Ankara En İyi Tıp dil Kursu

Bilindiği üzere Tıpta Uzmanlık Sınavı, Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı gibi sağlık alanındaki diğer bölümlerin uzmanlık sınavları için yabancı dil şartı aranmaktadır. Adaylar, 2014 yılına kadar TUS ve DUS için YDS puanı elde etmeye çalışıyordu. 2014 yılından bu yana YDS’ye alternatif olarak TIP DİL sınavı uygulanmaya başlandı. Tıp dil sınavı da YDS ile aynı şekilde adaylara yabancı dil muafiyeti sağlıyor. Ankara en iyi Tıp dil kursu, tıp ve diş hekimliği mezunlarını yabancı dil sınavına en iyi şekilde hazırlıyor.

TUS ve DUS için belirli bir yabancı dil yeterliliğine ulaşmak gerekiyor. Bunun için sınav tarzına ve müfredatına uygun kaynaklarla, gerçek sınava en yakın deneme sınavları ve testlerle adayların Tıp dil sınavından başarılı olmalarını sağlıyoruz.

Ankara en iyi tıp dil kursuna kayıttan önce bilinmesi gerekenler

Tıp dil, yaz dönemi ve kış döneminde olmak üzere yılda iki kez uygulanmakta olan bir sınavdır. Tıp dil sınavında başarı puanı 50 olup, 50 puan ve üzeri alan adaylar, TUS ve DUS için yabancı dil yeterliliğini elde etmiş sayılırlar.

Tıp dil, 80 sorudan oluşan bir sınavdır ve adaylara sınavı tamamlamak için 150 dakika süre verilir. Bu süre içinde adayların en çok sayıda soruya doğru yanıt vermeleri gerekir. Sınavda yanlış cevaplar, doğru cevapları götürmemektedir.

Ankara en iyi tıp dil kursu, adayları gerçek sınava en yakın sorularla buluşturuyor. Tıp dil, geçerlilik bakımından YDS ile eşdeğer bir sınavdır. Ancak, tıp dil sınavı sağlık alanından gelen sorulardan oluştuğu için adaylar, YDS’ye kıyasla daha rahat başarı sağlayabilmektedir.

Tıp dil sınavı ilk olarak Ankara Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilmiştir. Günümüzde İstanbul’da da tıp dil sınavı uygulanmaktadır. Sınav sonucunda elde edilen puan, 5 yıl boyunca geçerliliğini korumaktadır. Sınava Sağlık Bilimleri ile ilgili bölümlerden mezun olmuş adaylar, halen öğrenci olan adaylar ya da sağlık alanında uzmanlıkları devam eden adaylar başvurabilir. Sınav, İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinde yapılmakta olup, adaylar kendileri için uygun olan dil üzerinden sınava girecektir. Ankara en iyi Tıp dil kursu, sağlık alanında kariyerlerini ilerletmek isteyen adaylar için en doğru tercih olacaktır.

 

Ankara Tıp Dil Kursu

 

[stars_rating_avg]

Hemen Başla

Dil Öğrenmek Çok Kolay

Hemen Bizimle İletişime Geçerek Dil Öğrenebilirsiniz. Kariyerinizi Birlikte Planlayalım.

Filiz Erdal
Filiz Erdal
2024-02-05
İtalyanca eğitimim için tanıştığım dil kursunu kesinlikle tavsiye ederim. Öğretmenim Barış Bey, İtalyanca alanındaki uzmanlığı, bilgi ve deneyimi ile bu süreci başarıyla tamamlamamı sağladı. Kendisiyle geçirdiğim süre boyunca konusundaki uzmanlığından büyük fayda sağladım. Değerli sabrı ve emeği için çok teşekkür ederim.
Mud Crab
Mud Crab
2024-01-16
Geçen sene Ekim ayında kursa kayıt olurken Almanca A1-A2-B1 beraber kayıt oldum. Fiyat olarak daha önce gezdiğim kurslardan daha avantajlı olmuştu. Şu anda A1 seviyesini bitirmiş durumdayım. Kurstan aldığım verimden memnunum. Hocamız derslerinde gidişata ve seviyemize göre anlatım yapmaya özen gösterdi. Menschen kitabı üzerinden öğretim yapıldı. Sınıflar 8 kişilik ve gayet temiz. Kurs sırasında bize ilgi ve emeğini esirgemeyen Öğretmenim Pınar Hanım ve de Esra Hanıma çok teşekkür ediyorum.
Cemil Özer
Cemil Özer
2023-07-31
Diplomat Akademi'den beklediğimden fazlasını alma imkanını buldum. Hocalarımıza ve güler yüzü ve her işi kolaylaştırmayı bilen tutumu için Hüseyin Bey'e teşekkür ediyorum.
Selen Özçep
Selen Özçep
2023-07-30
Dil egitimlerinde gayet iyi bir kurum.
Gonca Tuncer
Gonca Tuncer
2023-07-28
Ankara’da Almanca kursu arayanlar için, kesinlikle tercih edilmesi gereken bir yer. Son derece ilgili bir kurum.
ONLINE Randevu İle %5 İndirim Kazan

4.990₺'den Başlayan Fiyatlarla

Yabancı Dil Kursu ve Kariyer Planlama için Harika Bir Fırsat

İletişim

İndirim Fırsatı

erken kayıt

Tam Zamanı

1 Kur-A1 2 Kur-A2 3 Kur-B1
24 Haziran 22 Temmuz 19 Ağustos
19 Temmuz 16 Ağustos 19 Eylül