyla verilmiştir. Belirli aralıklar ile tekrar etmeniz İngilizce gelişiminiz için çok önemli olacaktır. Günleri tekrar ederken okunuşlarına dikkat edip telaffuzunuza özen gösteriniz.

 • Sunday Pazar San-dey
 • Monday Pazartesi Man-dey
 • Tuesday Salı Tuuz-dey
 • Wednesday Çarşamba Wenz-dey
 • Thursday Perşembe Törz-dey
 • Friday Cuma Fıray-dey
 • Saturday Cumartesi Satır-dey

İngilizce Aylar (Okunuşlarıyla)

İngilizce soru cevap yapılarak öğrenilebilen bir dildir. Ayların İngilizce karşılıklarının karışık olarak kişilerin birbirlerine sormaları gelişim için önemli bir basamak olacaktır. Günlük İngilizce de kullanılan aylar konuşma esnasında derdinizi anlatıp doğru bilgi verebilmeniz için bilmeniz gereken kelimelerdir.

Bir takım kısa İngilizce sözler içerisinde aylara ait kelimeler bulunmaktadır. İngilizce bir yazı okumak istiyorsanız muhtemelen karşınıza aylar çıkacaktır. Ayları öğrenmeniz iş planlamalarında çok önemlidir. Özellikle yurt dışı firmaları ile çalışan şirketlerin personellerinin, ayların İngilizce yazılışlarına hakim olmaları gerekir. Ufak bir yanlış anlaşılma telafisi zor sonuçlar doğurabilir. İngilizce aylar günlük kullanılan İngilizce kelimeler arasında yer alır. Aşağıda İngilizce ayların yazılışlarını ve okunuşlarını bulabilirsiniz.

 • January Ocak Ce-nu-e-ri
 • February Şubat Feb-ru-e-ri
 • March Mart Març
 • April Nisan Ep-rıl
 • May Mayıs Mey
 • June Haziran Cun
 • July Temmuz Cu-lay
 • August Ağustos Ou-gıst
 • September Eylül Sep-tem-bır
 • October Ekim Oc-to-bır
 • November Kasım No-vem-bır
 • December Aralık Di-sem-bır

İngilizce Mevsimler (Okunuşlarıyla)

İngilizce gelişiminizin hızlı şekilde ilerlemesine İngilizce mevsimlerin öğrenilmesi katkı sağlayacaktır. Aşağıda ingilizce mevsimlerin okunuşlarını ve yazılışlarını bulabilirsiniz.

 • Fall (Autumn) Sonbahar Fol
 • Winter Kış Vin-tır
 • Spring İlkbahar Sip-ring
 • Summer Yaz Sa-mır

İngilizce Saatler (Okunuşlarıyla)

Saatlerin okunuşu bazı insanlara zor olarak gelebilir fakat mantığını kavradıktan sonra gayet kolay olarak nitelendirilebilir. Saatlerin öğrenilebilmesi için her gün kısa sürelerde tekrar yapılması yeterli olacaktır. Saatlerin tarif edilmesi için öğrenilmesi gereken ingilizce kelime listesi çok uzun değildir. Saatlerin okunuşu günlük kullanılan ingilizce kalıplar arasındadır. Gündelik hayatta saatlere sıklıkla ihtiyacınız olacaktır.Aşağıda ingilizce saatlerin okunuşlarını ve yazılışlarını bulabilirsiniz.

 • What time is it? (Saat kaç)
 • What is the time? (Saat kaç)
 • 9:28 – It’s nine twenty-eight
 • 3:47 – It’s three forty-seven
 • 3:25 – It’s twenty-five past three (üçü yirmi beş geçiyor)
 • 4:46 – It’s fourteen to five (beşe on beş var)
 • 5:17 – It’s seventeen past five (beşi on yedi geçiyor)
 • 6:52 – It’s eight to seven (yediye sekiz var)
 • 9:00 – It’s nine o’clock (saat dokuz)
 • 11:00 – It’s eleven o’clock (saat on bir)
 • 2:00 – It’s two o’clock (saat iki)

İngilizce Alfabe (Okunuşlarıyla)

Her dilde olduğu gibi ingilizcede de harflerin oldukça önemli olduğunu söylemek yanlış olmaz. Her bir harfin kendilerine özgün telaffuzunun olması kelimelerin söylenişini de etkilemektedir. Bazı harflerin yan yana gelmesinden ötürü kelimenin telaffuzu değişebilmektedir. İngilizce öğrenmenin başlangıç noktalarından birisi de alfabenin iyi şekilde öğrenilebilmesidir. İngilizce alfabesine hakim olmanız İngilizce öğrenmenize doğrudan etki edecek bir unsurdur. Aşağıda İngilizce alfabesini ve okunuşlarını inceleyebilirsiniz. Kelimelerin telaffuzu için harflerin okunuşlarını iyi öğrenmenizde fayda vardır.

 • A a ey /ei/
 • B b bi /biː/
 • C c si /siː/
 • D d di /diː/
 • E e i /iː/
 • F f ef /ɛf/
 • G g ci: /dʒiː/
 • H h eyç /eɪtʃ/
 • I i ay /aɪ/
 • J j cey /dʒeɪ/
 • K k key /kei/
 • L l el /ɛl/
 • M m em /ɛm/
 • N n en /ɛn/
 • O o ou /oʊ/
 • P p pi: /piː/
 • Q q kiu /kjuː/
 • R r ar: /ɑr/
 • S s es /ɛs/
 • T t ti /tiː/
 • U u yu /juː/
 • V v vi: /viː/
 • W w dabılyu /ˈdʌbəljuː/
 • X x eks /ɛks/
 • Y y vay /wai/
 • Z z zed /zɛd/ zee /ziː/

İngilizce Diyaloglar

İngilizce sıklıkla kullanılan kelimeler, İngilizce günlük hayatta sürekli kullanılan diyaloglar dil öğreniminizin başlangıcında bol miktarda olacaktır. Aşağıda sıklıkla kullanılan diyaloglara örnekler bulabilirsiniz.

 • Believe me. Bıliiv mi. İnan bana.
 • Call me back. Kol mi bek. Beni geri ara.
 • Come with me. Kam vit mi Benimle gel
 • Give me a hand. Giv mi a hend Bana el uzat
 • Good afternoon Gud aftırnuun İyi günler
 • Good morning Gud morning Günaydın
 • Good night Gud nayt İyi geceler
 • Have a good trip. Hev a gud tırip İyi yolculuklar
 • Have a good weekend Hev e gud vikend İyi hafta sonları
 • I admire you. Ay edmayır yu Sana hayranım.
 • I apologize. Ay epolocayz Özür dilerim
 • I can’t wait. Ay kent veyt Bekleyemem.
 • I don’t have time. Ay dont hev taym Zamanım yok
 • I don’t agree. Ay dont egrii Katılmıyorum
 • I got it. Ay gat it Anladım / Aldım
 • I hate you! Ay heyt yu Senden nefret ediyorum
 • I hope so. Ay hop so Umarım
 • I knew it. Ay nüv it Biliyordum
 • I love you. Ay lav yu Seni seviyorum
 • I think so. Ay tink so Sanırım
 • I would love to. Ay vud lav tu. Çok isterim.
 • I’m busy. Aym bizi Meşgulüm
 • I’m sorry. Aym sori Üzgünüm
 • I’m tired Aym tayırt Yorgunum
 • I’m good. Aym gud. İyiyim.
 • It doesn’t matter It dazınt metır Fark etmez
 • Join me. Coin mi. Katıl bana.
 • Let’s catch up! Letz keç ap Hadi arayı kapatalım
 • Let’s do it! Letz du it Hadi yapalım
 • Nice to meet you Nays tu miit yu Tanıştığıma memnun oldum
 • Not yet. Nat yet Daha değil
 • See you later. Si yu leytır Sonra görüşürüz
 • Talk to you tomorrow. Tolk tu yu tımorrov Yarın konuşuruz
 • Thank you very much. Tenk yu veri maç. Çok teşekkür ederim.
 • Your turn. Yor törn Senin sıran

Essay Nasıl Yazılır – İngilizce Essay Yazma – Essay yazma teknikleri

Yaşınız on sekiz oldu. Klasik bir Türk öğrencisiniz ve hayatınızın en az sekiz yılını İngilizce derslerinde geçirdiniz.  Sekiz yıl İngilizce dersi alıp -son yıllarda ilkokul ikinci sınıfta da İngilizce dersi verilmeye başlandı ki bu da 11 yıl eder- onu öğrenmeye çalıştınız. Ve eğer sene kaybınız yoksa üniversite sınavlarına girip ilk defa üniversite ortamı nedir kampüs neresidir neden kampüsün içindeki kafede herkes tavla oynuyor diye basit sorulara cevap veriyorsunuz. Hasbelkader hazırlık senesini bitirip İngilizce dersleriyle olan seviyeli ilişkiniz devam ediyor. Ama bir gün bu seviyeli birliktelikte sizden bir şey isteniyor. İngilizce makale yazmak. Essay nasıl yazılır hiç düşündünüz mü_ Elbette Türkçe olarak çok yazdınız ama İngilizce olarak daha önce pratik yapmamak ve o dilde pek de düşünmediğiniz için zorlandınız. Ve internette araştırmaya koyuldunuz. TA DA! Bu siteye girip bu yazıyı okumaya başladınız ama vaktiniz fazla yok. Bu yüzden hemen konuya giriş yapıp dikkatinizi dağıtmayayım.

İngilizce Makale Yazma – Essay Yazma – İngilizce Essay nasıl yazılır – Essay yazma teknikleri

Yazmadan Önce Ne Yapmalıyım?

Konu seçimini doğru yapın.

Makalenin en önemli kısmı konu bölümüdür. Bu aynı isminden dolayı ısınamadığınız ya da birkaç dakikasını beğenmediğiniz için değiştirdiğiniz televizyon filmlerine benzer. Okuyan kişinin daha ilk dakikalarda ilgisini çekmek, ona ilk iyi izlenimi kazandırmak çok önemlidir. Bundan dolayı konu ve başlık seçerken oldukça dikkatli davranmanız gerekir.

Sıra üzerinde özellikle durmak istediğiniz konuları bulup aralarında bir seçim yapmaya geldi. Seçim yapmanızı kolaylaştırmak için konularınızın hepsini bir kâğıda yazın ve önemlilik, canlılık, yaklaşım -farklı yaklaşım artı puan getirecektir büyük ihtimalle-, yaratıcılık, sizi yansıtması, gerçekçilik, anlaşılabilirlik gibi başlıklar yazın ve puan verin. Puanlamada çok puanı olan konuyu yani en zengin konuyu seçmeniz sizin için büyük bir artı olacaktır.

Essay Yazma İçtenlik en önemli konu.

Essay’inizin konusunu ve başlığını belirledikten sonra yazının devamı kendiliğinden oluşacaktır. Essay’inizi ilk kez yazarken kurallara ve kafanızda oluşan kalıplara dikkat etmeden yazın, böylelikle istediğiniz her şeyi kâğıda yansıtmış olursunuz. Bu aşamada önemli olan aklınızdaki soruları yeterli ve makalenin genel hatlarına uygum bir biçimde cevaplamanız, içten ve samimi olmanız ve yazınızı canlı tutmanız.

Konunuzla ilgili yazarken alt başlık ya da alt konular oluşabilir. Konunuzda olduğu kadar alt konuları da açıklamaya dikkat edin. Yazınızı süslemek düşüncesi ile zor cümleler ve abartılı cümleler de kullanmayın. Makaleyi nasıl istiyorsanız ve nasıl düşünüyorsanız o şekilde tamamlamanız gerekiyor.

Essay Nasıl Yazılır – Dilbilgisi

Essay yazarken Makalenizde dilbilgisine ve kurallarına çok dikkat etmeniz gerekir. Makalenizde belirli bir standardı yakalamanız gerekiyor. Giriş, gelişme ve sonuç sırasında olmayan bir yazı kaybetmeye mahkumdur. Makalenin giriş bölümünde amacınızı özetlemeli, gelişme bölümünde olayları ortaya koyup ve olayların gelişimini anlatmalı, sonuç bölümü için de içinde bulunduğunuz durumu ve konunuzun sonucunu bildirmelisiniz. Yazdığınız her şeyin sebep & sonuç ilişkisine dayandığından emin olun, yoksa hem okunurluk hem de bütünlük kaybolacaktır.

Dilbilgisi ile ilgili olarak ikinci önemli konu bağlaçlardır. Yazınızda, bağlaçlara kesinlikle yer vermelisiniz. Kullanabileceğiniz bağlaçlardan bazıları; (benzerlik belirtenler) similarly, evenly, in parallel, likewise, identically, comparably, correspondingly, equally, equivalently, (zıtlık belirtenler) despite, in spite of, however, although, neverthless, regardless, (ilave etme ve ekleme belirtenler) moreover, furthermore, in addition, (derecelendirme ve sıralama belirtenler) firstly, secondly, thirdly…., next, after, later, before, finally, as a conclusion, as a final word, (sebep-sonuç ve amaç belirtenler) so that, because of, since, so as, as a result, due to, therefore, accordingly, consequently, in order to.

Dilbilgisi kurallarına dahil olan bir diğer önemli konu da ‘ben’ ve ‘biz’ gibi kalıplar yerine edilgen çatı kullanılmasıdır. Edilgen yapı cümlenin önemini artırır ve sizi de boyunuzdan büyük bir iddiaya girmekten kurtarır. Cümle etkense ‘In conlusion, I can say that’ yerine edilgen cümle ‘In conclusion it can be said that’ kurmak mantıklı olacaktır.

Dilbilgisi konusunda diğer bir mevzu ise kısaltma kullanmayın. Örneğin, “don’t,” yazmak yerine, “do not,” yazın. Argo veya halk dilinde ifadeler kullanmayın. Yazınızda kullanacağınız kelimeleri sözlük tanımlarına göre seçin, insanların sohbet ederken yaptıkları kelime seçimlerine göre değil. Birinci tekil şahıs bakış açısını kullanmayın. Bu, “ben,” “beni,” “bana,” gibi kendi bakış açınızı yansıtan kelimeler kullanmamanız gerektiği anlamına geliyor. “I think the experiment shows…” (“Bence bu deney şunu gösterir…”) demek yerine, “The results of the experiment imply…” (“Bu deneyin sonuçları şuna işaret ediyor…”) yazın.

Resmi bir dille yazmak, akademik yazımın yanı sıra iş yazışmaları, resmi mektuplar ve daha pek çok farklı senaryo için elzemdir. Bu yüzden bunu nasıl yapacağınızı öğrenseniz iyi olur.

Essay Yazma Teknikleri : Makalemi Yazarken Hangi Türü Seçmeliyim?

-Compare and Contrast Essay

Essay çeşitlerinden ilki olan Compare and Contrast’dır. İngilizce hazırlık öğrencileri tarafından yazılması istenen en başta gelen tür olduğunu söyleyebiliriz. Adından da anlaşıldığı gibi karşılaştırma ve zıtlıklarını ele alınarak yazılan Compare and Contrast essayleri, gerekli outline hazırlanarak, introduction , body ve conclusion paragraflarına göre akademik essay yazma kriterlerine göre yazılmaktadır.

Reason Essay

Özellikle hazırlıktaki öğrencilere yazdırılan diğer bir tür de reason essay’leridir. Reason essay’leri bir konuyla ilgili sebepler araştırmamız istendiğinde yazılan essay’lerdir.

Cause and Effect Essay

Yazdığımız essay çeşitlerinden en önemlisi Cause and Effect essay’leridir. Genelde konular benzerlik gösterir. Verilen konunun sebepleri ve sonuçları hakkında yazılan essay türüdür. Cause and Effect essaylerini yazarken, bu essay türüne ait keyword’leri kullanmanızı beklendiği için essay yazarken bu teknikleri uyguluyoruz.

Opinion Essay

Opinion essay’leri en genel ve en çok yazılan essay türlerinden biridir. Verilen bir konu hakkında sizin düşüncenizi akademik ölçülere göre yazmanız beklenir.

Advantage and Disadvantage Essay

Genelde yazılan essay çeşitlerinden biri de Advantage and Disadvantage essay’leridir. Adından da anlaşılacağı gibi verilen bir konunun avantajları ve dezavantajları hakkında bizden essay yazmamız beklenir.

Persuasive Essay

Verilen konuyu ele alıp okuyanları ikna etmemiz beklenen bir türdür. Güçlü argümanları ele alarak savunduğumuz ve bilimsel verileri ortaya koyup okuyucuda aksi bir fikir bırakmayacak şekilde ele alınan essay türüdür.

Argumentative Essay

Argumentative essay essay çeşitlerinden en sonuncusu sayılabilir. Verilen konu tartışmacı bir üslup ile ele alınarak, sanki karşımızda birisi var ve onunla bu konuyu tartışıyormuş gibi yazdığımız bir türdür.

Makale İle İlgili Ana Konuları Anladık!

Ve artık sonuna geldik. Aklımızda ve not aldığımız kâğıtta her şey hazır. Ufak deneme yanılma yoluyla bir şeyler de karaladık. Ama elimizde bir harita olsa fena olmazdı. Yazının son kısmında size yol gösterebilecek bir örnek verdim. Bu örnek ile basit bir makale yazabilirsiniz. Ya da yazdığınız makaleyi karşılaştırabilir ve elinizde daha güçlü bir makale olabilir. Devamını okumadan önce bir şeyler karalayın ve karşılaştırma yapın. Unutmayın İngilizce ’de en önemli şey tekrar etmektir.

Örnek Essay – Persuasive Essay

Konumuz: Competitive Swimming, an Ideal Sport for Kids

Giriş Bölümü

Fikrinizi belirtin ve bu konuda inandırıcı olmaya çalışın.

Thesis: Competitive swimming is a great alternative to other youth sports.

Body Paragraph 1

Ana fikirinizi açıklayın ve argümanınızı çeşitli örneklerle destekleyin.

Topic Sentence:  Competitive swimming provides the same benefits as other sports.

Detail Sentence 1:  It is good exercise and builds muscular strength.

Detail Sentence 2:  It promotes cooperation among team members, especially in relays.

Body Paragraph 2

İkinci argümanınızı sunun ve detaylarla destekleyin.

Topic Sentence:  Competitive swimming provides some unique additional benefits.

Detail Sentence 1:  Swimming is an important skill that can be used forever.

Detail Sentence 2:  Swimming poses a reduced risk of injury.

Detail Sentence 3:  Each swimmer can easily chart his or her own progress.

Conclusion

Makalenizi, savınızı ve onu destekleyen argümanlarınızı içeren küçük bir özetle bitirin.

Concluding Sentence:  There are many reasons why competitive swimming is a great alternative to other youth sports, including…

 

Essay nedir, essay nasıl yazılır, essay örnekleri konulu makalemizin burada sonuna geldik. İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız :

İngilizce kitap önerileri

Toefl Sınav Tarihleri

En İyi ingilizce kursu ankara

 

En İyi İngilizce Kursu Nasıl Seçilir : Ankara İngilizce Kursları

En İyi İngilizce Kursu Nasıl Seçilir

İngilizce öğrenmek istiyorsanız hiç bir zaman geç kalmış değilsiniz. Öğrenmeyi her zaman ertelediğiniz ingilizce eğitimini ingilizce kursu Ankara olan Diplomat Akademi‘den alabilirsiniz. İngilizce öğrenmek günümüz şartlarında kişiye çok büyük avantajlar sağlamaktadır. İş, öğrenim hatta sosyal hayatında insanlar ingilizce diline ihtiyaç duymaktadır. Ankara’daki ingilizce kursları arasında uygun fiyat ve profesyonel eğitim orantısını Diplomat akademi olarak en iyi biz sağlıyoruz.

İngilizce lisanı kişiye bir çok fayda sağlamaktadır. İngilizce, kariyer planı yapan insanlar için oldukça değerli bir lisandır. İş hayatında uluslar arası işlem yapan firmalar için resmi dil ingilizce olarak kabul edilir. Şirketler ingilizce bilen personel ihtiyacını gidermek için, personel alımlarında ingilizce dil bilgisine önem vermeye başladılar. Firmaların gözde personelleri arasında yerinizi kaçırmamak için en iyi ingilizce kursu yani Diplomat Akademi’den eğitim almaya başlayın.

En İyi İngilizce Kursu Nasıl Seçilir, İş Hayatında Faydaları

İngilizce günümüz şartlarında çok gerekli bir lisan haline geldi. Firmaların uluslar arası ticaret yapmaları ingilizcenin önemini her geçen gün biraz daha arttırmakta. Firmaların bünyesinde ingilizce bilen insan sayısının fazla olması, firmanın işlerinin yürütülmesinde hayati önem taşır hale geldi. Bir çok personel mevkileri gereği ingilizce öğrenmek için atılımlarda bulunmuştur. İşlerini daha verimli şekilde yapabilmek için ingilizce öğrenmek zorunda kalmışlardır. Günümüzde ingilizce öğrenmek zorunluluk haline gelmiştir. Bu zorunluluktan Aankara’da en iyi ingilizce dil kursu hizmetini veren Diplomat Akademi bünyesinde eğitim alarak kurtulabilirsiniz. İş hayatında ingilizce sayesinde gözle görülür bir sıçrayış yaşayacağınız kesindir.

Kariyer planlarınızda daha üst mevkiler varsa kesinlikle ingilizce eğitimi alarak ingilizcenizi bir an önce geliştirmeye başlamalısınız. Bulunduğunuz sektörün yoğunluğuna ve şirketinizin dış ülkelerde ki firmalar ile ilişkilerine bağlı olarak, çok yoğun bir şekilde ingilizce konuşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu zorunluluk sizin için bir engel olmasın istiyorsanız ankarada en iyi ingilizce kursu 2019 yılında da Diplomat Akademidir ve ingilizce engelini rahatlıkla aşabilmeniz için hizmetinizdedir. İngilizce eğitiminizden sonra kariyer basamaklarını ikişer ikişer atladığınızı sizde göreceksiniz. Akıcı bir ingilizce ile sorunları bir an önce çözüp sonuca kavuşturduğunuzu gören işverenleriniz sizi ödüllendirmekten çekinmeyeceklerdir. Çünkü sizin gibi ingilizceye hakim bir personele her zaman ihtiyaçları olduğunun bilincindedirler.

Eğitim Hayatında En İyi İngilizce Kursu Nasıl Seçilir

İş hayatının dışında da ingilizce lisanına ihtiyaç duyulması gayet doğaldır. Eğitim hayatında da ingilizce iş hayatında olduğu kadar değerlidir. Bilgiye ulaşma konusunda internet bize çok büyük avantajlar getirmiştir. Fakat bazen edinmek istediğimiz bilgilerin kendi dilimizde olmadığını görmek o bilgiye ulaşmamıza engel olabilir. İnternet üzerinde en çok bilgi temalı içerikler, genelde ingilizce lisanında yazılmaktadır. İngilizce olarak yazılmasının nedeni olarak daha fazla insana ulaşmak olduğunu söyleyebiliriz. Dünya’da resmi dil olarak ingilizce kullanılması bilgi içeriklerinin de ingilizce olarak yazılmasına neden olmaktadır. Dünya’nın herhangi bir yerinde ki bilgiye ulaşmak için en iyi ingilizce kursu olan Diplomat Akademi’den eğitim almaya başlayabilirsiniz.

En İyi İngilizce Kursu Nasıl Seçilir arasında olan Diplomat Akademi ingilizce eğitimi ile artık ulaşamayacağınız herhangi bir bilgi olmayacaktır. Bir çok kaynak ingilizce olarak internet üzerinde barındırılmaktadır. İngilizce bilginiz iyi seviyedeyse bu kaynaklardan olabildiğince fazla faydalanabilirsiniz. Eğitiminiz devam ederken tezler, projeler, veya ödevler hazırlamanız gerekir. Fakat hazırlamanız istenilen konu hakkında Türkçe kaynak bulmakta zorlanabilirsiniz. Burada devreye internet giriyor yani Türkiye sınırlarından dışarı çıkmanız gerekiyor. Konunuz ile ilgili bilgi veren yazılar bulmanız internet üzerinden çok kolay olabilir. Fakat internetde bulabileceğiniz bilgiler genelde ingilizce olacaktır. Hazırlanan yazılar veya vidyolar ingilizce lisanı ile üretilmiş olacaktır.

Bu içeriklere ulaşabilmek için en iyi ingilizce dil kursları arasında olan Diplomat Akademi’den yardım alabilirsiniz. İngilizce bilginizi ölçüp uygun kurdan başlamanızı sağlayabilir ve çabanız doğrultusunda ingilizceye olan hakimiyetinizi arttırabiliriz. Hakimiyetiniz ne kadar fazla olursa kaynakların içerisinde ki bilgilere daha rahat ulaşıp analiz edebilirsiniz.

İngilizcenin gerekli olduğu bir alanda sosyal hayattır. Eğitim ve iş hayatında ingilizcenin çok önemli bir yeri olduğundan söz etmiştik. Sosyal hayatta ingilizce biraz daha insanı mutlu eden bir yapıdadır. İngilizce yeni insanlar ile tanışmanızı veya yeni yerlere seyahat etmenizi kolaylaştırır. Sosyal hayatta ingilizce lisanından haz almak istiyorsanız en iyi ingilizce kursu olan Diplomat Akademi ye bekleriz. İngilizce kursu Ankara şehrinde kuşkusuz Diplomat Akademi’dir. İngilizce konusunda yetkin bir seviyeye gelmek ve Dünya’ya açılmak istiyorsanız kursumuza davetlisiniz.

Kişisel Gelişimde İngilizce Öğrenmenin Faydaları

Globalleşen dünyamızda İngilizce öğrenmenin faydaları saymakla bitmez. İngilizce kursları, İngilizce öğrenmek isteyen insanlara günümüzde yardımcı olmaktadır. İnsanların İngilizce öğrenmek istemeleri farklı nedenlerden kaynaklanabilir. Örneğin bazı insanlar İngilizceyi meslek hayatlarında yükselmek için öğrenmek isterken, bazı insanlar da eğitim hayatı için İngilizce öğrenmek isteyebilir.

Kişisel Gelişimde İngilizce Öğrenmenin Faydaları

Nedenler farklı olsa da sonuç olarak İngilizce öğrenme isteği aynıdır. Sadece, İngilizce öğrenme motivasyonunda farklılık vardır. İngilizce özellikle bulunduğumuz yıllar da çok gerekli bir dil haline gelmiştir. İnternet ile mesafelerin kısalması sonucunda bir çok İngilizce kaynağa her alanda ulaşılabilmektedir. Dünya da evrensel dil olarak İngilizce kabul gördüğü için, İngilizce bilgi bulmak çok daha kolaydır. İş hayatınız da veya eğitim hayatınız da alanınızla ilgili kendinizi geliştirmek isterseniz, bir nokta da İngilizce lisanına ihtiyaç duyacağınız kesindir. 

Kişisel Gelişimde İngilizce Öğrenmenin Faydaları | İngilizce bilmenin avantajları | İngilizce kurslarının faydaları | Neden İngilizce bilmeliyiz

Kişisel Gelişimde İngilizce Öğrenmenin Faydaları

İş ve eğitim hayatının yanında İngilizce öğrenmek insanın kişisel gelişimi içinde oldukça önemlidir. İnsanlar kendini sürekli geliştirmek zorunda olan varlıklardır. Gelişiminin bir yerde durması gibi bir durum söz konusu değildir. Kişinin kendisine yaptığı her yatırım sonrasında, daha mutlu bir birey haline geldiği gözlemlenir. İnsanların kendilerine yatırım yapabilmesi için kişisel gelişimine önem vermesi gerekir. Lisan öğrenmek kişisel gelişime katkı sağlayabilecek bir özelliktir.

Dil Öğrenmek

Lisan öğrenmeye başladığınız da sadece bir dil öğrenmezsiniz ayrıca o dili kullanan kültürlere de bir adım daha yaklaşmış olursunuz. Bazı insanlar İngilizce öğrenmeyi zorunluluk olarak görebilir, fakat zorunluluktan çok daha fazlasıdır. İnsan doğası itibari ile kendini ne kadar geliştirebilirse o kadar ileri gidebilir. İngilizce öğrenmek ise, özellikle bulunduğumuz yılları düşünürsek inanılmaz bir gelişime neden olabilecek bir etkendir. İngilizce öğrenme konusunda tereddütleriniz varsa, bir an önce bu tereddütlerinizi bir kenara bırakıp harekete geçmenizi tavsiye ederiz.

İngilizce öğrenmek isteyen fakat bu süreci başarı ile geçiremeyeceğini düşünen bir çok insan vardır. Fakat bu süreç tahmin ettiklerinden daha sorunsuz geçebilmektedir. Alanında deneyimli eğitimcilerden alınan dersler ile İngilizce lisanına hakim olabilirsiniz. Tabi ki bu süreç içerisinde çalışmak, öğrenmek istemek çok önemlidir. Öğrenme isteğinizi besleyen motivasyonlardan uzaklaşmadığınız sürece İngilizce lisanına hakim olma konusunda sorun yaşamayacaksınız. Yeni bir lisan öğrenmek, insanın kendini geliştirebildiğinin en önemli kanıtıdır. Lisan öğrenmek istek, arzu ve çalışmayı gerektirir. Bu saydığımız maddeleri uygun şekilde kullanıp, lisan öğrenen bir kişi kendisini çok iyi hissedecektir. Unutulmamak gerekir ki İngilizce öğrenmeye çalışırken profesyonel bir İngilizce dil kursu ile çalışmanızda fayda var.

Kişisel gelişimde İngilizce öğrenmenin çok sayıda faydası vardır.

Yeni bir kültür ile tanışmanın hazzı başlı başına bir faydadır. Kişisel gelişimine önem veren birisiyseniz kesinlikle lisan öğrenme konusunda adımlar atmanız gerekir. Kişisel gelişim konusunda hassas olan insanların, İngilizce dilini öğrenmek konusunda attıkları ilk adımı hevesle takip ettiklerini söyleyebiliriz. Bazı insanların İngilizce öğrenmek istediklerini fakat zamanlarının elverişli olmadığını duyarsınız. Zaman günümüzde belki de en değerli olandır, fakat fedakarlıklar yapılarak öğrenilen İngilizce dili çok daha değerli olacaktır. Kişinin zaman sıkıntısına rağmen öğrendiği İngilizce lisanı, her türlü olumsuzluğa rağmen başarılı olunabileceğinin kanıtı olacaktır. İnsanların bu yoğun çalışma temposunda kendilerinin gelişimine ayıracak zamanlarının olması gerekir. Aksi halde ilerleme kaydedilmez.

Son olarak unutmamak gerekir ki İngilizce öğrenmek yeni insanlar ile tanışmanıza fayda sağlayacak bir araç olabilmektedir. Yeni insanlar sayesinde kendinize katabileceğiniz bir çok yeni özellik olabilir. İngilizce Dünya da en yaygın olarak kullanılan dildir. Herhangi bir ülkeye gittiğiniz de İngilizce bilginiz ile işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. En ufak bir bilgi öğrenmek bile insana haz verebilmektedir. İngilizce lisanı ile size oldukça büyük bir bilgi kaynağının kapıları açılır. Gelişiminize önem veriyorsanız bilgiyi elde etmek için İngilizce lisanını kullanabilirsiniz.

Ayrıca İngilizce SEO ile ilgili olarak kendinizi geliştirebilir, İngilizce içerikler üretebilirsiniz.

Temel Seviye İçin İngilizce Kitap Önerileri

Temel Seviye İçin İngilizce Kitap Önerileri

Kitap okumak her insanın tatması gereken bir deneyimdir. Kitaplar insanlara hayal kurduran, bilgi aşılayan eserlerdir. Bazı insanların kitap okumayı sıkıcı bulması, ilgi alanlarına uygun kitabı okumadıklarından dolayı olabilir. İlginizi çekecek bir konuda kitap okumanız, kitap okuma alışkanlığınızın başlamasına neden olacaktır. Kitaplar insanların hayal gücüne hatırı sayılır derecede katkı sağlamaktadır. Hatta kitabın içerisinde bulunmayan öğelerin bile hayal ettirilmesi söz konusu olabilir. İnsanlarn genç yaşta kitap okumaya başlaması ilerleyen yaşlarında sahip olabilecekleri bir çok özelliklerinin temelini atabilir.

Kitap Önemlidir

Kitap okumak bu denli önemlidir. İngilizce öğrenmek isteyen veya İngilizcesini geliştirmek isteyen kişilerin de İngilizce kitaplar okuması faydalı olarak görülmektedir. Farklı bir dilde yazılmış kitabı okumak belirli düzeyde bilgi gerektirir. Farklı dilde yazılmış kitapların anlaşılarak okunması için İngilizce seviyenizin belirli bir aşamada olması gerekir. Fakat İngilizce seviyenizin düşük olması, sizin, İngilizce kitapları hiç okuyamayacağınız anlamına gelmez. Yeni başlayanlar için İngilizce kitap önerileri ile seviyenize uygun kitapları okuyabilirsiniz.

Temel seviye için İngilizce kitap önerileri;

alarak rahatlıkla kendinize uygun İngilizce kitaplardan okumaya başlayabilirsiniz. İngilizce kitap okumak insana normal kitap okumaktan farklı bir haz verecektir. Kabul etmek gerekir ki yabancısı olduğunuz bir dilde yazılmış bir kitabı okurken zorlanabilirsiniz. Fakat hemen pes etmeden devam etmeniz sonucunda, başarıya ulaşacağınız kesindir. İngilizce kitapları okuma aşamasında bazı kelimeleri hatta cümleleri anlamlandıramadığınız olabilir. Anlamadığınız her kelimeyi araştırmanız neticesinde İngilizceniz biraz daha gelişecektir. Zorlanarak da olsa okumayı bitirdiğiniz bir İngilizce kitap, sizin İngilizce seviyenize çok katkı sağlayacaktır. Yazımızın içerisinde İngilizce roman tavsiyeleri bulabileceğiniz gibi etrafınızda ki insanlardan da tavsiyeler alabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek zorlu bir süreç gerektirebilir. Bu süreç içerisinde İngilizce öğrenme motivasyonunuzu kaybetmeniz kötü bir durum olacaktır. İngilizce kitap okumak bu aşamada bir kat daha önem kazanıyor. Başladığınız bir kitabı bitirme isteğiniz ile İngilizce öğrenme isteğiniz harmanlanıp güçlü bir istek ortaya çıkaracaktır. Okumaya başladığınız kitapların ilgi alanınıza hitap eden kitaplar olmasına dikkat edin, böylece bu süreci kendiniz için çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz. İngilizcenizi geliştirmek için İngilizce kitap okumak sadece bir yoldur. Ankara İngilizce kursu alarak da İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Profesyonel bir yardım sonrasında İngilizcenizi çok daha hızlı geliştirebilme imkanına sahip olduğunuzu unutmayın.

Aşağıda temel seviye için İngilizce kitap önerileri verilmiştir. İlgi alanınıza göre seçeceğiniz bir kitabı okumaya başlamanızı tavsiye ederiz. Başladığınız kitabı bitirmek konusunda her zaman kendinizi motive etmeyi unutmayınız.

 • – Charlotte’s Web – E.B. White.
 • – Thirteen Reasons Why – Jay Asher.
 • – The Old Man and The Sea – Ernest Hemmingway.
 • – Mieko and the Fifth Treasure – Eleanor Coerr.
 • – Peter Pan – J. M. Barrie.
 • – The Outsiders – S.E. Hinton.
 • – The Giver – Lois Lowry.
 • – The House on Mango Street – Sandra Cisneros.

Başlangıç seviye İngilizce kitap önerileri sizin İngilizce seviyenizin gelişimi için çok önemlidir. Özel ingilizce dersi verenler bu tarz kitapların kişilerin İngilizce seviyelerine katkı sağladığını gözlemlemişlerdir. Kitap bitirmek insanların başarmışlık hissini tetikleyen bir aktivitedir. Hele ki İngilizce bir kitabı bitirdiğinizde başarmışlık hissinizin çok yoğun olacağını söyleyebiliriz. Bir sonraki kitaba hevesle, hemen geçmek isteyeceksiniz. Kelimelerin telaffuzu, yazılışı gibi konularda bilgi sahibi olacak ve kelime dağarcığınızın artmasına katkı sağlayacaksınız.

Kişiye özel İngilizce dersleri kadar etkili olmasa da İngilizcenizi geliştirmek için kitap okumak çok önemlidir. Bitirdiğiniz her kitaptan sonra, bir sonraki kitaba hemen başlayıp hemen bitirmek isteyeceksiniz. Yavaş yavaş anlama hızınız da arttığı zaman daha farklı kitaplar edinip okumak isteyeceksiniz. Toparlamak gerekirse İngilizce kitap okumak, İngilizcenizin gelişmesi için faydalı olacaktır. Okumaya başlayıp kitabı bitirmek için elinizden geleni yapmanız neticesinde, meyvelerini kısa zamanda toplayacaksınız.

Ankara İelts Özel Ders

İngilizce yeterliliğinizi ölçmek ve değerlendirmek amacıyla hazırlanan uluslar arası bir sınavdır IELTS.  International English Language Testing System olarak açılımı yapılan sınavda alınacak özel derler oldukça önemlidir. Ankara İelts Özel Ders için tercih edilecek kursun bazı yeterlilikleri bulunmak zorundadır.

Hedeflere Daha Hızlı Ulaşmak İsteyenler

Sınava hazırlanmak ve sınava hazırlamak tecrübe isteyen bir alandır. Ielts sınavı için kurumumuzda belli bir program işlenmektedir. Sınava hazırlanmak üzere kursa başvuran adaylar için öncelikle kısaltılmış bir ielts sınavı yapılmaktadır. Bu sınavın süresi 2 saattir. Aynı gün içerisinde konuşma sınavına da alım yapılmaktadır. Burada yapılan ölçümler sonrasında ise size gerekli olan programa karar verilmektedir.  Sadece zayıf olduğunuz yetkinlikleriniz için ders almanız sağlanmaktadır. Sınav yapılmadığı takdirde tüm konular için ayrıca hazırlanma ve yetkinlikler için gereksiz zaman harcama görülmektedir. Yapılacak olan sınav bunun önüne geçerek kısa sürede sizi sınava hazır hale getirmektedir.

Yapılan sınavdan sonra gerekli planlamalar ile hangi günlerde ve günde kaç saat kursa devam edeceğiniz belirlenecektir. İelts Özel Ders planlaması yapılırken mutlaka sınav tarihi de dikkate alınmalıdır.

Ankara İelts Özel Ders Ücretsiz Materyal Desteği

Yapılan sınavlar ve planlamalar sonrasında gerekli tüm hazırlıklar tamamlanmış olmaktadır. Verilen eğitim sonrasında yazılı ve sözlü materyaller yani listening kurum tarafından verilmektedir. Geçen yıllarda kurumumuz tarafından birebir olarak bu tarz sınavlara hazırlanan kursiyerlerden sınavlarını kazanamayan öğrenci bulunmamaktadır.  Ielts için bulunan iki sınav seçeneğinde öğrenciler kendisi için en verimli olacak ve kurs içinde en hızlı hazırlanma olanağı kazanacağı dönemlere sevk edilmektedir. Her iki sınavda da konuşma ve yazma gibi becerilerin ölçümleri yapılmaktadır.  Her iki sınav için de Ielts Özel Ders dinlemesi gerçekleşmektedir.  Gruplar için özel saatler belirlenmektedir.

https://diplomatakademi.com/kurslar/ielts-ozel-ders-ankara/

 

İngilizce Kursu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İngilizce öğrenmek büyük oranda vakit gerektiren bir süreçtir. Vaktin çok değerli olduğu günümüzde ayırdığınız vaktin, ingilizce öğrenmenizi sağlaması gerekir. İngilizce öğrenirken eğitim alacağınız kurum, sizin değerli olan vaktinizin hakkını vermesi gerekir. İngilizce kursu seçerken dikkat edilmesi gerekenler başlıklı metnimizde, zamanınızı boşa harcamamanız için seçeceğiniz kurslarda olması gereken bazı temel özelliklere değineceğiz. Bazı özellikler eğitimi almak isteyen kişinin isteklerine ve ihtiyaçlarına hatta yaşam tarzına göre farklılıklar gösterirken bazı özellikler de tüm iyi ingilizce kurslarında olması gereken ortak özelliklerdir.

Kurumun Verdiği Güven

Herhangi bir hizmet veya ürün alma konsunda karar verdiğinizde, hizmeti veya ürünü sunan firmalar arasından, en güvenilir olanını seçme eğiliminde olmak tüketicilerin doğal davranışıdır. Güvenilir kurumlar, hizmetlerini veya ürünlerini satın alan kişilere gayet saygılı ve haklarına saygı göstererek ticari hayatlarına devam ederler.

İngilizce eğitimi belirli bir süreç gerektiren bir hizmet biçimidir. Süreklilik gerektiren işlerde kurumların güvenilir olma özellikleri bir kat daha önem kazanmaktadır. İngilizce kursuna başladığınız tarihten, bitirdiğiniz tarihe kadar eğitim kurumunun size ilk günkü eğitim anlayışını sunması gerekir. Güvenilir olmayan kurumlar bir müddet sonra derslerin aksatılmasına veya ders kalitesinin düşürülmesine neden olabilir. Güvenilir kurumları anlamanın bir çok yolu vardır. Yazının devamında ki özellikleri taşıyan kurumlar genelde güvenilir kurumlar olarak nitelendirilebilir.

İngilizce öğrenmek isteyen kişiye, eğitimi verecek olan kurumun, ilk dakikadan güven aşılaması gerekir. Yani bir kursa gittiğinizde güven sorunu yaşıyorsanız ve sorduğunuz sorular üzerine bu güven sorunu hala aşılmamışsa, kurumla ilgili bir takım sıkıntılar söz konusudur. Güven, İngilizce kursu seçilirken çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Kursun fiyat veya ders saatinin fazla olması gibi sizi cezbeden ekstra özelliklerine kanmamanızda fayda vardır.

Kurumun Tarihi

Bir işte uzun yıllar boyunca hizmet veren firmalar köklü firmalar olarak anılır. Köklü firmaların ortak özellikleri, sundukları hizmetin veya ürünün arkasında durup, müşterilerinin haklarına son derece saygılı olmalarıdır. Uzun yıllar boyunca ticari hayatına devam eden firmalar güvenilir olarak nitelendirilebilir. Fakat sadece firmanın tarihi eski diye seçiminizi yapmanız doğru olmayabilir. İngilizce öğrenmek için kurs araştırması yaparken kurumun tarihini de göz önünde bulundurmanız faydanıza olacaktır. Fakat dediğimiz gibi seçiminizi belirleyen tek etken kurumun tarihinin köklü olması, olmamalıdır. Kurum tarihi güçlü bir tercih nedeni olabilir, fakat ilgili kurstan eğitim alan diğer kişilerin düşüncelerini öğrenerek, kurumun tarihini değerlendirmek daha doğru bir davranış olacaktır.

Yeni açılan İngilizce kurslarına en azından bir fırsat vermeniz faydanıza olabilir. Kaliteli bir eğitim anlayışını benimseyen eğitim kurumları da isteklerinize karşılık verebilir. Kurumun tarihi İngilizce kursu seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasındadır, fakat yazımızda bulunan diğer maddeler ile beraber değerlendirildiğinde daha fazla anlam kazanacaktır.

Sunulan İmkanlar

Teknoloji günümüzde hemen her işimizin içerisinde bulunmakta. Eğitim kurumlarının, teknolojinin yeniliklerinden faydalanması gerekir. Teknoloji ile eğitimin kalitesini arttırmak çok mantıklı bir davranıştır. Eğitim alanında kullanılmak üzere geliştirilmiş bir çok yeni teknolojik gelişme, kaliteli ingilizce kurslarının hemen dikkatini çeker. İyi ingilizce kusrları teknolojinin tüm imkanlarını öğrencilerine sunmak için çalışırlar. Teknolojik cihazların kullanımı eğitim kalitesini son derece arttıran bir etkendir. Öğrencilerin teknolojik cihazlar ile eğitim görmeleri, başarı oranlarını çok arttırmaktadır. İngilizce kursu seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında kursun size sunduğu teknolojik imkanlar çok önemlidir. Örneğin kurs içerisinde bulunan sınıflarda teknolojik cihazlar ile ders anlatılması zamandan tasarruf anlamına gelmektedir. Bu şekilde eğitim alan kişiler gereksiz zaman kayıplarından korunurlar, ve aldıkları ders saatinin her dakikasını dolu dolu geçirmiş olurlar.

Teknolojik imkanların yanında kaliteli ingilizce kursları, öğrencilerinin konforlarına özen gösterirler. Eğitim verilen sınıflarda veya dinlenme alanlarında öğrencilerin konforunu gözetmek iyi ingilizce kurslarının görevidir. Dersler sırasında konforsuz bir sınıf ortamı dersin işlenişini çok etkilemektedir. İyi ingilizce kursları, bu duruma özen göstererek kursiyerlerinin rahat etmesine önem verirler. Ayrıca sınıfların ve öğrencilerin ders aralarında kullanacağı alanların temiz ve ferah olması, öğrencinin daha iyi eğitim almasını için yapılması gerekenlerdendir.

Eğitimci Kalitesi

İngilizce eğitimi almayı düşündüğünüz kurumun, eğitimci kalitesini kesinlikle araştırmanız gerekir. Kayıt olmayı düşündüğünüz eğitim, kurumu içerisinde sizin eğitiminizi sağlayacak, eğitimcinin kalitesini öğrenmek sizin yararınıza olacaktır. İngilizce konuşmayı bilen her insan, ingilizce öğretebilir gibi bir yanılgı vardır. Bilgi öğretebilmek, profesyonellik gerektiren bir iştir. İngilizce eğitimi konusunda profesyonel olmayan bir eğitimciden ders almak, size zaman kaybından başka bir şey getirmez.

Kurs Lokasyonu

İngilizce eğitimi almak için zamanınız kısıtlı ise, kısıtlı olan zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmeniz gerekir. Kurs lokasyonu zamanınızı iyi şekilde idare edebilmeniz için çok önemlidir. İngilizce kursu seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında kurs lokasyonunun ayrı bir yeri vardır. Çoğu insan kurs seçerken kursun yerini önemsemediği için kursa devam etmekte zorluk yaşamaktadır. İngilizce kursu almak istiyorsanız eğitim kurumunun konumu ulaşımınızın sorun olmadığı bir yerde olmalıdır.

Eğitim Alanların Yorumları

İnternet üzerinden hemen hemen her firma hakkında tecrübelerini paylaşan insanlara rastlamanız mümkündür. Eğitim almayı düşündüğünüz eğitim kurumu hakkında kısa bir araştırma yaparak, daha önceden ilgili eğitim kurumundan eğitim almış insanların düşüncelerine ulaşabilirsiniz. İnsanların, kayıt olmayı düşündüğünüz eğitim kurumu hakkında düşüncelerini okuduktan sonra kararınızı netleştirebilirsiniz.

İngilizce kursu seçerken dikkat edilmesi gerekenler başlıklı yazımızda kaliteli bir ingilizce kursunun genel özelliklerine ve ingilizce kursu almak isteyenlerin kurs tercih ederken ne gibi konulara dikkat etmesi gerektiğine değinmeye çalıştık. Unutmamak gerekir ki bu maddeler iyi bir eğitim kurumunu tanımlayan sadece bir kaç özelliktir. İhtiyaçlarınıza ve imkanlarınıza göre kurs tercih ederken belirttiğimiz maddelerde ki özelliklere dikkat etmenizde fayda var.

İngilizce Öğrenerek Evde Yapabileceğiniz İşler,

İngilizce öğrendiğinizde evinizde çeşitli forum sitelerinden İngilizce makale işleri alarak aylık ciddi gelir elde edebilirsiniz, yada İngilizce çeviri yaparak günde bir kaç saat ayırarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Bu arada kurumsal firmalara İngilizce SEO hizmeti vererek, aylık sabit ücretler kazanabilirsiniz.

Ankara özel ingilizce ders verenler

Ankara İngilizce Özel Ders Verenler Hakkında

Ülkemiz içerisinde insanların ağırlıklı olarak öğrenmeye çalıştığı diller içerisinde her daim öne çıkan İngilizce olmaktadır. İngilizce dili hakkında eğitim yaşı ülkemiz içerisinde ilkokul 2.sınıflarda dahi öğretilmekte olduğunu söyleyebilmekteyiz. Lakin 12 ile 14 yıl arasında gençlerin okullarda görmüş oldukları İngilizce dil eğitimi ağırlıklı olarak ezbere yönelik olduğundan dolayı etkisiz kalmaktadır. Bu yüzden aileler hem kendileri hem de çocukları için İngilizce kursları aramaktadır. Ankara özel İngilizce ders verenler içerisinde ön plana çıkan ve eğitim politikası ile kendini diğer eğitim kurumlarının önünde yer alan Diplomat Akademi aileler tarafından en fazla tercih edilen dil kursudur. Bu kurs içerisinde her düzeye uygun şekilde dil eğitimi verilmektedir. Bunun yanı sıra akademik kariyeri için sınavlara hazırlık amacıyla dil öğrenmeyi hedeflemekte olanların da gönül rahatlığıyla başvurabileceği bir eğitim kurumudur.

Özel Dersin Öğrencilere Sağlayacağı Faydalar

 • Odaklanma problemi aşılır
 • Özel ders programı isteğe bağlı programlanır
 • İlgi çekici içeriklerle ders canlı tutulur
 • Farklı bakış açısı geliştirir
 • İhtiyaç duyulan derse yönelik alınır
 • Ezberi değil öğrenmeyi sağlar
 • Verimli sonuçlar elde edilir

Diplomat Akademi İngilizce kurs Detayları

Ülkemizin sayılı dl kursları olan Diplomat Akademi içerisinde İngilizce dili üzerine eğitim almak isteyenleri Ankara/Kızılay’da bulunmakta olan kurs merkezi ile herkese eğitim vermektedir. Bu kurs içerisinde her bütçeye uygun kursların bulunduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca sınıf içerisinde kimsenin pasif bir şekilde oturmasına izin verilmemekte ve herkes ders içerisinde İngilizce konuşmaya teşvik edilmektedir.

Ankara özel İngilizce ders verenler içerisinde kalitesi ve profesyonel kadrosuyla kendini ön plana çıkarmayı başarmış olan Diplomat Akademi içerisinde dikkat edilmekte olan bazı unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurların gözden kaçırılması eğitim kalitesini olumsuz etkileyebilmektedir. Ders içerisinde öğrencinin derse duyduğu istek, eğitim için kullanılacak olan kaynakların yeterliliği, öğrencinin genel seviyesi, eğitmenin sahip olduğu tecrübe ve dersin işleneceği ortamın durumu gibi durumlar hesaplanarak en etkin şekilde öğrenme sağlanmaktadır. Bu titiz çalışmanın sonucu olarak Ankara’da İngilizce özel Ders verenler içerisinde her daim zirvede bulunmaktayız.