TOEFL Nedir Ne İşe Yarar

TOEFL Nedir ne işe yarar ?

130’dan fazla ülkede geçerli olan TOEFL, Amerikan İngilizce bilgisini belirlemek için yapılan önemli bir sınavdır.

Hem uluslararası üniversitelerde eğitimlerine devam etmek isteyen hem de köklü firmalarda çalışmak isteyenlerin başvurduğu TOEFL sınavının sonucunu Amerika’da yer alan ETS düzenler.

Yurtdışında okumak isteyen kişilerden istenen temel belgeler arasında TOEFL sınav sonucu da yer alır. Bu sayede kişinin İngilizce yeterliliği ölçülmektedir. Türkiye’de YDS ile eşdeğer kabul edilen TOEFL’dan iyi bir puan alarak doçentlik, doktorluk ya da yüksek lisans başvurularında bulunabilirsiniz.

TOEFL KURSU ANKARA TOEFL KURSU FİYATLARI

Toefl Kurslarımız hakkında bilgi almak için tıklayınız : http://diplomatakademi.com/kurslar/toefl-kursu-ankara/

TOEFL Sınavı Kaç Bölümden Oluşur ?

TOEFL sınavı 4 farklı bölümden oluşuyor. Her bir bölümden 30 puan olmak üzere 120 puan üzerinden değerlendirilen TOEFL, ETS tarafından onaylanan sınav merkezlerinde yapılmaktadır. İnternet üzerinden yapılan sınavın her bölümüne farklı süre veriliyor. Başladığınız bölümü erken bitirirseniz diğer bölüme otomatik olarak geçiş yapabiliyorsunuz. Ancak bitirilen bölüme geri dönülemeyeceği unutulmamalıdır.

TOEFL Sınavına  Nasıl Başvurulur ?

Kendini İngilizce dili alanında geliştirmek ve ispatlamak isteyen kişiler TOEFL sınav başvuru için neler yapılması gerektiğini araştırmaktadır. Öncelikle ETS’nin web sitesinden online kayıt olarak işlemlere başlayabilirsiniz.

TOEFL sitesinden giriş yaparak kendinize özel kullanıcı adı ve şifresi belirleyip kendi profilinizi oluşturmalısınız. Son olarak ise hangi sınav merkezinde girmek istiyorsanız orayı seçip kredi kartı bilgilerinizi eklemelisiniz.

TOEFL sınavı her ay iki defa yapılabiliyor. Ancak bazen bu sayı 3 ve 4’e çıkabilmektedir. Yıl içerisinde ise toplamda 50’den fazla sayıda TOEFL sınavı düzenleniyor. Gireceğiniz 2 tane sınav arasında 12 günden fazla süre olması şartı ile TOEFL sınavında giriş sayısı konusunda sınırlama yoktur.

Sınav için ödemeniz gereken ücreti kredi kartı / banka kartı, online çek ya da havale şeklinde ödeyebilirsiniz. Kredi ya da banka kartı ile yapılan ödemeler TL üzerinden yapılırken, online çek ve havale ile yapılan ödemeler Dolar üzerinden yapılmaktadır.

TOEFL İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

İngilizce seviyenizi en iyi şekilde ispat edebileceğiniz TOEFL sınavına giriş için bazı belgelerin hazır olması istenir. TOEFL için gerekli belgeler fotokopi olmamalıdır. Ayrıca süresi geçen belgeler de kabul edilmediği için bu konuya da dikkat etmelisiniz.

Sınav gününde kabul edilebilir kimlik belgesinin olması zorunludur. Belge üzerinde yakın zamanda çekilen bir fotoğraf olmalıdır. Geçerli bir kimlik belgesi getirilmediği ve kimlik belgesindeki bilgiler ile başvuru bilgileri uyuşmadığı zaman sınava girmenize asla izin verilmez. Ayrıca bu durumda ödemiş olduğunuz sınav ücreti de iade edilmez. Bu nedenle kimlik belgesinin geçerli olmasına ve doğru bilgileri içermesine dikkat etmeniz gerekir.

Diplomat Akademi

Hemen Başla

Dil Öğrenmek Çok Kolay

Hemen Bizimle İletişime Geçerek Dil Öğrenebilirsiniz. Kariyerinizi Birlikte Planlayalım.

Filiz Erdal
Filiz Erdal
2024-02-05
İtalyanca eğitimim için tanıştığım dil kursunu kesinlikle tavsiye ederim. Öğretmenim Barış Bey, İtalyanca alanındaki uzmanlığı, bilgi ve deneyimi ile bu süreci başarıyla tamamlamamı sağladı. Kendisiyle geçirdiğim süre boyunca konusundaki uzmanlığından büyük fayda sağladım. Değerli sabrı ve emeği için çok teşekkür ederim.
Mud Crab
Mud Crab
2024-01-16
Geçen sene Ekim ayında kursa kayıt olurken Almanca A1-A2-B1 beraber kayıt oldum. Fiyat olarak daha önce gezdiğim kurslardan daha avantajlı olmuştu. Şu anda A1 seviyesini bitirmiş durumdayım. Kurstan aldığım verimden memnunum. Hocamız derslerinde gidişata ve seviyemize göre anlatım yapmaya özen gösterdi. Menschen kitabı üzerinden öğretim yapıldı. Sınıflar 8 kişilik ve gayet temiz. Kurs sırasında bize ilgi ve emeğini esirgemeyen Öğretmenim Pınar Hanım ve de Esra Hanıma çok teşekkür ediyorum.
Cemil Özer
Cemil Özer
2023-07-31
Diplomat Akademi'den beklediğimden fazlasını alma imkanını buldum. Hocalarımıza ve güler yüzü ve her işi kolaylaştırmayı bilen tutumu için Hüseyin Bey'e teşekkür ediyorum.
Selen Özçep
Selen Özçep
2023-07-30
Dil egitimlerinde gayet iyi bir kurum.
Gonca Tuncer
Gonca Tuncer
2023-07-28
Ankara’da Almanca kursu arayanlar için, kesinlikle tercih edilmesi gereken bir yer. Son derece ilgili bir kurum.
ONLINE Randevu İle %5 İndirim Kazan

4.990₺'den Başlayan Fiyatlarla

Yabancı Dil Kursu ve Kariyer Planlama için Harika Bir Fırsat

İletişim

İndirim Fırsatı

erken kayıt

Tam Zamanı

1 Kur-A1 2 Kur-A2 3 Kur-B1
24 Haziran 22 Temmuz 19 Ağustos
19 Temmuz 16 Ağustos 19 Eylül