Ankara En İyi Gmat Gre Kursu

Lisans eğitiminin ardından lisans üstü eğitim almak, günümüzde iyi bir kariyer sahibi olmanın olmazsa olmaz şartlarından biri haline gelmiştir. Son zamanlarda ülke şartları ve işsizlik durumu göz önüne alındığında üniversite mezunu gençlerin, akademik kariyerlerine yurtdışında devam etme eğiliminde olduklarını görüyoruz. Yurtdışı yüksek lisans programları için de Gmat ve Gre sınavlarında başarılı olmak şarttır. Ankara en iyi Gmat ve Gre Kursu, sizleri yurtdışında dilediğiniz yüksek lisans programına yerleştirmek için en kaliteli eğitimi sunmaya çalışıyor.

Ülkemizde işsiz nüfusa bakıldığında çoğunluğu üniversite mezunlarının oluşturduğunu görüyoruz. Bu durum gösteriyor ki, yalnızca lisans eğitimi almış olmak, kariyer anlamında yeterli değil. Bu nedenle yüksek lisans programları oldukça önemli. Bu programları yurtdışında önemli üniversitelerin bünyesinde almış olmak ise, gerek yurtdışında gerekse Türkiye’de pek çok iş kapısı açıyor.

Ankara En iyi Gmat Gre Kursu Sınavları Nedir?

Gmat sınavı,  tam adıyla Graduate Management Admission Test olup, bir tür yüksek lisans kabul sınavıdır. Bu sınav, temel şart olup Gmat yeterliliği olmayan adayların yurtdışında yüksek lisans yapma şansı olmayacaktır. Ankara en iyi Gmat ve Gre kursları, her iki sınav için ciddi bir hazırlık sağlar.

Gmat sınavında alınabilecek en yüksek puan 800’dür. İyi bir üniversiteye kabul edilebilmek için adayların en az ortalama 600 puan almaları gerekir. Gmat sınavında adaylar sayısal bölüm testleri, sözel bölüm testleri ve bunun yanında writing becerisinin ölçüldüğü bir metin yazma bölümü ile karşılaşırlar. Üç temel bölümden de başarı sağlayan adaylar, Gmat yeterliliğini elde etmiş olurlar.

Gre ise, Graduate Record Examination ifadesinin kısaltılmış hali olup, adından anlaşılacağı üzere yüksek lisans kayıt sınavı anlamına gelir. Sınav, iki aşamadan oluşur. İlk aşama yüksek lisans yapmak isteyen tüm adayların katıldığı genel bir sınavdır. İkinci sınav ise her adayın, seçtiği anabilim dalına ilişkin tabi tutulduğu sınavdır.

Her iki sınavın da geçerlilik süresi 5 yıldır, ancak adaylar alabilecekleri en yüksek puanı almak durumundadır. Yurtdışında en büyük okullarda yüksek lisans ya da doktora yapma hayalinizi şansa bırakmamanız için Ankara en iyi Gmat ve Gre kursu yanınızda.

[stars_rating_avg]

Hemen Başla

Dil Öğrenmek Çok Kolay

Hemen Bizimle İletişime Geçerek Dil Öğrenebilirsiniz. Kariyerinizi Birlikte Planlayalım.

Filiz Erdal
Filiz Erdal
2024-02-05
İtalyanca eğitimim için tanıştığım dil kursunu kesinlikle tavsiye ederim. Öğretmenim Barış Bey, İtalyanca alanındaki uzmanlığı, bilgi ve deneyimi ile bu süreci başarıyla tamamlamamı sağladı. Kendisiyle geçirdiğim süre boyunca konusundaki uzmanlığından büyük fayda sağladım. Değerli sabrı ve emeği için çok teşekkür ederim.
Mud Crab
Mud Crab
2024-01-16
Geçen sene Ekim ayında kursa kayıt olurken Almanca A1-A2-B1 beraber kayıt oldum. Fiyat olarak daha önce gezdiğim kurslardan daha avantajlı olmuştu. Şu anda A1 seviyesini bitirmiş durumdayım. Kurstan aldığım verimden memnunum. Hocamız derslerinde gidişata ve seviyemize göre anlatım yapmaya özen gösterdi. Menschen kitabı üzerinden öğretim yapıldı. Sınıflar 8 kişilik ve gayet temiz. Kurs sırasında bize ilgi ve emeğini esirgemeyen Öğretmenim Pınar Hanım ve de Esra Hanıma çok teşekkür ediyorum.
Cemil Özer
Cemil Özer
2023-07-31
Diplomat Akademi'den beklediğimden fazlasını alma imkanını buldum. Hocalarımıza ve güler yüzü ve her işi kolaylaştırmayı bilen tutumu için Hüseyin Bey'e teşekkür ediyorum.
Selen Özçep
Selen Özçep
2023-07-30
Dil egitimlerinde gayet iyi bir kurum.
Gonca Tuncer
Gonca Tuncer
2023-07-28
Ankara’da Almanca kursu arayanlar için, kesinlikle tercih edilmesi gereken bir yer. Son derece ilgili bir kurum.
ONLINE Randevu İle %5 İndirim Kazan

4.990₺'den Başlayan Fiyatlarla

Yabancı Dil Kursu ve Kariyer Planlama için Harika Bir Fırsat

İletişim

İndirim Fırsatı

erken kayıt

Tam Zamanı

1 Kur-A1 2 Kur-A2 3 Kur-B1
24 Haziran 22 Temmuz 19 Ağustos
19 Temmuz 16 Ağustos 19 Eylül