Fransızca Sıklık Zarfları

Fransızca pek çok Latin dil grubuna benzer olarak isim, fiil, sıfat ve zarf gibi farklı bileşenlere sahiptir. Bu yazımızda Fransızca sıklık zarfları konusuna değineceğiz.

Fransızca dilinde miktar, yer-yön, sıklık, ağırlık, zaman, şüphe ve onay zarfları bulunur. Bu bakımdan bazı dillerden ayrılan Fransızca zarfların kendilerine özgü kullanımları mevcuttur. Bunlar arasından sıklık zarfları, bir durumun veya nesnenin hangi sıklıklarla bu eylem veya durumlara konu olduklarını açıklamaya yarayan niteleyici zarf gruplarından biri olarak tanımlanabilir. Örnek verirsek :

Bazen anlamına gelen parfois,

Daima anlamına gelen toujours,

Sıklıkla anlamına gelen souvent,

Asla anlamına gelen jamais,

Genellikle anlamına gelen d’habitude,

Nadiren anlamına gelen rarement,

Sıklıkla anlamına gelen fréquemment,

En sık kullanılan Fransızca sıklık zarflarını paylaştık. Özellikle konuşma dilinde ve sınavlarda karşınıza bu zarflar çıktığında artık anlamını biliyor olacaksınız.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Hemen Başla

Dil Öğrenmek Çok Kolay

Hemen Bizimle İletişime Geçerek Dil Öğrenebilirsiniz. Kariyerinizi Birlikte Planlayalım.

Filiz Erdal
Filiz Erdal
2024-02-05
İtalyanca eğitimim için tanıştığım dil kursunu kesinlikle tavsiye ederim. Öğretmenim Barış Bey, İtalyanca alanındaki uzmanlığı, bilgi ve deneyimi ile bu süreci başarıyla tamamlamamı sağladı. Kendisiyle geçirdiğim süre boyunca konusundaki uzmanlığından büyük fayda sağladım. Değerli sabrı ve emeği için çok teşekkür ederim.
Mud Crab
Mud Crab
2024-01-16
Geçen sene Ekim ayında kursa kayıt olurken Almanca A1-A2-B1 beraber kayıt oldum. Fiyat olarak daha önce gezdiğim kurslardan daha avantajlı olmuştu. Şu anda A1 seviyesini bitirmiş durumdayım. Kurstan aldığım verimden memnunum. Hocamız derslerinde gidişata ve seviyemize göre anlatım yapmaya özen gösterdi. Menschen kitabı üzerinden öğretim yapıldı. Sınıflar 8 kişilik ve gayet temiz. Kurs sırasında bize ilgi ve emeğini esirgemeyen Öğretmenim Pınar Hanım ve de Esra Hanıma çok teşekkür ediyorum.
Cemil Özer
Cemil Özer
2023-07-31
Diplomat Akademi'den beklediğimden fazlasını alma imkanını buldum. Hocalarımıza ve güler yüzü ve her işi kolaylaştırmayı bilen tutumu için Hüseyin Bey'e teşekkür ediyorum.
Selen Özçep
Selen Özçep
2023-07-30
Dil egitimlerinde gayet iyi bir kurum.
Gonca Tuncer
Gonca Tuncer
2023-07-28
Ankara’da Almanca kursu arayanlar için, kesinlikle tercih edilmesi gereken bir yer. Son derece ilgili bir kurum.
ONLINE Randevu İle %5 İndirim Kazan

4.990₺'den Başlayan Fiyatlarla

Yabancı Dil Kursu ve Kariyer Planlama için Harika Bir Fırsat

İletişim

İndirim Fırsatı

erken kayıt

Tam Zamanı

1 Kur-A1 2 Kur-A2 3 Kur-B1
24 Haziran 22 Temmuz 19 Ağustos
19 Temmuz 16 Ağustos 19 Eylül