Neden İngilizce Öğrenmeliyiz

Bu yazımızda insanların neden ingilizce öğrenmeliyiz sorusunu maddeler halinde yanıtlamaya çalışacağız. İngilizcenin ülkemizde öneminin artması ile, ingilizce öğrenmek isteyen insan sayısı da artmıştır. İngilizce öğrenmek kişilere sosyal hayatta ve iş hayatında önemli katkılar sağlamaktadır. Bu faydaları yazımızın devamında bulabilirsiniz. Neden ingilizce öğrenmeliyiz sunum olarak yazımızı aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.İngilizceyi neden öğreniyoruz bize sağlayacağı avantajlar nelerdir ?

İş Hayatında İngilizcenin Önemi

İnsanlar ihtiyaçtan dolayı ingilizce öğrenmek isteyebilirler. Günümüzde, kendine en fazla yatırımı yapan insanlar, en başarılı olanlardır. Kendinize yapacağınız yatırımların en önemlilerinden olan ingilizce eğitimi, ile iş hayatında bir adım öne geçebilirsiniz. İş hayatında her geçen gün biraz daha rekabet ortamının arttığı göz ardı edilemez bir gerçektir. Rekabetin fazla olması kişilerin sürekli kendilerini geliştirmelerini beraberinde getiriyor. Kendisini geliştiren kişiler iş hayatında daha başarılı olurken, kendisini geliştirme konsunda sorunlar yaşayan kişiler iş hayatlarında başarılı olamıyorlar. İş hayatında başarılı olmanın bir yolu da ingilizce bilginizin olmasıdır. Neden ingilizce kursu öğrenmeliyiz sorusuna, ingilizcenin sadece iş hayatında ki yerini düşünerek bile cevap verebiliriz.

İngilizce lisanına hakimiyetiniz büyük firmaların dikkatini çekecektir. Sizinle aynı işe başvuran diğer insanlardan her zaman bir adım önde olacaksınızdır. Kariyer hedefleriniz de yüksek yerler varsa ingilizce öğrenmenizin zamanı gelmiş demektir. İngilizce günümüzde öyle bir hal aldı ki büyük şirketlerde, hemen hemen her personelin ingilizce hakkında bilgi sahibi olması bekleniyor. İngilizcenizin iyi olması mevcut işinizi daha iyi yapabilmeniz için de hayati önem taşır. Özellikle yurt dışı kaynaklı firmalar ile anlaşmaları bulunan şirketler için ingilizce bilen personeller çok değerlidir. Firmanız için değerli bir personeli olmak istiyorsanız ingilizce öğrenmeye başlamalısınız.

Eğitim Hayatında İngilizcenin Önemi

İnternetin hayatımıza girmesi her alanda çok önemli etkiler yaratmıştır. İnternet hayatımıza girdiğinde bir çok alışkanlığımız değişmiş, hatta bazı alışkanlıklarımız tamamen yok olmuştur. İnternet öncesinde bilgiye ulaşmak, günümüze göre çok zordu. İnternetin hayatlarımıza müdahil olmasından sonra Dünya’nın herhangi bir yerinde ki bilgiye anında ulaşmamızın yolu açıldı. Bilginin bu kadar kolay ulaşılabilir olması, hiç kuşkusuz bütün insanlar için çok değerli bir olaydır. Bilginin bu denli hızlı ve kolay elde edilmesi insanların, yeni bilgilere ihtiyaç duymasına neden oldu. Dünya’nın diğer ucunda ki bir olaydan anında haberdar olabilmek, eğitim sektörünün her alanında çığır açmıştır.

Dünyada ki yeni gelişmelerin anı anına takip edilebilme imkanı, insanların bilgiye karşı heyecanını çok artırmıştır. Düşünüldüğü zaman böyle bir imkanın olması hiç kuşkusuz tüm insanlık için çok değerlidir. Bu denli büyük bilgi akışının olduğu bir yerde sadece bilgiyi bulmanız yeterli değildir. Bulduğunuz bilgiyi aynı zamanda anlamanız gerekir ki o bilgi nitelikli bir bilgi haline gelsin aksi halde anlayamadığınız bir bilgi, birisi size anlatana kadar anlamsız gelecektir. Eğitim hayatında ingilizce bu yüzden çok önemlidir. Dünya’nın herhangi bir yerinden bilgiyi elde edip, analiz edebilmeniz için ingilizce bilginizin olması gerekir. Neden ingilizce öğrenmeliyiz sorusunu soran öğrenciler için “bilgiye ulaşmanın yolu ingilizceden geçtiği için” diyebiliriz.

Sosyal Hayatta İngilizcenin Önemi

İngilizcenin iş hayatında ki önemini açıklamaya çalışırken, en iyi yatırımın insanın kendisine yapılması gerekliliğinden söz etmiştik. İnsan, yaşamı boyunca her alanında kendisine yatırım yapmalıdır. Diğer insanlar ile iletişim kurmak, iş hayatında başarılı olmak, ufkunu genişletmek, mutlu olmak, insanın kendisine yatırım yapmasının sonucunda elde edebileceklerinden sadece bir kaçıdır. Sosyal hayatta ingilizcenin önemi, etrafınızda ki veya etkileşime girdiğiniz elektronik cihazlara bakarak anlayabileceğiniz bir konudur. Bilginin veya teknolojik ürünlerin anında ülkemize gelmesi, oldukları gibi sindirilmelerine yol açar. Bu durumda sosyal hayatımızda ingilizce kelimelerin fazlalığı dikkat çeker.

İngilizce lisanı yeni insanlar tanımanıza, yeni kültürler hakkında bilgi sahibi olmanıza, yeni hobiler ve aktiviteler bulmanıza katkı sağlar. Öz güveninize katkı sağladığını da unutmamak gerekir. Kendinizi geliştirme cabası ise, sizi daha iyi hissettirecektir. İş ve eğitim hayatı sizin için neden ingilizce öğrenmeliyim sorusunun yanıtı değilse kendiniz için ingilizce öğrenebilirsiniz. Yeni bir lisanın insana kattığı haz bile ingilizce öğrenmek için yeterli bir nedendir. Yeni lisanlar öğrenmek sizin yetenekli olduğunuz bir alan olabilir. Denemeden öğrenemezsiniz…

İngilizce Öğrenerek Evde Yapabileceğiniz İşler,

İngilizce öğrendiğinizde evinizde çeşitli forum sitelerinden İngilizce makale işleri alarak aylık ciddi gelir elde edebilirsiniz, yada İngilizce çeviri yaparak günde bir kaç saat ayırarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Bu arada kurumsal firmalara İngilizce SEO hizmeti vererek, aylık sabit ücretler kazanabilirsiniz.

Hemen Başla

Dil Öğrenmek Çok Kolay

Hemen Bizimle İletişime Geçerek Dil Öğrenebilirsiniz. Kariyerinizi Birlikte Planlayalım.

Filiz Erdal
Filiz Erdal
2024-02-05
İtalyanca eğitimim için tanıştığım dil kursunu kesinlikle tavsiye ederim. Öğretmenim Barış Bey, İtalyanca alanındaki uzmanlığı, bilgi ve deneyimi ile bu süreci başarıyla tamamlamamı sağladı. Kendisiyle geçirdiğim süre boyunca konusundaki uzmanlığından büyük fayda sağladım. Değerli sabrı ve emeği için çok teşekkür ederim.
Mud Crab
Mud Crab
2024-01-16
Geçen sene Ekim ayında kursa kayıt olurken Almanca A1-A2-B1 beraber kayıt oldum. Fiyat olarak daha önce gezdiğim kurslardan daha avantajlı olmuştu. Şu anda A1 seviyesini bitirmiş durumdayım. Kurstan aldığım verimden memnunum. Hocamız derslerinde gidişata ve seviyemize göre anlatım yapmaya özen gösterdi. Menschen kitabı üzerinden öğretim yapıldı. Sınıflar 8 kişilik ve gayet temiz. Kurs sırasında bize ilgi ve emeğini esirgemeyen Öğretmenim Pınar Hanım ve de Esra Hanıma çok teşekkür ediyorum.
Cemil Özer
Cemil Özer
2023-07-31
Diplomat Akademi'den beklediğimden fazlasını alma imkanını buldum. Hocalarımıza ve güler yüzü ve her işi kolaylaştırmayı bilen tutumu için Hüseyin Bey'e teşekkür ediyorum.
Selen Özçep
Selen Özçep
2023-07-30
Dil egitimlerinde gayet iyi bir kurum.
Gonca Tuncer
Gonca Tuncer
2023-07-28
Ankara’da Almanca kursu arayanlar için, kesinlikle tercih edilmesi gereken bir yer. Son derece ilgili bir kurum.
ONLINE Randevu İle %5 İndirim Kazan

4.990₺'den Başlayan Fiyatlarla

Yabancı Dil Kursu ve Kariyer Planlama için Harika Bir Fırsat

İletişim

İndirim Fırsatı

erken kayıt

Tam Zamanı

1 Kur-A1 2 Kur-A2 3 Kur-B1
24 Haziran 22 Temmuz 19 Ağustos
19 Temmuz 16 Ağustos 19 Eylül