İbranice Kursu Ankara

İbranice Kursu Ankara

Diplomat Akademi, Ankara’da İbranice Kursu arayışlarınıza son veriyor  ! İbranice dil kursu eğitimlerimiz başlıyor. Diplomat Akademi İbranice Kursu Ankara Kızılay Ziya Gökalp Caddesinde merkezi konumu ile siz ibranice öğrenmek isteyen siz öğrencilerimizi bekliyor.

M.Ö. 2000 yılına dayanan metinleri mevcut olan İbranice , Kudüs düşürülene dek hem yazı hem konuşmada resmi, dini ve edebi dil olarak kullanılmıştır. Tevrat, Ahit İbranicesi ile yazılmıştır. İncil sonrası dönemlerde, Kutsal Dil İbranice olarak adlandırılmıştır. Haham geleneğinde insanlığın orijinal dili olduğuna dair inanış mevcuttur. Ancak sonrasında konuşma dili özelliklerini kaybetmiştir.

İbranice kursu Ankara Eğitimleri Hakkında

19. yüzyıl sonlarında Siyonizm aracılığı ile tekrar ve modernize edilerek kullanılmaya başlanmıştır. Yiddiş (Almanca ve İbranice karışımı), Ladino (İspanyolca ve İbranice karışımı), Rusça ve Arapça yerine tercih edilen İbranice Elyezer Ben Yehuda’nın başlattığı bir akım ile konuşma dili özelliğini geri kazanmıştır. 1921 yılında Filistin’de, 1948 yılında İsrail Devleti’nde resmi dil olarak kabul ve ilan edilmiştir.

İbrani alfabesinde 22 harf ve 5 son harf mevcuttur. Oldukça zor bil dil olarak bilinen İbranice Diplomat Akademi tarafından son derece kolay ve eğlenceli şekilde öğrenebileceğiniz bir dildir.

Sağdan sola doğru yazılması ve okunması profesyonel eğitimciler tarafından kısa sürede sağlanmaktadır. Semitik bir dil olan İbranice, Arapça gibi Afro-Asiyatik diller ailesine mensuptur. Önemli ve zenginleştirilmiş bir yazı dilidir.

Mavi Marmara olayının yaşanmasının ardından ülkemizde önem kazanmaya başlayan İbranice dili eğitimi verilmek üzere, 2010 yılında Kayseri’de bulunan Erciyes Üniversitesi’nde İbrani Dili ve Edebiyatı Bölümü açılmıştır. Popülaritesi giderek artan bu dili öğrenen kişiler, ihtiyaç alanlarındaki boşluktan dolayı kariyer basamaklarını hızla tırmanacaktır. Başarılı bir şekilde bitirilen eğitimin ardından alınacak sertifika Milli İstihbarat Teşkilatında, Kültür ve Turizm Bakanlığında ve Dışişleri Bakanlığında çalışma fırsatı sunmaktadır.

İbranice Dil Kursu sınıfları Diplomat Akademi tarafından yapılacak olan seviye belirleme sınavının ardından oluşturulmaktadır. Öğrenciye birebir özel eğitim, 1-5 kişilik VIP eğitim ve 8 kişilik grup eğitimleri seçeneği sunulan Ankara İbranice Dil Kursu kişiye özel program ve zaman ayarlanmasına da olanak tanımaktadır.

A1-A2 temel seviye, B1-B2 orta seviye, C1-C2 ileri seviye olarak toplam 6 kurda tamamlanan eğitimlerin her bir kuru 80 dersten oluşmaktadır. Özel eğitimde ise her kur 45 dersten oluşmaktadır. Konuşma, anlama, okuma ve yazma yeteneğinin geliştirilmesi her kurda nihai hedeftir. Her kurun ardından yapılan sınavların ortalaması 70 puan üzerinde olduğu taktirde bir üst kurun eğitimine geçilmektedir.

Diplomat Akademi İbranice kursu Ankara Hedef Kitlesi

  • Kamu kurum ve kuruluşlarda çalışmak isteyen bireyler,
  • İş hayatında bilgi birikimi yanı sıra ikinci bir dilin önemini bilenler,
  • Akademik anlamda ilerleme kaydetmek isteyenler,
  • Turizm ve ticaret sektörlerinde atılım gerçekleştirme hedefi olanlar,

İbranice Diline merak ve ilgi duyanlardan biriyseniz Diplomat Akademi i̇branice kursu Ankara

Ankara ilinde hizmet vermekte ve siz değerli öğrencilerini İbranice dil kursu olarak beklemektedir.

Sizi daha iyi tanıyabilmemiz için talep formunu doldurabilirsiniz, eğitim danışmanımız sizin için en uygun kurs önerisinde bulunacaktır.

Diplomat Akademi i̇branice kursu ankara İletişim Bilgileri

Eğitim : i̇branice kursu ankara

Telefon 0312 433 18 81

E-mail info@diplomatakademi.com

Çalışma Saatleri : 09:00 – 21:30

Adres: Çankaya Mahallesi Ziya Gökalp Caddesi No: 21 Kat: 2 Kızılay Çankaya Ankara

Sayfa içeriği : İbranice kursu ankara , İbranice kursu ,  İbranice dil kursu , İbranice dil kursu ankara , İbranice dil kursları , Tömer ibranice kursu