hazırlık atlama kursu ankara

Hazırlık Atlama Kursu Ankara

Hazırlık atlama kursu ankara içerisindeki üniversite öğrencilerinin çokça ihtiyacı olan bir kurs. Üniversite’ye geldikten sonra en önemli maratonlardan olan hazırlık maratonunu kayıpsız atlamanız için Diplomat Akademi Dil ve Kariyer Okulları olarak kurs programlarınız ile her zaman yanınızdayız.

Sizi daha iyi tanıyabilmemiz için talep formunu doldurabilirsiniz, eğitim danışmanımız sizin için en uygun kurs önerisinde bulunacaktır.

1. Hazırlık Yılı Muafiyet Sınavları Hazırlığı – Hazırlık Atlama Kursu Ankara

Ankara’ da eğitim veren üniversitelerin önemli bir kısmında yabancı dil hazırlık eğitimi zorunludur. Bu üniversiteleri kazanan bazı öğrenciler, eğer orta öğrenimleri sırasında yeterli Yabancı dili (İngilizce) oldukları düşünüyorlarsa, hazırlık yılı öncesi girecekleri hazırlık muafiyet sınavlarını kazandıkları takdirde tam bir yıl süren hazırlık eğitimini atlayarak direk üniversite eğitimlerine başlayabilirler. Üniversitelerin çoğu öğrencinin dilde dört temel becerilerini test edecek sınavlar uygularken bazıları daha azı ile yetinebilmektedir.

Öğrencinin kazandığı üniversitenin hangi becerilerden test yapacağını ilgili web sayfalarını araştırarak bu muafiyet sınavlarına hazırlanması gerekmektedir. Genellikle de üniversiteler muafiyet sınavlarında sorulacak soruların örneklerini web sayfalarında yayınlamaktadırlar. Muafiyet sınavlarına hazırlık sınıfları, okulumuzda Üniversite sınavlarının yapıldığı haftayı takip eden haftalarda açılmakta ve hafta içi yoğun ders programı ile toplam 144 ders, 9 haftada tamamlanmaktadır. Her bir beceri için 30 derslik süre ayrılmıştır. Muafiyet sınıflarına kayıt olabilmek için öğrencilerin en az B2 seviyesinde İngilizce biliyor olması gerekmektedir. Okulumuzda muafiyet hazırlık sınıfları; öğrencilerin başvuruda girecekleri Seviye Tespiti Sınavı sonuçları ve Sınavı alacakları Üniversiteye göre oluşturulmaktadır. Hazırlık Atlama Kursu Ankara eğitim programı çerçevesinde, konuşma ve dinleme dersleri Native öğretmen nezaretinde yapılmaktadır.

Eğitim sırasında, öğrencilerin alacakları deneme sınavları ile gelişmeleri yakından takip edilmekte ve eksik kalan tarafları özel ders titizliği ile verilen ilave ödevler ve derslerle tamamlanmaktadır. Başvuru esnasında yapılan Seviye Tespit Sınavında (STS) öğrenci B2 seviyesinin altında olması halinde ya da özellikle talep etmeleri halinde birebir yapılan derslerle muafiyet sınavlarına hazırlanmaktadır. Birebirde alınacak özel ders sayısı STS sonuçlarına göre öğretmen tarafından belirlenmektedir.  Ankara hazırlık atlama kursu Üniversitelerin Muafiyet Sınavlarına girmek ücretsiz olduğu, özellikle kazanıldığında hazırlık sınıfından muaf olacakları için öğrenciye maddi ve manevi çok değerli bir yıl kazandırmaktadır.

Sınavda muafiyet kazanılamasa bile, alacakları hazırlık sınıfında, eğitimlere daha yukarı kurlardan başlayacakları için daha kolay ve erken hazırlık sınıfını tamamlamaktadırlar.

Üniversitelere göre hazırlık atlama sınavı kapsamları : 

2. Hazırlık Atlama Kursu Ankara 2019

Sınavları Hazırlığı Öğrenciler Hazırlık Sınıfına başladıktan sonra okulda aldıkları eğitime paralel ya da takviye olarak, Genel İngilizce ya da Akademik sınav hazırlığı sınıflarımıza kayıt olarak dil öğrenimlerini güçlendirmektedir. Çoğu zamanda küçük VIP gruplarında birkaç arkadaşa birlikte sadece onlara özel derslerle eksikleri tamamlanmaktadır. Öğrencilerimiz maalesef hazırlık sınıfı esnasında ek ders almayı (ilave masraf yaptıkları düşüncesi ile) gerekli görmemektedirler.

Yıl içerisinde düzenli ve uzun süreli ders alan öğrenciler, son dakika da hazırlanan öğrencilere göre daha başarılı olmaktadır. Özellikle vakıf üniversiteleri hazırlığını okuyan öğrencilerin son dakikada hazırlanmaya çalışmaları, gereksiz strese sokmakta ve maalesef başarılı olamadıklarında ise ekonomik zarara uğramaktadırlar. Hazırlık atlama sınıfları, yaz aylarında, Hazırlık muafiyet sınıfları ile birlikte ya da ayrı ayrı açılmaktadır. Hazırlık Atlama Sınıfları, 9 hafta süren, 4 becerinin verildiği toplam 144 derste tamamlanmaktadır. Açılacak sınıfların tarihlerini lütfen sitemizden takip ediniz.

Kurs kapsamımızda Ankara Üniversitesi Hazırlık Atlama, Atılım Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu, Başkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu , Çankaya Üniversitesi Hazırlık Atlama, Gazi Üniversitesi Hazırlık Atlama, Hacettepe Üniversitesi Hazırlık Atlama, ODTÜ Hazırlık Atlama, TOBB Üniversitesi Hazırlık Atlama, Turgut Özal Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu  , Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu , Proficiency Hazırlık Atlama programlarımız ile sizler için en iyisini hedefliyoruz.