Akıcı İngilizce Konuşmak İçin Ne Yapmalıyız ?

İngilizce biliyor ancak konuşmakta zorlanıyor musunuz ? Bir turist gördüğünüzde veya İngilizce konuşulan bir ortama girdiğinizde konuşmak isteyip kendinizi geri mi çekiyorsunuz? Akıcı İngilizce konuşmak için neler yapmalıyız mı diyorsunuz ? O zaman doğru yerdesiniz. Hepimiz akıcı bir şekilde İngilizce konuşmak isteriz.  Ancak akıcı ingilizce konuşmak için yapılması gerekenler var. Aşağıda yazdığımız önerileri iyice öğrenir ve uygular iseniz bir probleminiz kalmayacaktır.

Akıcı İngilizce konuşmak için neler yapmalıyız ?

İngilizceyi akıcı olarak anlamaktan geçer. İşte size kolay uygulanabilir pratikler;

  • Sadece dinleyin, başka hiçbir şey düşünmeyin
  • Kesinlikle ana dilinize çevirmeyin
  • Yeni duyduğunuz kelimeleri yazın
  • Kendiniz çevirin ve orijinaliyle karşılaştırın
  • 3-5 dakika konuşma pratiği yapınız

Nasıl dinlemeliyiz?         

Yabancı bir dil olmasına gerek yok, bir şey düşünüyorken kendi dilinde yapılan bir konuşmayı dahi düzgün dinleyemez, anlayamazsın. Bu yüzden bir İngilizce konuşmayı açın ve anlamasanız bile düşünmeden sadece dinleyin. Bu sayede o dile kulağınız aşina olacak ve yatkınlığınız artacaktır. Zaten yabancı bir dili tamamen anlamanıza gerek yok, bunu çoğu zaman kendi dilimizde dahi yapamayız. Yabancı bir dili yüzde elli ila seksen anlayabilmek zaten güzel bir başarıdır.  Bu ayrıca çocukların dil öğrenirken izledikleri yoldur.

Kendi dilinize asla çevirmeyin!   

Eğer konuşulanı aynı anda kendi dilinize çevirmeye kalkarsanız sonraki cümleleri kaçıracaksınız. Şöyle düşünün ki; karşınızda konuşan birisi ve kafanızın içerisinde konuşan birisi ve siz bunların arasında kalan birisiniz. Bu şekilde anlamak çok zor olacaktır.  Konuşulan metni kendiniz anladığınız kadar yazılı olarak çevirmelisiniz ve orijinal çeviriyle karşılaştırıp hatalarınızı tespit etmelisiniz. Bu size ayrıca o dili yüzde kaç anladığınızı hesaplamakta yardımcı olacaktır.

Neler yapılabilir?            

En önemli tavsiyem yabancı dizi, film veya videoları altyazısız dinleyip anlamaya çalışın, ikinci kez altyazılı izleyip karşılaştırma yapabilirsiniz. Eğer gözlerinizi kapatıp dinlerseniz daha iyi duyduğunuzu ve anladığınızı göreceksiniz. Bir duyu organını kaybeden bir kişinin diğer duyu organlarının gelişmesi buna örnek verilebilir. Zaten bunları düzenli yaptığınızda anlama oranınızın yükseldiğini göreceksiniz. Peki iletişime geçmek için bunlar yeterli mi? Bir şeyler daha yapmamız gerekiyor. İletiyi alıyoruz fakat gönderemiyoruz. Akıcı konuşmak kaldı geriye.

Akıcı İngilizce konuşmak için neler yapmalıyız ?

Konuşma pratiği yapmak! Akıcı bir şekilde konuşmanızı sağlayacak en iyi yöntem o dilin konuşulduğu ülkede bulunmaktır. Fakat bu herkes için elbette mümkün olmayacaktır. İnternet üzerinden yabancılarla konuşabilirsiniz. Bunu da yapamıyorsanız sizin gibi öğrenmek isteyen bir arkadaşınızla anlaşıp onunla sadece İngilizce konuşabilirsiniz. Hiçbir şey yapamadığınızı varsayalım. O zaman kendi kendinize banyoda, ayna karşısında, yürüyüş yaparken ya da herhangi bir yerde konuşabilirsiniz. Soru sorup cevaplamaya çalışmak, kendi kendine pratik yapmanın en etkili yoludur.

Etkisi nedir?

Son olarak zorunlu hissetmeyin, merak ederek, ilgi duyarak ve inanarak yapın. Her gün zaman ayırın. Haftada 3 gün 3 saat çalışmak yerine her gün 5-10 dakika çalışmak daha etkilidir. Unutmayın! ‘’Taşı aşındıran suyun şiddeti değil, sürekliliğidir. ’’Emin olun 3 ayda etkisini inanılmaz bir şekilde göreceksiniz.

akıcı ingilizce konuşmak için
akıcı ingilizce konuşmak için ne yapmalıyım
akıcı ingilizce konuşma dersleri
akıcı ingilizce konuşmak ekşi
akıcı ingilizce konuşmak için kaç kelime bilmek gerekir
akıcı ingilizce konuşmak için bilinmesi gereken kelimeler
akıcı ingilizce konuşmak istiyorum
akıcı ingilizce konuşma kursu
akıcı ingilizce konuşma ekşi
akıcı ingilizce konuşmak için bilinmesi gereken kelimeler
akıcı ingilizce konuşmak için kaç kelime bilmek gerekli
akıcı ingilizce konuşma dersleri
akıcı ingilizce konuşmak için bilinmesi gereken kelimeler
hızlı ve akıcı ingilizce konuşma
akıcı ingilizce konuşma dersleri
akıcı ingilizce konuşma kursu
akıcı ingilizce konuşma kursları
ingilizce akıcı konuşma kalıpları
akıcı ingilizce konuşmak için kaç kelime bilmek gerekli
akıcı ingilizce konuşmak için bilinmesi gereken kelimeler
akıcı ingilizce konuşmak için ne yapmalıyım
akıcı ingilizce konuşmak için ne yapmalı
akıcı ingilizce konuşma programı
akıcı ingilizce konuşma teknikleri
akıcı ingilizce konuşma seti
akıcı ingilizce konuşma video
ingilizce akıcı konuşma videoları
hızlı ve akıcı ingilizce konuşma
akıcı ingilizce konuşma yolları
akıcı ingilizce konuşma yöntemleri
akıcı ingilizce konuşmak için ne yapmalıyım

Hemen Başla

Dil Öğrenmek Çok Kolay

Hemen Bizimle İletişime Geçerek Dil Öğrenebilirsiniz. Kariyerinizi Birlikte Planlayalım.

Filiz Erdal
Filiz Erdal
2024-02-05
İtalyanca eğitimim için tanıştığım dil kursunu kesinlikle tavsiye ederim. Öğretmenim Barış Bey, İtalyanca alanındaki uzmanlığı, bilgi ve deneyimi ile bu süreci başarıyla tamamlamamı sağladı. Kendisiyle geçirdiğim süre boyunca konusundaki uzmanlığından büyük fayda sağladım. Değerli sabrı ve emeği için çok teşekkür ederim.
Mud Crab
Mud Crab
2024-01-16
Geçen sene Ekim ayında kursa kayıt olurken Almanca A1-A2-B1 beraber kayıt oldum. Fiyat olarak daha önce gezdiğim kurslardan daha avantajlı olmuştu. Şu anda A1 seviyesini bitirmiş durumdayım. Kurstan aldığım verimden memnunum. Hocamız derslerinde gidişata ve seviyemize göre anlatım yapmaya özen gösterdi. Menschen kitabı üzerinden öğretim yapıldı. Sınıflar 8 kişilik ve gayet temiz. Kurs sırasında bize ilgi ve emeğini esirgemeyen Öğretmenim Pınar Hanım ve de Esra Hanıma çok teşekkür ediyorum.
Cemil Özer
Cemil Özer
2023-07-31
Diplomat Akademi'den beklediğimden fazlasını alma imkanını buldum. Hocalarımıza ve güler yüzü ve her işi kolaylaştırmayı bilen tutumu için Hüseyin Bey'e teşekkür ediyorum.
Selen Özçep
Selen Özçep
2023-07-30
Dil egitimlerinde gayet iyi bir kurum.
Gonca Tuncer
Gonca Tuncer
2023-07-28
Ankara’da Almanca kursu arayanlar için, kesinlikle tercih edilmesi gereken bir yer. Son derece ilgili bir kurum.
ONLINE Randevu İle %5 İndirim Kazan

4.990₺'den Başlayan Fiyatlarla

Yabancı Dil Kursu ve Kariyer Planlama için Harika Bir Fırsat

İletişim

İndirim Fırsatı

erken kayıt

Tam Zamanı

1 Kur-A1 2 Kur-A2 3 Kur-B1
24 Haziran 22 Temmuz 19 Ağustos
19 Temmuz 16 Ağustos 19 Eylül