Tıp Dil Kursu

Hemen Başla

Dil Öğrenmek Çok Kolay

Hemen Bizimle İletişime Geçerek Dil Öğrenebilirsiniz. Kariyerinizi Birlikte Planlayalım.

İletişim

Birebir Özel Tıp Dil
Kursu

Birebir Özel Online
Tıp Dil Kursu

Tıp Dil Kursu Ankara EĞİTİMİMİZ HAKKINDA

TIPDİL NEDİR

TIPDİL, TUS,DUS adaylarının YDS’ye alternatif olarak girebilecekleri Ankara Üniversitesi TÖMER tarafından düzenlenen yabancı dil sınavıdır. Tıp Dil Kursu Ankara da binlerce mutlu öğrenci ve tecrübesiyle Diplomat Akademide.

Tıp dil Kursu Ankara 2019

TIPDİL SINAVINA KİMLER GİREBİLİR

Sınava tıp, diş hekimliği, veya sağlık bilimi ile ilgili fakültelerde okuyan veya bu fakültelerden mezun olan kişiler girebilir. Zira mesleki bilgi sınavlarının sonucuna göre yerleştirme yapılabilmesi için yabancı dil yeterliliği aranır. TUS ve DUS ile yerleştirme yapılabilmesi için TIPDİL sınavında 100 üzerinden en az 50 alınması gerekmektedir.

TIPDİL SINAVI GEÇERLİLİK SÜRESİ

TIPDİL sınavının geçerlilik süresi 5 yıldır.TIPDİL sınavının YDS’ye göre avantajı, nispeten daha kolay olmasının yanı sıra doktorların ve diş hekimlerinin aşina olduğu konularda soru sormasıdır. Sınavda 80 soruya 150 dakika verilir ve İngilizce- Türkçe çeviri, Türkçe-İngilizce çeviri, paragraf (ağırlıklı olarak), paragraf tamamlama, cümle tamamlama, anlam bütünlüğünü bozan cümle, kelime bilgisi ve dilbilgisi soruları sorulur. Yani temel İngilizcenin üzerine biraz çalışmayla aşılamayacak bir sınav değildir.

TIPDİL SINAVI NEREDE YAPILIYOR

Sınav, Ankara, İstanbul –Avrupa Yakasında ve İzmir’de yapılmaktadır. Kayıt https://aday.ankara.edu.tr/ adresinden gerçekleştirilmektedir.

Önemli Bilgiler :

En iyi Tıp Dil Kursu Ankara eğitimi veren kurumlardan en önemlisi olan Diplomat Akademi , Ankara Çankaya Kızılay adresinde yer almaktadır. Batıkent , Ümitköy , Etimesgut , Keçiören veya Yenimahalle gibi bölgelerimizde ikamet edip Tıpdil kursu dersi almak isteyen öğrencilerimiz , metro hattı ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilmektedir.

Filiz Erdal
Filiz Erdal
2024-02-05
İtalyanca eğitimim için tanıştığım dil kursunu kesinlikle tavsiye ederim. Öğretmenim Barış Bey, İtalyanca alanındaki uzmanlığı, bilgi ve deneyimi ile bu süreci başarıyla tamamlamamı sağladı. Kendisiyle geçirdiğim süre boyunca konusundaki uzmanlığından büyük fayda sağladım. Değerli sabrı ve emeği için çok teşekkür ederim.
Mud Crab
Mud Crab
2024-01-16
Geçen sene Ekim ayında kursa kayıt olurken Almanca A1-A2-B1 beraber kayıt oldum. Fiyat olarak daha önce gezdiğim kurslardan daha avantajlı olmuştu. Şu anda A1 seviyesini bitirmiş durumdayım. Kurstan aldığım verimden memnunum. Hocamız derslerinde gidişata ve seviyemize göre anlatım yapmaya özen gösterdi. Menschen kitabı üzerinden öğretim yapıldı. Sınıflar 8 kişilik ve gayet temiz. Kurs sırasında bize ilgi ve emeğini esirgemeyen Öğretmenim Pınar Hanım ve de Esra Hanıma çok teşekkür ediyorum.
Cemil Özer
Cemil Özer
2023-07-31
Diplomat Akademi'den beklediğimden fazlasını alma imkanını buldum. Hocalarımıza ve güler yüzü ve her işi kolaylaştırmayı bilen tutumu için Hüseyin Bey'e teşekkür ediyorum.
Selen Özçep
Selen Özçep
2023-07-30
Dil egitimlerinde gayet iyi bir kurum.
Gonca Tuncer
Gonca Tuncer
2023-07-28
Ankara’da Almanca kursu arayanlar için, kesinlikle tercih edilmesi gereken bir yer. Son derece ilgili bir kurum.
OnlIne Randevu İle %5 İndirim Kazan

En Uygun Başlangıç Fiyatlarıyla

Yabancı Dil Kursu ve Kariyer Planlama için Harika Bir Fırsat

İletişim

İndirim Fırsatı

erken kayıt

Tam Zamanı

1 Kur-A1 2 Kur-A2 3 Kur-B1
24 Haziran 22 Temmuz 19 Ağustos
19 Temmuz 16 Ağustos 19 Eylül