Neden İngilizce Öğrenmeliyiz | İngilizceyi neden öğreniyoruz bize sağlayacağı avantajlar nelerdir | Sunum PPT Kompozisyon Ödev Makale

 Neden İngilizce Öğrenmeliyiz

Bu yazımızda insanların neden ingilizce öğrenmeliyiz sorusunu maddeler halinde yanıtlamaya çalışacağız. İngilizcenin ülkemizde öneminin artması ile, ingilizce öğrenmek isteyen insan sayısı da artmıştır. İngilizce öğrenmek kişilere sosyal hayatta ve iş hayatında önemli katkılar sağlamaktadır. Bu faydaları yazımızın devamında bulabilirsiniz. Neden ingilizce öğrenmeliyiz sunum olarak yazımızı aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.İngilizceyi neden öğreniyoruz bize sağlayacağı avantajlar nelerdir ?

İş Hayatında İngilizcenin Önemi

İnsanlar ihtiyaçtan dolayı ingilizce öğrenmek isteyebilirler. Günümüzde, kendine en fazla yatırımı yapan insanlar, en başarılı olanlardır. Kendinize yapacağınız yatırımların en önemlilerinden olan ingilizce eğitimi, ile iş hayatında bir adım öne geçebilirsiniz. İş hayatında her geçen gün biraz daha rekabet ortamının arttığı göz ardı edilemez bir gerçektir. Rekabetin fazla olması kişilerin sürekli kendilerini geliştirmelerini beraberinde getiriyor. Kendisini geliştiren kişiler iş hayatında daha başarılı olurken, kendisini geliştirme konsunda sorunlar yaşayan kişiler iş hayatlarında başarılı olamıyorlar. İş hayatında başarılı olmanın bir yolu da ingilizce bilginizin olmasıdır. Neden ingilizce öğrenmeliyiz sorusuna, ingilizcenin sadece iş hayatında ki yerini düşünerek bile cevap verebiliriz.

İngilizce lisanına hakimiyetiniz büyük firmaların dikkatini çekecektir. Sizinle aynı işe başvuran diğer insanlardan her zaman bir adım önde olacaksınızdır. Kariyer hedefleriniz de yüksek yerler varsa ingilizce öğrenmenizin zamanı gelmiş demektir. İngilizce günümüzde öyle bir hal aldı ki büyük şirketlerde, hemen hemen her personelin ingilizce hakkında bilgi sahibi olması bekleniyor. İngilizcenizin iyi olması mevcut işinizi daha iyi yapabilmeniz için de hayati önem taşır. Özellikle yurt dışı kaynaklı firmalar ile anlaşmaları bulunan şirketler için ingilizce bilen personeller çok değerlidir. Firmanız için değerli bir personeli olmak istiyorsanız ingilizce öğrenmeye başlamalısınız.

Eğitim Hayatında İngilizcenin Önemi

İnternetin hayatımıza girmesi her alanda çok önemli etkiler yaratmıştır. İnternet hayatımıza girdiğinde bir çok alışkanlığımız değişmiş, hatta bazı alışkanlıklarımız tamamen yok olmuştur. İnternet öncesinde bilgiye ulaşmak, günümüze göre çok zordu. İnternetin hayatlarımıza müdahil olmasından sonra Dünya’nın herhangi bir yerinde ki bilgiye anında ulaşmamızın yolu açıldı. Bilginin bu kadar kolay ulaşılabilir olması, hiç kuşkusuz bütün insanlar için çok değerli bir olaydır. Bilginin bu denli hızlı ve kolay elde edilmesi insanların, yeni bilgilere ihtiyaç duymasına neden oldu. Dünya’nın diğer ucunda ki bir olaydan anında haberdar olabilmek, eğitim sektörünün her alanında çığır açmıştır.

Dünyada ki yeni gelişmelerin anı anına takip edilebilme imkanı, insanların bilgiye karşı heyecanını çok artırmıştır. Düşünüldüğü zaman böyle bir imkanın olması hiç kuşkusuz tüm insanlık için çok değerlidir. Bu denli büyük bilgi akışının olduğu bir yerde sadece bilgiyi bulmanız yeterli değildir. Bulduğunuz bilgiyi aynı zamanda anlamanız gerekir ki o bilgi nitelikli bir bilgi haline gelsin aksi halde anlayamadığınız bir bilgi, birisi size anlatana kadar anlamsız gelecektir. Eğitim hayatında ingilizce bu yüzden çok önemlidir. Dünya’nın herhangi bir yerinden bilgiyi elde edip, analiz edebilmeniz için ingilizce bilginizin olması gerekir. Neden ingilizce öğrenmeliyiz sorusunu soran öğrenciler için “bilgiye ulaşmanın yolu ingilizceden geçtiği için” diyebiliriz.

Sosyal Hayatta İngilizcenin Önemi

İngilizcenin iş hayatında ki önemini açıklamaya çalışırken, en iyi yatırımın insanın kendisine yapılması gerekliliğinden söz etmiştik. İnsan, yaşamı boyunca her alanında kendisine yatırım yapmalıdır. Diğer insanlar ile iletişim kurmak, iş hayatında başarılı olmak, ufkunu genişletmek, mutlu olmak, insanın kendisine yatırım yapmasının sonucunda elde edebileceklerinden sadece bir kaçıdır. Sosyal hayatta ingilizcenin önemi, etrafınızda ki veya etkileşime girdiğiniz elektronik cihazlara bakarak anlayabileceğiniz bir konudur. Bilginin veya teknolojik ürünlerin anında ülkemize gelmesi, oldukları gibi sindirilmelerine yol açar. Bu durumda sosyal hayatımızda ingilizce kelimelerin fazlalığı dikkat çeker.

İngilizce lisanı yeni insanlar tanımanıza, yeni kültürler hakkında bilgi sahibi olmanıza, yeni hobiler ve aktiviteler bulmanıza katkı sağlar. Öz güveninize katkı sağladığını da unutmamak gerekir. Kendinizi geliştirme cabası ise, sizi daha iyi hissettirecektir. İş ve eğitim hayatı sizin için neden ingilizce öğrenmeliyim sorusunun yanıtı değilse kendiniz için ingilizce öğrenebilirsiniz. Yeni bir lisanın insana kattığı haz bile ingilizce öğrenmek için yeterli bir nedendir. Yeni lisanlar öğrenmek sizin yetenekli olduğunuz bir alan olabilir. Denemeden öğrenemezsiniz…

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir