Neden Yabancı Dil Özel Ders Almalısınız ?

Direksiyonun başına geçmeden araç kullanılamaz?

Belki ehliyetiniz var, belki alacaksınız. Eğer sadece size araba kullanmayı nasıl kullanacağınız anlatılsa idi, direksiyonun başına geçseniz arabayı kazasız kullanabilir misiniz?

Hayır dediğinizi duyar gibiyiz. Bugüne kadar size İngilizce kurslarında nasıl İngilizce konuşulacağı anlatıldı, ya da siz konuşanları izlediniz, size belki 2-3 dakika şans tanıdılar ama bir türlü konuşmaya başlayamadınız.

Size sürücü kurslarından örnek vereyim. Teorik derslerde size trafik kurallarını, işaretlerini, araçların motorunu, direksiyonunu, vites kolunu debriyajı grup derslerinde anlattılar. Sıra araç kullanmaya gelince 10-15 kişi direksiyon başına oturmadınız. Araç kullanmak için siz direksiyona oturdunuz, hocanız sizin yanınıza. Eğer tersi olsaydı, ya da 10-15 kişi aynı anda direksiyona otursa idiniz, bugün hala araç kullananları seyrediyor olacaktınız.

Bir dili konuşabilmek içinde sizin direksiyonda olmanız gerekiyor. Tamam, aracı tanımak, kuralları öğrenmek için grup dersleri alabilirsiniz, ama iş konuşmaya gelince o aracı sizin kullanmanız gerekiyor.

Neden Yabancı Dil Özel Ders Almalısınız ?

Bugüne kadar bir yabancı dilde ne kadar çok konuşmayı istediğinizi ve iki kelime edebilmek için ne kadar çaba harcadığınızı biliyorsunuz. Ya bugüne kadar yabancı dil konuşamadığınız için kaçırdığınız fırsatlar, ya hangi fırsatları kaçıracaksınız.

Yok konuşma Türkiye de öğrenilmez, en iyisi ülkesine gitmek lazım diyenimi ararsınız, çocuğu o kadar da kursa, koleje gönderdik, bu eğitim sisteminden bu hocalardan hayır gelmez diyeni mi?

Çoğu zaman, dil öğrenme tecrübelerinizden yola çıkarak, kendinizi suçlayarak ya bu yaştan sonra konuşmayı öğrenemem demişsinizdir.

Merak etmeyin sorun sizden kaynaklanmıyor, sadece, siz direksiyon size hiç emanet edilmemiş ya da edilir gibi yapılmış.

Hadi sizi okul yıllarına götürelim. Haftada maksimum 6 İngilizce dersi aldığınız yıllara. Şimdi en iyi şartlarda sınıflar 20 kişi. Ya 20 kişilik sınıf mı olur diyenlerde elbette var.

Öğretmen 20 kişilik sınıfa, her halde 40 dakikalık ders saatinde, konuyu 20-25 dakikadan önce anlatamaz. Hani sizi direksiyona geçirse kalan süre tüm sınıfa maksimum 25 dakika. Her öğrenciye soru sorsa ve eşit şans verse, öğrenci ders başına ancak bir dakika konuşabilir. Siz eğer utangaçsanız, bu süreyi de kullanmazsınız. Bazen sınıf gözdelerinden, dominant karakterlerden, dersi kaynatanlardan size bir türlü sıra gelmez. Hiç konuşmadan/ Konuşamadan ders biter.

Gittiğiniz kurslar gene daha iyi, 15 kişilik sınıfta hiç olmazsa ders başına bir-iki dakika konuşabilirsiniz.

İyi ki ehliyet kursları öyle değil. Düşünsenize 40 dakikalık derste sadece 2 dakika direksiyonun başına geçtiğinizi. Ya da konuşmayı yeni öğrenmeye başlarken annenizin her 40 dakika da sadece 2 dakika konuşabilirsin dediğini. Sittin (altmış) sene konuşamazdık.

Hani pahalı koleje ya da yurt dışında eğitimine gitmeye ne bütçeniz var ya da yaşınız, işiniz buna müsaade ediyor.

Bir dili akıcı ve düzgün konuşmanın önemini size vaaz edecek değiliz. Siz günün her anında eksikliğini yaşıyorsunuz zaten.

Şimdi artık direksiyonun başına geçme zamanı. Artık daha fazla fırsatları kaçırmaya tahammülünüz yok. Nasıl direksiyonun başına geçmeden araç kullanmayı öğrenemeyecekseniz, konuşmayı da konuşmadan öğrenemezsiniz.

Günümüz modern iletişim çağında, araba kullanmak ne kadar önemli ve gerekli ise, birkaç dili de ana diliniz gibi rahat ve düzgün konuşabilmek o kadar önemli. Tamam, trafik kurallarını, araçları, her parçasını, tüm özelliklerini biliyorsunuz, ama bu bilgilerin aracı kullanamıyorsanız size faydası var mı?

Şimdi anladınız, bir dili konuşabilmek için direksiyonun başına geçmeniz, aracı sizin kullanmanız sizin konuşmanız lazım.

Nasıl direksiyon eğitimlerinizi birebir bir eğitmenden alıyorsanız, daha fazla konuşabilmek için de eğitimlerinizi birebir almanız gerekiyor. Hatırlayın, gittiğiniz en iyi kursta bile 10-12 kişilik sınıflarda ancak, ders başına maksimum 2 – 3 dakika konuşma şansı bulabilirsiniz.

Direksiyon eğitiminiz ne kadar önemli ise, konuşma eğitimi de o kadar önemli. İşe şoför alınmıyorsa kimse cv niz de ehliyetiniz var mı diye bakmaz, ama yabancı dil mülakatını geçemezsiniz işe alınmazsınız. Kaçırdığınız daha iyi işler ehliyetten dolayı değildi, yurt dışı iş imkânlarınızı konuşamadığınız için kaçırdınız.

Bildiğiniz ana diliniz Türkçe ile Adriyatik’ten Çine kadar konuşabilir anlaşabilirsiniz. Düşünsenize İngilizce konuşabilseniz, tüm dünyada 1,5 milyar insanla iletişim kurabileceğiniz kapıları açıyorsunuz. Yanına Çince konuşsanız dünyanın yarısı ile konuşabilirsiniz. Araba kullanmak kadar önemli değil mi?

Peki, birebir eğitimle direksiyonun başına geçerek konuşabileceğimizi anladık. Hepimiz biliyoruz, herkes ister öğretmenden birebir eğitim almayı ama nasıl karşılayacağız.

Şimdi sizinle birlikte bir hesap yapalım. Tamam, dil öğrenmenin önemini biliyorsunuz ve kendinize yatırım yaparak dişinizden, tırnağınızdan, bursunuzdan arttırarak bir dil kuruna gidiyorsunuz. Şanslısınız sınıfınız 12 kişilik olsun. Gittiğiniz kursta bir kuru 100 derste tamamladığını ve kur başına da hesap kolaylığı olsun 1000 TL aldığını varsayalım.

Ankarada özel ingilizce dersi verenler olarak Bizim tecrübelerimiz, en iyi öğretmenimiz bile ders başına 15 dakikasını ders anlatmakla geçiriyor. 40 dakikalık dersin geri kalan 25 dakikasında herkese eşit şans verse 2 dakika direksiyonun başına geçme süresi kalıyor. Toplamda 100 derslik bir kurun en az 6-8 dersi sınav için harcansa geri kalan 92 derste, toplam direksiyonda kalacağınız (konuşabilme süresi) süre yaklaşık 180 dakika. Yanlış anlamadınız 2-2,5 ay kursa gittiniz sadece 3 saat konuşma süresi aldınız. Hadi size 4 kur alın yeter dediler. Kursa gittiğiniz 8-10 ayın sonunda sadece 12 saat, bilemediniz 15 saat konuştunuz.

Pardon, siz ehliyet sınavına hazırlanırken kaç birebir ders almıştınız?

Direksiyon eğitimi almaya 8-10 ay gitmediniz değil mi? Ehliyet kursları en fazla 12-15 derste sizi ehliyet almaya, trafikte araç kullanmaya hazır ediyorlar.

Birebir eğitimlerde yani özel ders eğitimlerinde 40 dakikalık dersin en az 30 dakikasında konuşmaya fırsat bulabileceğinizi biliyor musunuz? Yani toplam 24 özel derste, 400 grup dersine eşit miktarda konuşabilme imkanınız var.

Hemen Başla

Dil Öğrenmek Çok Kolay

Hemen Bizimle İletişime Geçerek Dil Öğrenebilirsiniz. Kariyerinizi Birlikte Planlayalım.

Filiz Erdal
Filiz Erdal
2024-02-05
İtalyanca eğitimim için tanıştığım dil kursunu kesinlikle tavsiye ederim. Öğretmenim Barış Bey, İtalyanca alanındaki uzmanlığı, bilgi ve deneyimi ile bu süreci başarıyla tamamlamamı sağladı. Kendisiyle geçirdiğim süre boyunca konusundaki uzmanlığından büyük fayda sağladım. Değerli sabrı ve emeği için çok teşekkür ederim.
Mud Crab
Mud Crab
2024-01-16
Geçen sene Ekim ayında kursa kayıt olurken Almanca A1-A2-B1 beraber kayıt oldum. Fiyat olarak daha önce gezdiğim kurslardan daha avantajlı olmuştu. Şu anda A1 seviyesini bitirmiş durumdayım. Kurstan aldığım verimden memnunum. Hocamız derslerinde gidişata ve seviyemize göre anlatım yapmaya özen gösterdi. Menschen kitabı üzerinden öğretim yapıldı. Sınıflar 8 kişilik ve gayet temiz. Kurs sırasında bize ilgi ve emeğini esirgemeyen Öğretmenim Pınar Hanım ve de Esra Hanıma çok teşekkür ediyorum.
Cemil Özer
Cemil Özer
2023-07-31
Diplomat Akademi'den beklediğimden fazlasını alma imkanını buldum. Hocalarımıza ve güler yüzü ve her işi kolaylaştırmayı bilen tutumu için Hüseyin Bey'e teşekkür ediyorum.
Selen Özçep
Selen Özçep
2023-07-30
Dil egitimlerinde gayet iyi bir kurum.
Gonca Tuncer
Gonca Tuncer
2023-07-28
Ankara’da Almanca kursu arayanlar için, kesinlikle tercih edilmesi gereken bir yer. Son derece ilgili bir kurum.
ONLINE Randevu İle %5 İndirim Kazan

4.990₺'den Başlayan Fiyatlarla

Yabancı Dil Kursu ve Kariyer Planlama için Harika Bir Fırsat

İletişim

İndirim Fırsatı

erken kayıt

Tam Zamanı

1 Kur-A1 2 Kur-A2 3 Kur-B1
24 Haziran 22 Temmuz 19 Ağustos
19 Temmuz 16 Ağustos 19 Eylül