Temel Seviye İçin İngilizce Kitap Önerileri

Kitap okumak her insanın tatması gereken bir deneyimdir. Kitaplar insanlara hayal kurduran, bilgi aşılayan eserlerdir. Bazı insanların kitap okumayı sıkıcı bulması, ilgi alanlarına uygun kitabı okumadıklarından dolayı olabilir. İlginizi çekecek bir konuda kitap okumanız, kitap okuma alışkanlığınızın başlamasına neden olacaktır. Kitaplar insanların hayal gücüne hatrı sayılır derecede katkı sağlamaktadır. Hatta kitabın içerisinde bulunmayan öğelerin bile hayal ettirilmesi söz konusu olabilir. İnsanlarn genç yaşta kitap okumaya başlaması ilerleyen yaşlarında sahip olabilecekleri bir çok özelliklerinin temelini atabilir. Kitap okumak bu denli önemlidir. İngilizce öğrenmek isteyen veya ingilizcesini geliştirmek isteyen kişilerin de ingilizce kitaplar okuması faydalı olarak görülmektedir. Farklı bir dilde yazılmış kitabı okumak belirli düzeyde bilgi gerektirir. Farklı dilde yazılmış kitapların anlaşılarak okunması için ingilizce seviyenizin belirli bir aşamada olması gerekir. Fakat ingilizce seviyenizin düşük olması, sizin, ingilizce kitapları hiç okuyamayacağınız anlamına gelmez. Yeni başlayanlar için İngilizce kitap önerileri ile seviyenize uygun kitapları okuyabilirsiniz.

Temel seviye için ingilizce kitap önerileri alarak rahatlıkla kendinize uygun ingilizce kitaplardan okumaya başlayabilirsiniz. İngilizce kitap okumak insana normal kitap okumaktan farklı bir haz verecektir. Kabul etmek gerekir ki yabancısı olduğunuz bir dilde yazılmış bir kitabı okurken zorlanabilirsiniz. Fakat hemen pes etmeden devam etmeniz sonucunda, başarıya ulaşacağınız kesindir. İngilizce kitapları okuma aşamasında bazı kelimeleri hatta cümleleri anlamlandıramadığınız olabilir. Anlamadığınız her kelimeyi araştırmanız neticesinde ingilizceniz biraz daha gelişecektir. Zorlanarak da olsa okumayı bitirdiğiniz bir ingilizce kitap, sizin ingilizce seviyenize çok katkı sağlayacaktır. Yazımızın içerisinde ingilizce roman tavsiyeleri bulabileceğiniz gibi etrafınızda ki insanlardan da tavsiyeler alabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek zorlu bir süreç gerektirebilir. Bu süreç içerisinde ingilizce öğrenme motivasyonunuzu kaybetmeniz kötü bir durum olacaktır. İngilizce kitap okumak bu aşamada bir kat daha önem kazanıyor. Başladığınız bir kitabı bitirme isteğiniz ile ingilizce öğrenme isteğiniz harmanlanıp güçlü bir istek ortaya çıkaracaktır. Okumaya başladığınız kitapların ilgi alanınıza hitap eden kitaplar olmasına dikkat edin, böylece bu süreci kendiniz için çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz. İngilizcenizi geliştirmek için ingilizce kitap okumak sadece bir yoldur. İngilizce kursu alarak da ingilizcenizi geliştirebilirsiniz. Profesyonel bir yardım sonrasında ingilizcenizi çok daha hızlı geliştirebilme imkanına sahip olduğunuzu unutmayın.

Aşağıda temel seviye için ingilizce kitap önerileri verilmiştir. İlgi alanınıza göre seçeceğiniz bir kitabı okumaya başlamanızı tavsiye ederiz. Başladığınız kitabı bitirmek konusunda her zaman kendinizi motive etmeyi unutmayınız.

  • – Charlotte’s Web – E.B. White.
  • – Thirteen Reasons Why – Jay Asher.
  • – The Old Man and The Sea – Ernest Hemmingway.
  • – Mieko and the Fifth Treasure – Eleanor Coerr.
  • – Peter Pan – J. M. Barrie.
  • – The Outsiders – S.E. Hinton.
  • – The Giver – Lois Lowry.
  • – The House on Mango Street – Sandra Cisneros.

Başlangıç seviye ingilizce kitap önerileri sizin ingilizce seviyenizin gelişimi için çok önemlidir. Özel ingilizce dersi verenler bu tarz kitapların kişilerin ingilizce seviyelerine katkı sağladığını gözlemlemişlerdir. Kitap bitirmek insanların başarmışlık hissini tetikleyen bir aktivitedir. Hele ki ingilizce bir kitabı bitirdiğinizde başarmışlık hissinizin çok yoğun olacağını söyleyebiliriz. Bir sonraki kitaba hevesle, hemen geçmek isteyeceksiniz. Kelimelerin telaffuzu, yazılışı gibi konularda bilgi sahibi olacak ve kelime dağarcığınızın artmasına katkı sağlayacaksınız.

Kişiye özel ingilizce dersleri kadar etkili olmasa da ingilizcenizi geliştirmek için kitap okumak çok önemlidir. Bitirdiğiniz her kitaptan sonra, bir sonraki kitaba hemen başlayıp hemen bitirmek isteyeceksiniz. Yavaş yavaş anlama hızınız da arttığı zaman daha farklı kitaplar edinip okumak isteyeceksiniz. Toparlamak gerekirse ingilizce kitap okumak, ingilizcenizin gelişmesi için faydalı olacaktır. Okumaya başlayıp kitabı bitirmek için elinizden geleni yapmanız neticesinde, meyvelerini kısa zamanda toplayacaksınız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir