Temel Seviye İçin İngilizce Kitap Önerileri

Temel Seviye İçin İngilizce Kitap Önerileri

Kitap okumak her insanın tatması gereken bir deneyimdir. Kitaplar insanlara hayal kurduran, bilgi aşılayan eserlerdir. Bazı insanların kitap okumayı sıkıcı bulması, ilgi alanlarına uygun kitabı okumadıklarından dolayı olabilir. İlginizi çekecek bir konuda kitap okumanız, kitap okuma alışkanlığınızın başlamasına neden olacaktır. Kitaplar insanların hayal gücüne hatırı sayılır derecede katkı sağlamaktadır. Hatta kitabın içerisinde bulunmayan öğelerin bile hayal ettirilmesi söz konusu olabilir. İnsanlarn genç yaşta kitap okumaya başlaması ilerleyen yaşlarında sahip olabilecekleri bir çok özelliklerinin temelini atabilir.

Kitap Önemlidir

Kitap okumak bu denli önemlidir. İngilizce öğrenmek isteyen veya İngilizcesini geliştirmek isteyen kişilerin de İngilizce kitaplar okuması faydalı olarak görülmektedir. Farklı bir dilde yazılmış kitabı okumak belirli düzeyde bilgi gerektirir. Farklı dilde yazılmış kitapların anlaşılarak okunması için İngilizce seviyenizin belirli bir aşamada olması gerekir. Fakat İngilizce seviyenizin düşük olması, sizin, İngilizce kitapları hiç okuyamayacağınız anlamına gelmez. Yeni başlayanlar için İngilizce kitap önerileri ile seviyenize uygun kitapları okuyabilirsiniz.

Temel seviye için İngilizce kitap önerileri;

alarak rahatlıkla kendinize uygun İngilizce kitaplardan okumaya başlayabilirsiniz. İngilizce kitap okumak insana normal kitap okumaktan farklı bir haz verecektir. Kabul etmek gerekir ki yabancısı olduğunuz bir dilde yazılmış bir kitabı okurken zorlanabilirsiniz. Fakat hemen pes etmeden devam etmeniz sonucunda, başarıya ulaşacağınız kesindir. İngilizce kitapları okuma aşamasında bazı kelimeleri hatta cümleleri anlamlandıramadığınız olabilir. Anlamadığınız her kelimeyi araştırmanız neticesinde İngilizceniz biraz daha gelişecektir. Zorlanarak da olsa okumayı bitirdiğiniz bir İngilizce kitap, sizin İngilizce seviyenize çok katkı sağlayacaktır. Yazımızın içerisinde İngilizce roman tavsiyeleri bulabileceğiniz gibi etrafınızda ki insanlardan da tavsiyeler alabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek zorlu bir süreç gerektirebilir. Bu süreç içerisinde İngilizce öğrenme motivasyonunuzu kaybetmeniz kötü bir durum olacaktır. İngilizce kitap okumak bu aşamada bir kat daha önem kazanıyor. Başladığınız bir kitabı bitirme isteğiniz ile İngilizce öğrenme isteğiniz harmanlanıp güçlü bir istek ortaya çıkaracaktır. Okumaya başladığınız kitapların ilgi alanınıza hitap eden kitaplar olmasına dikkat edin, böylece bu süreci kendiniz için çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz. İngilizcenizi geliştirmek için İngilizce kitap okumak sadece bir yoldur. Ankara İngilizce kursu alarak da İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Profesyonel bir yardım sonrasında İngilizcenizi çok daha hızlı geliştirebilme imkanına sahip olduğunuzu unutmayın.

Aşağıda temel seviye için İngilizce kitap önerileri verilmiştir. İlgi alanınıza göre seçeceğiniz bir kitabı okumaya başlamanızı tavsiye ederiz. Başladığınız kitabı bitirmek konusunda her zaman kendinizi motive etmeyi unutmayınız.

  • – Charlotte’s Web – E.B. White.
  • – Thirteen Reasons Why – Jay Asher.
  • – The Old Man and The Sea – Ernest Hemmingway.
  • – Mieko and the Fifth Treasure – Eleanor Coerr.
  • – Peter Pan – J. M. Barrie.
  • – The Outsiders – S.E. Hinton.
  • – The Giver – Lois Lowry.
  • – The House on Mango Street – Sandra Cisneros.

Başlangıç seviye İngilizce kitap önerileri sizin İngilizce seviyenizin gelişimi için çok önemlidir. Özel ingilizce dersi verenler bu tarz kitapların kişilerin İngilizce seviyelerine katkı sağladığını gözlemlemişlerdir. Kitap bitirmek insanların başarmışlık hissini tetikleyen bir aktivitedir. Hele ki İngilizce bir kitabı bitirdiğinizde başarmışlık hissinizin çok yoğun olacağını söyleyebiliriz. Bir sonraki kitaba hevesle, hemen geçmek isteyeceksiniz. Kelimelerin telaffuzu, yazılışı gibi konularda bilgi sahibi olacak ve kelime dağarcığınızın artmasına katkı sağlayacaksınız.

Kişiye özel İngilizce dersleri kadar etkili olmasa da İngilizcenizi geliştirmek için kitap okumak çok önemlidir. Bitirdiğiniz her kitaptan sonra, bir sonraki kitaba hemen başlayıp hemen bitirmek isteyeceksiniz. Yavaş yavaş anlama hızınız da arttığı zaman daha farklı kitaplar edinip okumak isteyeceksiniz. Toparlamak gerekirse İngilizce kitap okumak, İngilizcenizin gelişmesi için faydalı olacaktır. Okumaya başlayıp kitabı bitirmek için elinizden geleni yapmanız neticesinde, meyvelerini kısa zamanda toplayacaksınız.

[stars_rating_avg]

Hemen Başla

Dil Öğrenmek Çok Kolay

Hemen Bizimle İletişime Geçerek Dil Öğrenebilirsiniz. Kariyerinizi Birlikte Planlayalım.

Filiz Erdal
Filiz Erdal
2024-02-05
İtalyanca eğitimim için tanıştığım dil kursunu kesinlikle tavsiye ederim. Öğretmenim Barış Bey, İtalyanca alanındaki uzmanlığı, bilgi ve deneyimi ile bu süreci başarıyla tamamlamamı sağladı. Kendisiyle geçirdiğim süre boyunca konusundaki uzmanlığından büyük fayda sağladım. Değerli sabrı ve emeği için çok teşekkür ederim.
Mud Crab
Mud Crab
2024-01-16
Geçen sene Ekim ayında kursa kayıt olurken Almanca A1-A2-B1 beraber kayıt oldum. Fiyat olarak daha önce gezdiğim kurslardan daha avantajlı olmuştu. Şu anda A1 seviyesini bitirmiş durumdayım. Kurstan aldığım verimden memnunum. Hocamız derslerinde gidişata ve seviyemize göre anlatım yapmaya özen gösterdi. Menschen kitabı üzerinden öğretim yapıldı. Sınıflar 8 kişilik ve gayet temiz. Kurs sırasında bize ilgi ve emeğini esirgemeyen Öğretmenim Pınar Hanım ve de Esra Hanıma çok teşekkür ediyorum.
Cemil Özer
Cemil Özer
2023-07-31
Diplomat Akademi'den beklediğimden fazlasını alma imkanını buldum. Hocalarımıza ve güler yüzü ve her işi kolaylaştırmayı bilen tutumu için Hüseyin Bey'e teşekkür ediyorum.
Selen Özçep
Selen Özçep
2023-07-30
Dil egitimlerinde gayet iyi bir kurum.
Gonca Tuncer
Gonca Tuncer
2023-07-28
Ankara’da Almanca kursu arayanlar için, kesinlikle tercih edilmesi gereken bir yer. Son derece ilgili bir kurum.
ONLINE Randevu İle %5 İndirim Kazan

4.990₺'den Başlayan Fiyatlarla

Yabancı Dil Kursu ve Kariyer Planlama için Harika Bir Fırsat

İletişim

İndirim Fırsatı

erken kayıt

Tam Zamanı

1 Kur-A1 2 Kur-A2 3 Kur-B1
24 Haziran 22 Temmuz 19 Ağustos
19 Temmuz 16 Ağustos 19 Eylül