Garantili Hızlı Okuma Kursu

Hemen Başla

Dil Öğrenmek Çok Kolay

Hemen Bizimle İletişime Geçerek Dil Öğrenebilirsiniz. Kariyerinizi Birlikte Planlayalım.

İletişim

En az altı kat hızlı okumak ister misiniz?

Dakikada 6 Paragraf Soru Çözümü Garantili

  • Yemeklerimiz bile hızlı.
  • Boşa geçirilecek bir dakikamız bile yok.
  • Videoları bile 2-3 katı hızla izliyoruz, duygularımızı bile yazmak yerine emojilerle ifade ediyoruz.
  • Artık, okumak bile zor geliyor. Onun yerine videosunu izliyoruz, videonun bile kısası makbul
  • Ancak, yine de okunacak tonla ders kitabımız, raporlarımız, dosyalarımız, e-maillerimiz her şeyden önce zamanında bitirilmesi ve geçilmesi gereken sınavlarımız var.

Hızlı okumak yetmiyor

Okunanı anlamak ve akılda tutmakta gerekiyor

Sınavlar öğrenciler için ciddi bir yarış. Fazladan çözülen bir doğru soru sizi binlerin önüne geçirebiliyor. Sınavları zamanında bitirebilmek, hatta süresinden önce bitirip kontrol edebilmek ciddi avantaj sağlıyor.

İş hayatında okunacak dosyalar, raporlar, mailler, kendinizi geliştirmek için okunacak yüzlerce kitap, girilecek onlarca sınav sizi bekliyor

Okuma hızınızı en az 6 kat arttırmak

İster misiniz??

Sanki, 2 kat bana yeter dediğinizi duyar gibiyiz,

Olur mu canım, hızlı okumak yetmez, anlamak ta önemli derken haklısınız.

İnsan 2 katı hızla okurken herhalde çok yorulur demenizi de anlıyoruz.

Şimdiki okuma hızınız bugüne kadar aldığınız okuma eğitimlerin eski-geçmiş alışkanlıkla yaptığınız göz-beyin koordinasyonları sonucu..

Tamamen göz tembelliği

B e  yn i   ni zi  n  k a   p    a sit     esi n i tam k u   l  la nm   a dı ğ  ı n ı z    i    ç i n       y   a   v   a ş        o k u  y   or               s   u n  u              z.

Eskiden yavaş okununca daha iyi odaklanılabileceği ve konuların daha iyi anlaşılacağı düşünülürdü.

İnsan beyni 1 dakikada 800 birim düşünme kapasitesine sahip. Bu bazı beyinlerde 2000 birime kadar çıkabiliyor. Biz normal hızda okuma yaparken bu kapasitenin normalde sadece 150-200 birimlik kısmını kullanabiliyoruz.  Geriye kalan 600-650 birimde kapasitede beyin farklı şeyler düşünmeye devam ediyor. Bu yüzden tüm odağımızı okuduğumuz metne veremiyoruz ve anlama oranı düşük oluyor.

Anlayarak hızlı okuma eğitimi ile okuma hızı 800-1000 çıkartıldığında, beynin farklı şeyler düşünmesi engellendiği için anlama oranını en üst seviyeye çıkartılmış oluyor.

Beynin veri işleme ve düşünme kapasitesinin büyüklüğü anlaşılınca görüldü ki, eğer beyin kapasitesinin altında kullanılırsa, aslında başka şeyler düşünmeye, yapmaya fırsat buluyor ve odaklanmamızı azaltıyor. Çok sık yaşamışsınızdır, keyfe keder okurken, kendinizi başka şeyler düşünmeye başlarken bulabilirsiniz, ya da uykunuz gelir.

İnsanlar bu konuda gerçekten kafa yormuşlar ve okuma hızımızı nasıl artırırız diye çalışma yapmışlar.

Diplomat Akademi’ den,

2 ay süren  16 ders eğitimle,

tüm eski okuma

alışkanlıklarınızdan kurtulun

Kendinize yepyeni bir dünyanın kapılarını açın

  • Hızlı okuma eğitimi alan öğrenciler aslında beyin veri işleme kapasitelerinin tam kullanmayı öğrenirler ve bu nedenle tam bir odaklanma sağlarlar.
  • Hızlı okuma eğitimi, görsel algıyı da arttırdığı için, yeni bilgilerin, akılda daha fazla kalmasına yardımcı olur. Artık saatlerce ezber yapmanıza gerek kalmaz.
  • Hızlı okuma becerisi olan öğrenciler arkadaşlarına göre sınavlara daha kısa sürede ve bilinçli olarak hazırlanırlar. Sınavlara tam ve vaktinde hazırlanmış öğrencilerin kendine olan güvenleri daha da artacak ve bu özgüven sınav başarısına da etkili olacaktır.
  • Özellikle uzun paragraf sorulu çoktan seçmeli sınavları zamanında bitirmek ve hatta sınavı erken bitirip, verdiği cevapları kontrol edebilmek çok ciddi avantajlar sağlamaktadır. Eğitim hayatları boyunca ve ortaokul, Anadolu lisesi ve üniversite hazırlık sınavlarında hatta üniversite eğitimlerinde ve KPSS sınavlarında başarılı olmuş öğrencilerin nerede ise tamamı, anlayarak hızlı okuma eğitimini almış olmaları tesadüf değildir. Bu öğrenciler sınav telaşı, sınav yetişmeyecek kaygısı yaşamazlar, kendileri güvenleri tamdır. Bu eğitimden sonra, başarıları her zaman tekrarlanmıştır.

Bu videoları izleyince bize hak vereceksiniz.

Okumak sizin hobiniz ya da işiniz olabilir.

İster gazeteci, ister kanun adamı ya da iş adamı veya eğitimci olun

okunacak birdolu dosyalar, raporlar, mailler, kendinizi geliştirmek için okunacak yüzlerce kitap, girilecek/okunaak onlarca sınav sizi bekliyor

Üstelik hepsini okuyup, doğru bir şeklide anlayıp, verilen sürelerde cevaplamanız gerekiyor. Eğer, karar verici pozisyonda iseniz, hızlı ve doğru karar verebilmeniz için hızlı okuyabilmeniz gerekiyor.

Hayatınızı bu kadar değiştirebilecek, bu kadar faydalar sağlayan anlayarak hızlı okuma eğitimi için büyük kaynaklar ve zaman harcamanıza gerek yok.

Diplomat Akademide hızlı okuma anlayarak hızlı okuma eğitimi, haftada bir gün 2 ders saatinizi ayırarak 2 ayda tamamlanmaktadır.  Ancak, bu süreçte, evde yapmanız için size verilen alıştırmaları zamanında ve tam olarak yapmanız gerekmektedir.

Hayatınızı bu kadar değiştirebilecek, bu kadar faydalar sağlayan anlayarak hızlı okuma eğitimi için

büyük kaynaklar ve zaman harcamanıza gerek yok.

Diplomat Akademide anlayarak hızlı okuma eğitimi, maksimum 6-8 kişilik sınıflarda 16 derste tamamlanmaktadır.

Okulumuza, her geldiğinizde, sadece 2 ders, (2 x 40 dakika) alacaksınız. Eğer, haftada bir gün gelmeyi seçerseniz eğitiminiz, tam 8 hafta sürüyor. Bu eğitimi haftada 4 gün gelerek 2 haftada da tamamlayabilirisiniz.

Yetişkinlerde Hızlı Okuma

Okumak sizin hobiniz ya da işiniz olabilir. Çevrenizde olan bitenden bir gazeteci olarak en hızlı sizin haberdar olmanız gerekebilir. Onlarca dava dosyasını okuyup doğru ve vaktinde karar verebilmek büyük bir sorumluluk. Çalışanlarınızın gönderdiği raporları hızlı ve eksiksiz okumak, doğru karar verebilmek iş hayatında çok önemli.

Eğitimci olarak okumanız gereken onlarca sınav kağıdı bile büyük bir yük. Kendi kişisel gelişiminiz için okumanız gereken binlerce kaynak var. Ancak, kendinize ve diğer faaliyetlerinize ve sevdiklerinize de vakit ayırmanız gerekiyor.

Bu eğitimi alan yetişkinler, iş hayatının rutininde olan mecburi okuma faaliyetlerine daha kısa süre ayırırlar. Okunacak tonla rapor, dosya, e-mail hangimizi yıldırmaz ki,

Üstelik hepsini okuyup, doğru bir şeklide anlayıp, verilen sürelerde cevaplamanız gerekiyor. Eğer, karar verici pozisyonda iseniz, hızlı ve doğru karar verebilmeniz için hızlı okuyabilmeniz gerekiyor.

Hayatınızı bu kadar değiştirebilecek, bu kadar faydalar sağlayan anlayarak hızlı okuma eğitimi için büyük kaynaklar ve zaman harcamanıza gerek yok. Diplomat Akademide hızlı okuma anlayarak hızlı okuma eğitimi, haftada bir gün 2 ders saatinizi ayırarak 2 ayda tamamlanmaktadır.  Ancak, bu süreçte, evde yapmanız için size verilen alıştırmaları zamanında ve tam olarak yapmanız gerekmektedir. 

Eğitimimize çok güveniyoruz.

Derslere eğer eksiksiz katıldınız verilen alıştırmaları tam yaptınız ve hala Kursun sonunda eğer 1 (bir) dakikada 6 (altı) paragraf sorusu çözemiyorsanız, ödediğiniz kurs ücretini sorgusuz sualsiz iade edelim. 

Eğitimimize çok güveniyoruz. Derslere eğer eksiksiz katıldınız verilen alıştırmaları tam yaptınız ve hala Kursun sonunda eğer 1 (bir) dakikada 6 (altı) paragraf sorusu çözemiyorsanız, İster bir sonraki eğitimimize ücretsiz katılın, isterseniz paranızı sorgusuz sualsiz iade edelim.

Yaşı küçük öğrencilerde, veli- öğrenci ve öğretmenin uyumlu bir şekilde çalışabilmesi çok önemlidir. Eğitim süresince, günlük yapılması gereken en fazla 60 dakika sürebilecek alıştırmalara eşlik edebilirseniz, çocuğunuzun gelişimine sizlerde şahit olacak ve şaşıracaksınız. Kendinizle de gurur duyabilirsiniz. Çocuğunuz, artık, bu becerilerini artık ömrü boyunca kullanabilecek, okuma gibi çok yararlı bir alışkanlığı olacak.
Unutmayın ağaç yaşken eğilir.

Daha nasıl bir garanti istersiniz?

Yarı yıl tatilinde yoğun hızlı Okuma kursu Başlıyor!!

26 Ocak Pazartesi, Saat 14:00-15:30

Diplomat Akademi- Konur Sokak, No. 21 Kat 3, Kızılay

Bu eğitimi birlikte almanız aslında ikinizin de yararına. Size de yeni kapılar açılacak, yüzlerce esere, kitaba kaynağa sıkılmadan ulaşabileceksiniz.

 Eğitimler istenirse online da alınabilir. Ankara dışından özellikle arkadaş grupları birlikte ders alabilirler. Şu ana kadar online ya da yüz yüze eğitim alan öğrencilerin okuma ve anlama hızlarında bir fark görülmemiştir.

Yaşı küçük öğrencilerde,  veli- öğrenci ve öğretmenin uyumlu bir şekilde çalışabilmesi çok önemlidir. Eğitim süresince, günlük yapılması gereken en fazla 60 dakika sürebilecek alıştırmalara eşlik edebilirseniz, çocuğunuzun gelişimine sizlerde şahit olacak ve şaşıracaksınız. Kendinizle de gurur duyabilirsiniz. Çocuğunuz, artık, bu becerilerini artık ömrü boyunca kullanabilecek, okuma gibi çok yararlı bir alışkanlığı olacak.

Unutmayın ağaç yaşken eğilir.

Eğitimlerimiz hakkında ne dediler?

Aysel Boydar, 61 yaşında Banka Emeklisi: Eskiden yatmadan önce, uyumak için kitap okuyordum, şimdi kitabı bitirmeden uyumuyorum.

Rıfat Sonkale, Eğitimci, 72 yaşında: Tatilde yanımıza gelen torunumun okuma hızına inanamadım. Torunumda kızım gibi okumayı çok seviyor.  Annesinin eski kütüphanesinden seçtiği kitapları, sürekli bu kitapta bitti, diyerek yenisine bakınca, herhalde anlamadan okuyordur diye şüphe etmiştim. İnanılmaz olan hem hızlı okuyor hem de hepsini anlıyor. Kızım, torunumu Diplomat Akademi den ders aldığını söyledi. Keşke bende zamanında kızımı gönderebileceğim kurslar olsaydı.

Songül Çınar: 32 yaşında, Veli: Komşumun çocuğu Atakan ile oğlum sınıf arkadaşı.  Atakan’ ın sınavlardaki başarısı çok dikkatimi çekiyordu. Meğersem, Atakan, aldığı  hızlı okuma kursundan sonra hem odaklanması artmış hem de kağıdı kontrol etmeye vakti kalıyor.

Fırat Arsoy, 19 yaşında, Üniversite Öğrencisi: Devam lisenin okul aile birliği, son sınıfta okulun başlarında, Diplomat Akademi ile anlaşarak, tüm öğrencilerine hızlı okuma eğitimi aldırdı. İnanılmaz faydasını gördük. 34 kişilik sınıfta istediğini bölümü kazanamayan sadece 2 kişi.

Filiz Erdal
Filiz Erdal
2024-02-05
İtalyanca eğitimim için tanıştığım dil kursunu kesinlikle tavsiye ederim. Öğretmenim Barış Bey, İtalyanca alanındaki uzmanlığı, bilgi ve deneyimi ile bu süreci başarıyla tamamlamamı sağladı. Kendisiyle geçirdiğim süre boyunca konusundaki uzmanlığından büyük fayda sağladım. Değerli sabrı ve emeği için çok teşekkür ederim.
Mud Crab
Mud Crab
2024-01-16
Geçen sene Ekim ayında kursa kayıt olurken Almanca A1-A2-B1 beraber kayıt oldum. Fiyat olarak daha önce gezdiğim kurslardan daha avantajlı olmuştu. Şu anda A1 seviyesini bitirmiş durumdayım. Kurstan aldığım verimden memnunum. Hocamız derslerinde gidişata ve seviyemize göre anlatım yapmaya özen gösterdi. Menschen kitabı üzerinden öğretim yapıldı. Sınıflar 8 kişilik ve gayet temiz. Kurs sırasında bize ilgi ve emeğini esirgemeyen Öğretmenim Pınar Hanım ve de Esra Hanıma çok teşekkür ediyorum.
Cemil Özer
Cemil Özer
2023-07-31
Diplomat Akademi'den beklediğimden fazlasını alma imkanını buldum. Hocalarımıza ve güler yüzü ve her işi kolaylaştırmayı bilen tutumu için Hüseyin Bey'e teşekkür ediyorum.
Selen Özçep
Selen Özçep
2023-07-30
Dil egitimlerinde gayet iyi bir kurum.
Gonca Tuncer
Gonca Tuncer
2023-07-28
Ankara’da Almanca kursu arayanlar için, kesinlikle tercih edilmesi gereken bir yer. Son derece ilgili bir kurum.
OnlIne Randevu İle %5 İndirim Kazan

En Uygun Başlangıç Fiyatlarıyla

Yabancı Dil Kursu ve Kariyer Planlama için Harika Bir Fırsat

İletişim

İndirim Fırsatı

erken kayıt

Tam Zamanı

1 Kur-A1 2 Kur-A2 3 Kur-B1
24 Haziran 22 Temmuz 19 Ağustos
19 Temmuz 16 Ağustos 19 Eylül