ankara tıp dil kursu fiyatları

Ankara En İyi Tıp dil Kursu

Bilindiği üzere Tıpta Uzmanlık Sınavı, Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı gibi sağlık alanındaki diğer bölümlerin uzmanlık sınavları için yabancı dil şartı aranmaktadır. Adaylar, 2014 yılına kadar TUS ve DUS için YDS puanı elde etmeye çalışıyordu. 2014 yılından bu yana YDS’ye alternatif olarak TIP DİL sınavı uygulanmaya başlandı. Tıp dil sınavı da YDS ile aynı şekilde adaylara yabancı dil muafiyeti sağlıyor. Ankara en iyi Tıp dil kursu, tıp ve diş hekimliği mezunlarını yabancı dil sınavına en iyi şekilde hazırlıyor.

TUS ve DUS için belirli bir yabancı dil yeterliliğine ulaşmak gerekiyor. Bunun için sınav tarzına ve müfredatına uygun kaynaklarla, gerçek sınava en yakın deneme sınavları ve testlerle adayların Tıp dil sınavından başarılı olmalarını sağlıyoruz.

Ankara en iyi tıp dil kursuna kayıttan önce bilinmesi gerekenler

Tıp dil, yaz dönemi ve kış döneminde olmak üzere yılda iki kez uygulanmakta olan bir sınavdır. Tıp dil sınavında başarı puanı 50 olup, 50 puan ve üzeri alan adaylar, TUS ve DUS için yabancı dil yeterliliğini elde etmiş sayılırlar.

Tıp dil, 80 sorudan oluşan bir sınavdır ve adaylara sınavı tamamlamak için 150 dakika süre verilir. Bu süre içinde adayların en çok sayıda soruya doğru yanıt vermeleri gerekir. Sınavda yanlış cevaplar, doğru cevapları götürmemektedir.

Ankara en iyi tıp dil kursu, adayları gerçek sınava en yakın sorularla buluşturuyor. Tıp dil, geçerlilik bakımından YDS ile eşdeğer bir sınavdır. Ancak, tıp dil sınavı sağlık alanından gelen sorulardan oluştuğu için adaylar, YDS’ye kıyasla daha rahat başarı sağlayabilmektedir.

Tıp dil sınavı ilk olarak Ankara Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilmiştir. Günümüzde İstanbul’da da tıp dil sınavı uygulanmaktadır. Sınav sonucunda elde edilen puan, 5 yıl boyunca geçerliliğini korumaktadır. Sınava Sağlık Bilimleri ile ilgili bölümlerden mezun olmuş adaylar, halen öğrenci olan adaylar ya da sağlık alanında uzmanlıkları devam eden adaylar başvurabilir. Sınav, İngilizce, Fransızca ve Almanca dillerinde yapılmakta olup, adaylar kendileri için uygun olan dil üzerinden sınava girecektir. Ankara en iyi Tıp dil kursu, sağlık alanında kariyerlerini ilerletmek isteyen adaylar için en doğru tercih olacaktır.

 

Ankara Tıp Dil Kursu

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir